Po výhře nad Poličkou se Jilemničtí posunuli na sedmou příčku

14.01.2015 18:59:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Turnajem ve Vysokém Mýtě pokračovala v sobotu 10. ledna pro sálové fotbalisty SK Sico SC Jilemnice sezona v Celostátní lize. Připsali si vítězství nad Poličkou, ve druhém utkání už ale podlehli domácímu Vysokému Mýtu. V tabulce jsou aktuálně na sedmém místě.

V příštím kole v jilemnické hale přivítají krkonošští sáloví fotbalisté v neděli 25. ledna v 15 hodin celek Bombarďáci Větřní. Tento zápas pravděpodobně rozhodne o sedmé příčce po základní části. Od 17.55 pak čeká Jilemnické těžký zápas s Chemcomexem Praha. Poté přijde v únoru na řadu play off, do níž automaticky postupují všichni, ale jít ve čtvrtfinále z posledního místa proti vítězi základní části by logicky nebylo moc povzbudivé, takže bude důležité udržet alespoň sedmou příčku.

VPS Novabrik Polička - SK Sico Sportovní centrum Jilemnice 2:3 (1:1)

Jilemničtí měli v 5. minutě první velkou šanci, ale míč do odkryté branky Poličky nedoputoval, protože jej stačil vyškrábnout vracející se gólman. Skóre zápasu tak otevřeli hráči Poličky, když Navrátil zužitkoval přihrávku z autu přesnou střelou k tyči. Po faulu brankáře v brankovém území vyrovnal brankou z penalty jilemnický Paulů.

V druhém poločase se oba celky snažily rozhodnout o vítězství a ve 25. a 27. minutě posunul svými góly Jilemnici do slibného dvoubrankového vedení aktivní Srkal. Při první brance přitom chytře přeloboval brankáře Poličky Slaného. Přesto ještě Polička snížila a snažila se o vyrovnání, ale Jilemničtí svůj náskok uhájili a připsali si teprve své druhé letošní vítězství. O to povzbudivější, že proti druhému celku soutěže. Při několika šancích se zaskvěl brankář Jilemnice Aleš Hekera.

„Polička se prezentovala od začátku aktivním presinkem hluboko v našem obranném prostoru, snažili si napadat naši rozehrávku, což se jim prvních 5-10 minut určitě dařilo. Hráli jsme ze zabezpečené obrany, na brejky a na standardní situace. V druhém poločase začala opět aktivněji Polička, ale šance neproměnili díky Hekymu, a tak jsme je potrestali. Vzal to na sebe dvěma krásnými góly Marek Srkal. V závěru se Poličce podařilo dát kontaktní gól na 3:2. Zase jsme si vzali time a řekli si jak odehrát závěrečných 10 minut. Přesto si vytvořili tlak, posledních 5 minut dost velký, ale kluci hráli velmi obětavě, bojovali a nechtěli to pustit. Velmi pomohl Aleš Hekera, který v těch posledních minutách chytil tři čisté gólové šance! Utkání stálo hráče dost sil, což se, bohužel, projevilo hned v tom následujícím utkání...," komentoval utkání vedoucí družstva Jilemnice J. Jedlička.

Branky: 11. Navrátil, 29. Vondra - 15. Paulů z penalty, 25. a 27. Srkal. Rozhodčí: Daněk, Mikoška, ŽK: 2:0. Hráči zápasu Jilemnice: Hekera, Srkal, Jarosz, Paulů, Kraus.

1.FC Družba Vysoké Mýto - SK Sico Sportovní centrum Jilemnice 4:1 (0:0)

V prvním poločase byla k vidění opatrná hra s důrazem na obranu. Ve 27. minutě obrovskou šanci nezužitkoval útočník Vysokého Mýta. Přesto první gólový zápis patřil domácím, když se míč nešťastně odrazil od jednoho z jilemnických hráčů do vlastní branky. To hosty trochu rozhodilo a laciné tři branky obdržené vzápětí je definitivně zlomily. Za Jilemnici alespoň v předposlední minutě vsítil čestný úspěch Paulů.

„Chtěli jsme hrát se stejnou taktikou jako v prvním utkání, čekat na brejky a šance ze zabezpečené obrany. Soupeř však zvolil stejnou taktiku a tak, hlavně v prvním poločase, nebylo moc utkání "ke koukání". Aktivnější ale byli přeji hráči Mýta, v druhé desetiminutovce měli tři čisté šance a jen díky Hekymu byl v poločase nerozhodný 0:0. Nabádal jsem kluky k větší aktivitě, hráčům ale spostupně docházely síly, které ztratili v utkání s Poličkou, navíc na Šnorbertovi se projevila probíhající viróza, a tak šanci museli dostat hráči z lavičky . Utkání se rozhodlo mezi 29. až 32. minutou, kdy jsme si nejdříve nešťastně vstřelili vlastní branku (Močkovský), pak udělali individuální chyby (Otmar a Jarosz) a rázem jsme 3:0 prohrávali. Minutu nato dali hráči Mýta ještě trochu náhodný gól a tak se za stavu 4:0 jsem byli hodně psychicky dole a utkání se prakticky jen dohrávalo. Čestný úspěch jsme zaznamenali v předposlední minutě, kdy pro rohovém kopu P. Krause se pěkně uvolnil D. Paulů a ranou po zemi k tyči nedal jejich golmanovi Vysokého Mýta šanci," popsal utkání Jedlička.

Branky: 29. Bureš, 32. Kuchta, 33. Valla, 34. Novák - 39. Paulů. Rozhodčí: Vitásek, Daněk, ŽK: 0:1. Hráči zápasu Jilemnice: Hekera, Kraus, Paulů. Sestava Jilemnice na turnaji: Hekera, Paulů, Šnorbert, Smolík, Močkovský, Srkal, Jarosz, Otmar, Kraus, Šenold.

Další výsledky 11. a 12. kola: Zlín - Chemcomex Praha 2:4, Brno - Chemcomex Praha 2:1, Zlín - Větřní 8:1, Brno - Větřní 10:3, Polička - Nový Bor 3:3, Vysoké Mýto - Nový Bor 3:3.