Povedená první půle posunula Dalmach k výhře nad Pískem

05.12.2013 20:44:04 | Autor: Petr Ježek a FC Dalmach | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Třetí výhru v sezoně si v neděli v domácí hale proti týmu z Písku připsali futsalisté FC Dalmach Turnov. Důležitý byl povedený první poločas, ve druhém už stačilo podržet čtyřbrankový náskok.

Spolu s předchozí remízou v Benešově a výhrou nad Libereckou Slavií bodovali Turnováci už ve třetím zápase po sobě a bodově se dotahují na střed tabulky. Příští utkání čeká na turnovské futsalisty již v pátek od 20.30 v lovosické hale proti celku CF Litoměřice.

Dalmach Turnov - Tex-Color Písek 7:3 (4:0)

Na začátku utkání se povětšinou Dalmach zastřeloval a střely bratří Hurtů, Kratochvíla a Krejčíka mířily těsně vedle branky. V 10. minutě u svatyně hostů konečně udeřilo, když Vojta Hurt s pomocí obránce posunul Dalmach do vedení. Ve 12. minutě jeho bratr Daniel zvýšil nechytatelnou střelou pod břevno na 2:0. Ve stejné minutě se musel vytáhnout i domácí brankář Prokopec. Poté šel sám na branku opět Daniel Hurt a chytrou střelou mezi nohy brankáře rozvlnil síť potřetí. Jeho bratr se však nenechal zahanbit a v poslední minutě první půle zvýšil náskok domácích již na 4:0.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté a Prokopec v brance musel několikrát zasahovat. Na střelu Horáka z 27. minuty už ale nestačil - 4:1. O pár minut později zvýšil stejný hráč na rozdíl dvou branek. Naštěstí Petřík nepřipustil žádné drama a ve 36. minutě opět skóre navýšil na 5:2. V téže minutě začal hrát Písek power-play, ale domácí poučení z předchozích utkání v této fázi hry výborně bránili a hosty k ničemu vážnějšímu nepustili. Naopak Kulhánek a Vojta Hurt se trefili do prázdné branky - 7:2. V poslední minutě pak snížil na konečných 7:3 písecký Reidinger.

„Všichni jsme věděli, že v tomto utkání musíme uspět. Také to na naší hře bylo znát a celý tým pečlivě bránil.  Slabší chvilku jsme si vybrali na začátku druhé poloviny, ale poté jsme soupeře ve hře bez brankáře do ničeho nepustili a zaslouženě vyhráli," uvedl k utkání hrající trenér Dalmachu Aleš Krejčík.

Branky: V. Hurt 2, D. Hurt 2, Petřík, Kulhánek, vlastní - Horák 2, Reidinger, vlastní. Rozhodčí: Šmíd, Čurda, ŽK: 0:1. Diváků: 150. Sestava Dalmachu: Prokopec - Krejčík, Kratochvíl, Pařízek, Bakeš, V. Hurt, D. Hurt, Špína, Petřík, Kulhánek.

Předchozí utkání Dalmachu:

Arsenal Benešov - Dalmach Turnov 3:3 (1:1)

Branky: Hampešt, Šindelář, Křemen - Petřík, Kratochvíl, Kulhánek. Rozhodčí: Vaněk, Velebil, ŽK: 1:1.

Další utkání 10. kola: Ústí n. L. - Démoni Česká Lípa 6:5, F.A.Zole Česká Lípa - Chotěboř 4:8, GL Litoměřice - Mělník 3:2, Kadaň - CF Litoměřice 6:7, Slavia Liberec - Benešov 7:5.