Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

07.12.2020 07:13:55 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám kvůli koronaviru poněkud skromnější prosincový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Dne 30. listopadu proběhlo na GIO tradiční školní kolo Olympiády v českém jazyce, s ohledem na epidemiologickou situaci však jen v distanční podobě. Jako každý rok naši studenti řešili úlohy gramatické i stylistické, a to jak v kategorii I. (mladší), tak v kategorii II. (starší). O jejich výsledcích budeme informovat v některé z lednových zpráv.

Aktuální epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním COVID-19 se zlepšuje, vyhráno ale ještě není. Na základě příslušných nařízení vlády ČR a pokynů MŠMT je postupně umožňována osobní účast žáků vybraných tříd ve výuce. K prezenční výuce v naší škole nejdříve nastoupili studenti 4. ročníku a oktávy, nově se střídají žáci tříd nižšího gymnázia (vždy jeden týden mají prezenční výuku žáci primy a sekundy, zatímco žáci tercie a kvarty mají výuku vedenou distanční formou). Od 7. prosince se k rotaci tříd přidají prezenční formou studenti 1., 2. a 3. ročníku čtyřletého gymnázia, které v dalším týdnu (od 14. prosince) vystřídají studenti kvinty, sexty a septimy osmiletého studijního programu; v dalších týdnech, pokud nedojde ke změně, se třídy ve formě výuky prostřídají. Distanční výuka probíhá stále v jednotné platformě MS Teams. Pokyny MŠMT a dalších orgánů se mění v závislosti na epidemiologické situaci. Podrobnosti k aktuálnímu provozu školy zveřejňujeme na webových stránkách gymnázia (hlavní strana s aktualitami, podrobnosti v rubrice „Sdělení ředitele").

I přes nepříznivou situaci, kdy je částečně zakázána prezenční výuka a provoz škol je do značné míry omezen, pokračuje naše gymnázium v online prezentaci gymnázia pro uchazeče o vzdělávání v naší škole od školního roku 2021 - 2022. Dále je GIO prezentováno i na portále BurzaŠkol.Online. Prostřednictvím tohoto portálu se uchazeči mohou spojit s vedením školy a zjistit potřebné informace. První online setkání uchazečů se zástupcem ředitele a ředitelem školy proběhlo 12. listopadu 2020, další je naplánováno na 15. prosince 2020 v čase od 18 do 21 hodin. V době vydání tohoto kalendáře a zpravodaje není jasné, zda budeme pro uchazeče o vzdělávání moct uskutečnit „Den otevřených dveří" plánovaný na sobotu 9. ledna 2021. Pokud to nebude možné, zvolíme náhradní termín a budeme o něm veřejnost včas informovat.

Řada připravených projektů a akcí v měsíci prosinci nemůže proběhnout. V čase vydání tohoto kalendáře zpravodaje platí stupeň 4, od pondělí 7. prosince stupeň 3 „Opatření PES pro oblast školství". Není pravděpodobné, že do Vánoc bude situace lepší. S politováním avizujeme, že ani tradiční akce v lednu 2021 nemohou proběhnout. Odkládáme proto lyžařský kurz třídy kvinta, který se měl uskutečnit hned v prvním lednovém týdnu roku 2021, nemůže se konat ani maturitní ples původně plánovaný na sobotu 23. ledna (náhradní termín pro maturitní ples byl zatím stanoven na sobotu 10. dubna).

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti. A hlavně dobré zdraví.

Co jste zmeškali na gymnáziu v listopadu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Vzácné pojizerské čepce dorazily z Olomouce do Semil
Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT