Program semilského muzea v září

03.09.2020 14:35:05 | Autor: mapg a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Program semilského muzea v září

Aktualizováno - změny v programu! V semilském muzeu v září můžete navštívit starší výstavy Z pokladů půd a depozitářů, Malíři Pojizeří, a Bílá místa konce války 1944-5 i úplně nové Vladimír Hanzl - Fotografie, Milada Plavčić Lipčíkova - Obrazy v pohybu a 12. září také 5. ročník akce Semilský Montmartre, který je letos spojený s Muzejní nocí.

Aktuální doplnění k programu semilského muzea:

„Páteční vernisáž (11. 9. v 17:00) malířky Milady Plavčič, na kterou se mnozí těšíme - nezrušíme! Jen si nezapomeňte vzít s sebou roušku. Následný sobotní Semilský Montmartre (nejen s ohledem na to, že nám jej letos například Liberecký kraj nepodpoří), ale především s ohledem na proticovidová opaření, zredukujeme pouze na podvečerní koncert skupiny Antikvariát. Muzikanti, kteří k nám jedou až ze soutoku Jizery a Labe v Lázních Toušeni si chtějí přijet zahrát, neboť cítí, že to zase na nějaký čas bude jejich koncert poslední," informoval ředitel Muzea a Pojizerské galerie Semily Miroslav Šnaiberk.

V sobotu 12. září od 17.00 tak zájemce čeká improvizovaný hudební večer příjemné folkové hudby a sklenku dobrého moku na muzejní zahrádce. „Ostatní původně plánované programové částí akce s ohledem na zpřísněná opatření zrušíme, ale náš zřejmě poslední letošní koncert si v bezpečných odstupech příjemných stolečků ujít nenecháme. Budeme hrát a zpívat (mimo jiné i písně z Balady pro banditu) až do setmění a dokud se nám bude chtít. Nevíme, kolik Vás přijde, ale každopádně doporučuji rezervaci místa na svikova@muzeumsemily.cz nebo na 775 859 001," dodal Miroslav Šnaiberk.

Upozorňujeme, že v souladu se zpřísněnými opatřeními je do vnitřních prostor muzea možný vstup pouze s rouškou, avšak muzeum i galerie zůstávají i nadále otevřeny ve standardních otevíracích časech.

Otevírací doba muzea je aktuálně denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Otevřená je stále i muzejní zahrádka, na které si můžete dát mimo jiné dobrou kávu, z níž jde 10 korun výdělku na restaurování muzejních sbírek.

Program semilského muzea v září 2020:

Výstava od 4. září do 18. října 2020

VLADIMÍR HANZL - FOTOGRAFIE
Vladimír Hanzl se věnuje fotografování již od útlého mládí díky své matce, která byla také fotografkou. Na počátku kariéry byl hlavně technickým fotografem, posléze fotil i na jazzovém festivalu, v divadle, v Komorním baletu Pavla Šmoka či na motokrosových závodech. Semilská výstava bude věnována černobílé fotografii zaměřené na přírodu a krajinu. Vernisáž se koná v pátek 4. září v 17:00 hod.

Výstava od 11. září do 15. listopadu 2020

MILADA PLAVČIČ LIPČÍKOVA - OBRAZY V POHYBU
Malířka Milada Plavčić Lipčíkova nějaký čas v Semilech žila a tvořila. Její obrazy se věnují figurální tématice, dětem, mateřství a tématům z baletního prostředí. Výstava se koná u příležitosti autorčina významného životního jubilea. Vernisáž proběhne v pátek 11. září v 17:00 hod.

12. září od 14 hodin

5. SEMILSKÝ MONTMARTRE A MUZEJNÍ NOC
Oblíbená akce nabídne návštěvníkům již tradičně výtvarné dílny pro děti i dospělé, kolo štěstí, komentované prohlídky výstav nebo loutkové divadlo pro děti. Večer zpříjemní folková skupina Antikvariát. Na závěr se můžete vydat na noční výstup na věž kostela. Podrobný program akce naleznete na www.muzeumsemily.cz.

Tradiční výstava Malíři Pojizeří bude věnována Sytovské madoněVýstava do 6. září 2020

MALÍŘI POJIZEŘÍ - ZNOVU OBJEVENÝ POKLAD
V letošním ročníku se většina z několika desítek výtvarníků s blízkým vztahem k našemu regionu tematicky vymezuje ke znovuobjevení mimořádně vzácné gotické plastiky tzv. Sytovské madony. Ta se od roku 2019 stala perlou sbírek vystavovaných v prostorách semilského muzea a bude vystavena spolu s několika desítkami obrazů pojizerských malířů. Článek o vernisáži s fotogalerií

Výstava do 15. ledna 2021

Semilské muzeum láká na výstavu filmovým trailerem

BÍLÁ MÍSTA KONCE VÁLKY 1944 - 5
Výstava mapuje málo známé okolnosti týkající se mimo jiné táborů nucených prací v Semilech a nasazení českých lidí v semilské továrně Zittwerke v Řekách. Odhaluje také podrobnosti o tajné válečné výrobě leteckých motorů Junkers. V sobotu 19. září od 14:00 hod. se koná vlastivědná vycházka Po stopách tajného projektu Zittwerke. Článek s fotogalerií z vernisáže

V semilském muzeu zahájí výstavu Z pokladů půd a depozitářůVýstava do 1. listopadu 2020

Z POKLADŮ PŮD A DEPOZITÁŘŮ I.
V rámci této výstavy se můžete těšit na „poklady" z depozitářů semilského muzea, např. kávomlýnek Boženy Němcové, rané plastiky sochaře Olbrama Zoubka, vysoké kolo staré přes sto let, historickou tenisovou raketu od semilských výrobců bratří Pulcových, unikátní modely nerealizovaných urbanistických plánů Semil a mnoho dalších rarit, včetně nových akvizic. Pozvánka s fotogalerií

Doprovodné akce

PO STOPÁCH TAJNÉHO PROJEKTU ZITTWERKE 19. září od 14:00 hod.
S historikem Tomášem Chvátalem se vydáme vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Sraz u budovy muzea.

SLAVNOSTNÍ PREMIÉRA FILMU BÍLÁ MÍSTA KONCE VÁLKY 30. září od 17:00 hod.
Slavnostní premiéra dokumentárního filmu Bílá místa konce války v semilském kině spojená s následnou komentovanou prohlídkou stejnojmenné výstavy v semilském muzeu.

Aktuální a nedávné výstavy v semilském muzeu:

FOTO: Bílá místa konce války odkrývají v semilském muzeu

Semilské muzeum získalo cenný soubor grafik

FOTO: Letošní výstava Malíři Pojizeří je věnována Sytovské madoně

FOTO: Co skrývají za poklady půdy a depozitáře?

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov bude letos bez tradičních adventních akcí
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Středověk i baroko. Výlet údolím Kamenice umožní cestovat v čase
FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT