Požár pole v Radostné pod Kozákovem likvidovalo sedm jednotek hasičů

16.07.2018 17:55:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Mírová pod Kozákovem

Požár pole v Radostné pod Kozákovem likvidovalo sedm jednotek hasičů

V souvislosti s tím, že na polích již od konce června probíhají žňové práce a zemědělci intenzivně pracují na sklizni obilí, roste počet požárů polních porostů, strnišť i zemědělské techniky. V pondělí hořelo pole v Radostné pod Kozákovem, na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů.

„V pondělí v 11.01 byl na operační středisko hasičů ohlášen požár lisu balíků na poli v obci Radostná pod Kozákovem. Kromě zemědělského stroje požár částečně zasáhl i balíky slámy a strniště o ploše zhruba jednoho hektaru. K události bylo vysláno sedm jednotek hasičů. Jednotky na likvidaci požáru nasadily několik vodních proudů, hašení probíhalo také pomocí kropících lišt na cisternách. Již v 11.33 hlásil velitel zásahu, že se podařilo požár lokalizovat a nehrozí další šíření," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Požár pole v Radostné pod Kozákovem<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Semily, Josef Plíva Na místě zasahovaly jednotky HZS LK stanice Turnov, stanice Semily, dobrovolné jednotky - Radostná pod Kozákovem, Karlovice, Rovensko pod Troskami, Lomnice nad Popelkou, Hrubá Skála.

Příčina požáru je stále v šetření, ale s největší pravděpodobností šlo o technickou závadu na svinovacím lisu slámy. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Po uhašení plamenů zajistil majitel zaorávání požářiště. „V půl jedné odpoledne byl zásah ukončen a místo předáno místní jednotce a majiteli pozemku, kteří na pole budou ještě minimálně dvanáct hodin dohlížet," dodala mluvčí hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Noční požár chalupy v Kořenově zaměstnal šest jednotek hasičů
Hasiči varují před lesními požáry, nahrává jim sucho
K požáru lesa na Českolipsku už vyjelo 20 jednotek hasičů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Michal a David se předvede v dušičkovém streamu
Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT