Při startu ČFL Přepeře remizovaly s rezervou Teplic

02.08.2021 18:27:22 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V krásném sobotním letním odpoledni se na výborně připraveném pažitu v Přepeřích a konečně před diváckou kulisou představili při startu ČFL v RTW areně hosté z Teplic. Natěšených 400 fanoušků vidělo celkem šest gólů a konečnou remízu 3:3.

Přepeře - Teplice B 3:3 (1:1)

V úvodu zápasu se odehrával boj o střed hřiště, přičemž měli hosté častěji míč na svých kopačkách. V 17. minutě zahrávaly Přepeře rohový kop. Na Dvořákův centr si nabíhal Knejzlík, Krunert ho fauloval a ligový rozhodčí Lerch odpískal penaltu. K té se postavil zkušený Martan a nedal Němečkovi v brance Teplic šanci 1:0. Po vedoucí brance Přepeře ožily, ale stále to byl boj o střed hřiště s mnoha souboji. Ve 32. minutě poslal Hora míč za obranu domácích, Švandův centr však jen prolétl malým vápnem.

Ve 37. minutě mohly Přepeře náskok zvýšit Martan vypíchl před vlastním vápnem míč Ljevakovičovi, sprintem překonal celé hřiště, na vápně soupeře předložil míč Bulířovi, ale jeho střelu levačkou Němeček zlikvidoval. Pořekadlo nedáš - dostaneš se potvrdilo i nyní. Hosté ve 40. minutě zahrávali aut, Hora přesně našel Vobeckého, jeho střílený centr tečoval před Truksou Vachoušek a vyrovnal na 1:1. Ve 45. minutě našel Janošík centrem Synka, ten sklepl hlavou na Nováka, ale střela proletěla nad břevnem.

Do druhé půle vstoupili lépe Přepeřští. Ve 46. minutě našel dlouhou přihrávkou Nesvadba Bulíře, ten roztančil Ljevakoviče a přesnou přihrávkou na penaltu vybídl Synka ke skórování. Synek šancí nepohrdl a do protipohybu Němečka skóroval - 2:1. Přepeřský snajpr tak mohl oslavit právě narozenou dceru Anetku. V 55. minutě přetlačil v souboji Synek hostujícího Ljevakoviče, jeho prudkou střelu ze za vápna tečoval obránce, ale Němeček byl na místě. V 57. minutě hosté zaútočili po pravé straně, centrovaný míč se odrazil k Vobeckému, a ten z osmi metrů nedal Truksovi šanci - 2:2. Po této brance utkání nabralo ještě vyšší tempo a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 62. minutě Krunertova střela z úhlu olízla tyčku domácí branky. V 64. minutě si na pravé straně udělal z hostujících hráčů slalomové branky Martan, předložil míč jako na zlatém podnose na malé vápno Dvořákovi, ale tomu před prázdnou brankou míč přeskočil nohu. Nyní se hrál opravdu rychlý fotbal, kdy oba soupeři chtěli strhnout vítězství na svou stranu.

V 70. minutě k tomu měli blíže hosté. Kodad z levé strany poslal střílený centr, míč proletěl malým vápnem a na zadní tyči zavírající Švanda vystřelil. Truksa ovšem prokázal kvality a jeho střelu z pěti metrů zázračně vyrazil, následnou střelu Krunerta už obrana Přepeř srazila na roh. V 74. minutě zahrával roh domácí Bulíř, odražený míč napálil do branky Pavlata, hostující obránce však jeho střelu na brankové čáře odrazil do bezpečí. V 78. minutě vyhrál Synek další z mnoha soubojů s obranou Teplic, prohodil si míč mezi dvojici obránců a Krunertovi nezbývalo než ho těsně před vápnem faulovat. K přímému kopu se postavil kapitán Nesvadba a svou vytříbenou levačkou nedal hostujícímu brankáři šanci 3:2. Bohužel ve čtvrté minutě nastavení odcentroval z levé strany Ljevakovič a nabíhající Kodad hlavou vyrovnal na 3:3. Přepeře se nevzdaly a v poslední minutě nastavení kopaly trestný kop. Tvarohův centr brankář Němeček vyrazil a následný oblouček Tobiaše z 25 metrů vyhlavičkoval z opuštěné branky teplický obránce...

„Hrál se kvalitní, rychlý a dynamický fotbal, který zcela jistě splňoval parametry třetí ligy a určitě se musel líbit početné divácké kulise. Remíza je zasloužená, i když si myslím, že jsme ve finále dva body ztratili. Máme natolik zkušené mužstvo na to, aby inkasovalo v nastaveném čase," hodnotil zápas místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky:18. Martan (pen.), 46. Synek, 79. Nesvadba - 40. Vachoušek, 58. Vobecký, 94. Kodad. Rozhodčí: Lerch - Vrchota, Novotným, ŽK: 1:2. Diváků: 400. Přepeře: Truksa - V. Novotný, Knejzlík, Nesvadba, Janošík (71. Tvaroha) - Pavlata, Novák - Martan (77. Elbel), Bulíř, Dvořák (71. Prokopec) - Synek (85. Tobiaš). Teplice: Němeček - Hora (81. Kovalčík), Ljevakovič, Hasil, Liška - Lukáš (67. Čítek) - Švanda, Vobecký  Krunert, Kodad - Vachoušek (49. Procházka).

Příští kolo zajíždí FK Přepeře v neděli 8. 8. do Brozan, kde od 17:00 sehrají další zápas ČFL. Ve 3. kole ČFL přivítají 14. 8. na domácím hřišti FK Dukla Praha B. Výkop bude již v tradičních 10:30. Od 14:00 se představí i béčko Přepeře, kdy v rámci 2. kola I.B třídy přivítá Sokol Bozkov.