Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

12.04.2015 19:00:18 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Motoristická sezona se na jaře naplno rozjíždí, takže to znamená, že se opět roztočí kola, a to již posedmé, oblíbeného motocyklového seriálu KTM ECC 2015. Jezdce čeká opravdu pestrá a dlouhá závodní sezona, protože začíná 18. dubna a končí až 25. října 2015.

„Povedlo se nám do seriálu vložit dvě nové lokality. Shodou okolností a volbou termínů v nové lokalitě začínáme první díl seriálu, a také pojedeme poslední závod," objasnil za pořadatele KTM ECC Luboš Kučera.

Začíná se 18. 4. a 19. 4. v Kunčicích nad Labem pod taktovkou AK Krakonoš Jilemnice, pokračuje 9. 5.a 10. 5. po roční odmlce opět na sjezdovce pod horou Kozákov, kde pořádají svůj závod členové Motorsportu Chuchelna a uzavřou jarní část seriálu. Podzimní klání začne ve Vysokém nad Jizerou 19. 9. tradičním jednodenním závodem, po kterém následuje přesun do Bozkova a jeden ze zakladatelů seriálu Motosport Bozkov plánuje závod v termínu 10. 10. a 11. 10. Vše vyvrcholí finálovým dvoudenním závodem v Benešově u Semil, který se stane domovem pro Enduro klub Semily, a je v kalendáři zařazen na 24. 10. a 25. 10. 2015. Součástí seriálu je tradičně i slavnostní zakončení seriálového ročníku, kterého se pro letošní sezonu zhostí AK Krakonoš Jilemnice, a symbolicky po zahájení tak sezonu i uzamkne.

Pojďme se vrátit na začátek, protože jak bylo již avizováno začíná se 18. a 19. dubna, pro seriál nově v lokalitě. „Pořadatelem závodu v nové lokalitě seriálu v Kunčicích nad Labem jsou ostřílení enduráci a také vítězové týmové soutěže uplynulého ročníku KTM ECC 2014 z AK Krakonoš Jilemnice. V Kunčicích se již v minulosti závody konaly, a to pod křídly klubu RMK Vrchlabí především zásluhou Davida Jirky, který nyní spolupracuje s Jilemnickými, a stal se pravou rukou ředitele závodu Tomáše Macháčka. Přípravy na zmíněný závod jsou již samozřejmě v plném proudu a nezbývá než doufat, že zima opravdu skončila o letošních velikonocích a v Kunčicích nás přivítá opravdové jaro. Celý seriál odstartuje sobotní dětský závod, po kterém přijdou na řadu jezdci kategorií hobby a odpoledne licencovaní," uvedl Luboš Kučera, který zároveň dodal: „Podpora a přízeň Krakonoše není také na škodu, proto přejme Jilemnickým, aby zdárně vykročili, jak k obhajobě prvenství, tak do sedmého ročníku seriálu coby pořadatelé."

Obrazem: Jak probíhalo vyhlášení KTM ECC 2014 s odkazy na celý loňský seriál

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska
Slovem i hudbou oslavili na Valdštejně Dny evropského dědictví
Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů

Nejčtenější články

19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
19.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT