Prosincový program Kulturního centra Střelnice Turnov

06.12.2019 14:17:42 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Prosincový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V prosinci 2019 v Turnově připravili besedy, divadelní představení i vánoční koncerty, ze kterých zaujmou hobojista Vilém Veverka, Imuza, Martin Kyšperský nebo Funky Xmas.

 

Kultura v Turnově v prosinci 2019:

neděle 1. prosince

H9 - MUŽSKÝ VOKÁLNÍ NONET
Mužský vokální nonet je složený z pánské sekce Smíšeného sboru Jizerka Semily. „Devět statečných (nyní už jen osm, ten devátý statečný nebyl), citlivých jinochů z Podkrkonoší, se chce hudbou bavit, radovat, naplňovat, motivovat, bojovat proti světovému zlu, nespravedlnosti a nastolit tak v posluchačích štěstí, radost a chuť je slyšet znovu a znovu," říká sbormistryně Nadia Ladkany.
adventní koncert, Kostel sv. Mikuláše od 15 hodin, vstupné v předprodeji 80 Kč/ na místě 100 Kč.

Starý holky se vydají do Českého ráje pondělí 2. prosince

 

STARÝ HOLKY
Já mám svoje tohle. A ty nejspíš taky. Ani na nejrychlejším koni světa neujede člověk sám před sebou. Mili a Drahu jsou letité kamarádky a švagrové. Rozhodly se splnit úmluvu z doby, kdy jim bylo 17 let, vydat se do Českého ráje a vyšplhat se na Mužského. A přespat na něm. Proč se rozhodly právě teď? V padesáti, na stará kolena? Obě totiž potřebují ve svém životě před něčím utéct. A obě si záhy uvědomí, že to nelze a že v klidu a tichu přírody budou vlastní myšlenky a svědomí dokonce znít ještě hlasitěji. Každá z dam má své vlastní potíže a traumata, které v groteskním podání ukrývají hluboký smutek. Nejnovější hru autorky Markéty Bláhové Bidlasové v žánru groteskní tragikomedie (napsanou přímo na tělo těmto dvěma herečkám), uvedl divadelní soubor 3D company ve světové premiéře. Hraje 3D company (Praha): Nátália Drabiščáková, Veronika Rašťáková, Kateřina Fixová, Michal Kuboušek/ Jan Pichler.
Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 320 Kč/ na místě 360 Kč. Samostatná pozvánka

Marek Šimíček bude vyprávět o cestě na alpský masiv Monte Rosa středa 4. prosince

MAREK ŠIMÍČEK: MONTE ROSA
Prosincový Cestovatelský klub s úchvatnou zimní tématikou nabídne vyprávění Marka Šimíčka o jeho cestě na sedm alpských čtyřtisícovek v horském masivu Monte Rosa, které zdolal během jednoho jediného týdne a nevynechal ani nejvyšší vrchol - Dufourspitze.
Masiv Monte Rosa se nachází na východě Walliských Alp, na hranicích Švýcarska a Itálie. Jméno "Monte Rosa" není odvozeno od italského slova „rosa", jak se často mylně uvádí, ale od franko-provensálského výrazu „rouese", což znamená „ledovec". Nenechte si ujít vyprávění plné dobrodružných zážitků doprovázené krásnými snímky horských masivů.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 90 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 5. prosince

VÁNOČNÍ KONCERT SENIORŮM
Odbor sociálních věcí v Turnově zve všechny seniory na tradiční vánoční koncert.
koncert, Městské divadlo Turnov od 18 hodin, vstupné zdarma

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu! Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? V tom případě neváhejte a přihlaste se do kvízu i vy, je to jednoduché. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí.
kvíz, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, vstupné 100 Kč/ tým

sobota 7. prosince

ZÁVĚREČNÁ PRODLOUŽENÁ PODZIMNÍCH TANEČNÍCH KURZŮ
Večer pro všechny tancechtivé, těšit se můžete i na taneční ukázky mistrovských párů.
kurz, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 100 Kč / kurzisté zdarma

Turnovské vánoční koncerty se konají každou adventní nedělineděle 8. prosince

VILÉM VEVERKA A ULTIMATE W BAND
Hobojista Vilém Veverka patří k nejrespektovanějším českým interpretům klasické hudby a k evropské špičce ve hře na hoboj. Svým přístupem k hudbě i životu, k dalším profesím - zálibám - a v neposlední řadě svou vizáží popírá zavedené představy o interpretovi tzv. vážné hudby.
adventní koncert, Kostel Narození Panny Marie od 15 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč / na místě 190 Kč. Pozvánka na turnovské vánoční koncerty

úterý 10. prosince

POHÁDKY NA VÁNOCE - PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA
Vánoční příběh o narození Ježíška provázený zpěvem známých koled a stavbou dětského živého Betléma - zahrají si i děti. (Hraje divadlo Pohádka)
představení pro školy, Městské divadlo Turnov od 8.30 a 10 hodin, vstupné 50 Kč.

150 LET DIVADELNÍCH OCHOTNÍKŮ V TURNOVĚ
Kulturní centrum Turnov, s.r.o. a D klub vás srdečně zvou na poněkud netradiční prosincovou Pohovku, která se ponese v duchu oslav 150 let divadelních ochotníků v Turnově.
V první části večera na pohovku usednou turnovští amatérští i profesionální divadelníci. Nebudou chybět ani zástupci starých ochotnických rodin (Chundelovi, Fialovi-Kunetkovi, Hakenovi), ochotníci mladší generace (Petr Christov, teatrolog a překladatel nebo herec, kulturní manažer a novinář Mario Kubaš) a skrze video-rozhovor i nejstarší herec na světě pan Míla Holas, který letos oslavil 100 let. Ve druhé části pořadu se představí inscenace Tři sestry, která získala hlavní cenu na národní přehlídce Femad Poděbrady a poté se ji otevřely dveře do zahraničí. Waršava, Abtenau u Salzburgu, Basilej-Lorrach. Dnes má již přes 80 repríz. Nejedná se ovšem o drama tří sester, ale komediální výsměch lidské bezmoci v podání čtyř mužů: Ivana Kunetky, Jana Pekaře, Petra Dvořáka a Petra Hakena.
Pohovka, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 100 Kč / 50 Kč seniorské vstupné na OSV.

KORUNA HIMALÁJE
Čtrnáct nejvyšších hor naší planety, čtrnáct velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů. Stanout na všech jejich hlavních vrcholech! Výzva, která budila, budí a bude budit respekt v každém horolezci, který upíše svoji duši těm nejvyšším horám. Meta, které dosáhlo bez kyslíkových přístrojů zatím jen ani ne dvěma desítkám horolezců z celého světa. Spousta těch, kteří se za tímto snem vydali, ho nikdy nedosáhne. Cesta dalších navždy skončila za hranicí věčného ledu a sněhu. Desítky pokusů, kdy se člověk vydává do tzv. „zóny smrti". Extrémní klima, mráz, vichřice, ale také jenom třetina kyslíku oproti tomu co dýcháme tady dole. Ve skutečnosti ale vlastně nejde jenom o štíty Himálaje. Čtyři klenoty této koruny se tyčí v pohoří Karakoram, severozápadně od Himálaje.
V roce 2014 Radek Jaroš úspěšně vystoupil na vrchol K2 a stal se teprve 15. člověkem na světě a prvním Čechem, který získal „Korunu Himálaje" - tedy výstupy na všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje. Přednáška vychází z jeho více než 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce, zážitků a zkušeností nasbíraných v průběhu nespočtu himálajských expedic. Díky Radkově pohledu na svět a jemu přirozené otevřenosti nabízejí nevšední příležitost nahlédnout do zákulisí velkých expedic, klukovských snů a splněných přání.
cestovatelská přednáška, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné 250 Kč / 150 Kč senioři a děti do 12 let.

COPPÉLIA
Do repertoáru Královského baletu se vrací klasika v podobě okouzlující a zábavné Coppélie od Ninette de Valois - příběh lásky, neštěstí a mechanických figur.
Složitá choreografie je vytvořena pro nádhernou hudbu Léa Delibese a ukazuje technickou přesnost celého souboru. Lancasterova scéna pak přináší do této vánoční pochoutky pestrobarevný příběhový svět pro celou rodinu.
balet v kině, kino Sféra od 20.15 hodin, vstupné 250 Kč

středa 11. prosince

MUSICA FORTUNA
Musica Fortuna zve své příznivce na tradiční vánoční koncerty.
koncert, Městské divadlo Turnov od 17 a 19.30 hodin, vstupné 150 Kč / galerie 120 Kč

 

Sinoložka Zuzana Li bude v pořadu O literatuře povídat o Číně ZUZANA LI
Jaké postavení má v Číně literatura? Existuje zde cenzura? O čem píší prorežimní a protirežimní autoři a jaký mají vliv na společnost? A co vlastně Číňané čtou? Listopadové pokračování pořadu O literatuře přivítá přední českou sinoložku Zuzanu Li, literární překladatelku z čínštiny, autorku překladů sedmi románů, dvou povídkových sbírek a tří nesyžetových sbírek. Spolu s Jaromírem Typltem přeložila výbor básní Slova v plamenech. Překlady a články publikuje také časopisecky, především v revue Souvislosti. Za román Čtyři knihy byla roku 2014 nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii překladová kniha. V roce 2016 jí bylo uděleno čínské státní vyznamenání Special Book Award v kategorii pro mladé.
O literatuře, kavárna KUS od 19 hodin, vstupné zdarma. Podrobná pozvánka

čtvrtek 12. prosince

IMUZA: KONCERT K VÁNOCŮM
Umělecká iniciativa iMUZA vás srdečně zve na tradiční Koncert k Vánocům, který se uskuteční dne 12. prosince od 19 hodin ve velkém sále Kulturního centra Střelnice v Turnově. Tento koncert bude jako již tradičně jedinečným propojením amatérských a profesionálních umělců, dospělých a dětí.
Na koncertě se představí smyčcový orchestr TOS ve spolupráci s profesionálními umělci z Liberce a Prahy; dětský pěvecký sbor Turnováček a Carmina společně s dospělým smíšeným pěveckým sborem Musica Fortuna. I v letošním roce se můžete těšit na speciálního hosta koncertu. Tentokrát jím bude populární zpěvák Meky Žbirka, který se k nám připojí v samotném závěru koncertu. Dirigovat bude Martin Hybler, večerem vás provede Jana Kubánková. Vyslechnete krásná vánoční díla, koledy, populární melodie z filmů a písňovou ochutnávku z projektu Symphonic Album Mekyho Žbirky v aranžích Martina Hyblera. Změna programu vyhrazena. Součástí akce je jako každým rokem výtvarná dílna s akademickým malířem. Zapojit se mohou děti i dospělí. Dílna se bude konat v Zrcadlovém sále Kulturního centra Střelnice od 18:15 hodin a bude otevřena i během první poloviny koncertu.
koncert, KC Střelnice od 19 hodin, vstupné v předprodeji 350 Kč / na místě 390 Kč / děti do 15 let 100 Kč

VE STODOLE U SLEPIC
Divadelní soubor Nakafráno zve diváky na premiéru své nové autorské hry. „Naše neustálé umělecké puzení přenést trochu té televizní kultury na jeviště, dalo po několika letech soustředěné tvorby a odříkání život zcela unikátnímu divadelnímu žánru. Vznikla tak „teátrnovela". Troufáme si tvrdit, že naše nová divadelní hra, kterou jsme trefně pojmenovaly Ve stodole u slepic, je první vlaštovkou svého druhu. Divák se stane svědkem toho, jak jde čas, jak pevná jsou rodinná pouta, a že život není jen procházka růžovou zahradou. Takový příběh se může stát i ve vaší ulici." Hrají: Kateřina Hofhansová, Michaela Kunetková, Alena Tomášová a Romana Zemenová.
divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč/ na místě 200 Kč.

sobota 14. prosince

 

Andělé budou v turnovském divadle vyprávět čtyři vánoční příběhy VÁNOČNÍ PUTOVÁNÍ S ANDĚLY
Andělská kniha, dva andělé a několik vánočních příběhů. Loutkoherecké představení, které je určeno pro dětského i dospělého diváka. Andělé za pomoci andělské knihy provedou diváky kouzelným obdobím Adventu. Můžete se těšit na čtyři vánoční příběhy: O svatém Mikuláši, O cestě panny Marie do Betléma, O narození Ježíška a O klanění tří králů. Vánoční pásmo je propojené koledami a sváteční hudbou.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, vstupné 60 Kč. Samostatná pozvánka

neděle 15. prosince

JAROSLAVA TAJANOVSKÁ & DRAHOSLAVA SATOROVÁ
Jaroslava Tajanovská (hoboj, zpěv) a Drahoslava Satorová (klavír) společně tvoří Komorní duo. Jejich hudební produkce zahrnuje hudbu barokní a klasicistní (Bach, Beethoven, Mozart ad.), romantickou (Chopin, Smetana, Dvořák), hudbu 20. století (Rachmaninov, Prokofjev, Stravinskij, Janáček, Martinů) a hudbu soudobou. Hrají skladby určené pro komorní duo hoboj-klavír, zpěv-klavír a sólový klavír.
adventní koncert, Kostel Narozenní Panny Marie od 15 hodin, vstupné v předprodeji 110 Kč / na místě 150 Kč / abonenti THV zdarma

středa 18. prosince

VÁNOČNÍ KONCERT ZUŠ
Tradiční vánoční koncert žáků Základní umělecké školy v Turnově.
koncert, Městské divadlo Turnov od 18 hodin, vstupné dobrovolné

neděle 22. prosince

MARTIN KYŠPERSKÝ
Martin Evžen Kyšperský je brněnský alternativní hudebník, spisovatel, básník, herec, frontman a hlavní autor repertoáru kapely Květy. Květy založil již v roce 1993 na základní škole, v roce 1999 kapelu obnovil a hraje s ní dodnes. Kromě toho ale hrál v dalších kapelách, má vlastní sólové projekty, skládá divadelní hudbu a také působí jako aranžér a producent. Je také držitelem několika hudebních cen Anděl.
adventní koncert, Dům Na Sboře od 15 hodin, vstupné v předprodeji 80 Kč / na místě 100 Kč.

LOUSKÁČEK
Tato produkce Louskáčka, vytvořená Peterem Wrightem v roce 1984, patří k tomu nejlepšímu a nejoblíbenějšímu z repertoáru Královského baletu.
Je Štědrý večer a pan Drosselmeyer bere mladou Kláru na fantastické dobrodružství, ve kterém neexistuje čas. Rodinný obývací pokoj se stává velkým bojištěm a kouzelná cesta je zavede přes Zemi sněhu až do Království sladkostí. Čajkovského jiskřivá hudba, nádherné slavnostní scény, nápadité kostýmy a podmanivá taneční čísla činí s Louskáčka v podání Královského baletu dokonalý vánoční zážitek, který nemůže chybět ani v tomto roce.
balet v kině, záznam královského baletu z roku 2016, kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné 250 Kč.

čtvrtek 26. prosince

FUNKY XMAS
Vánoce, Turnov a funky muzika. Tato tři slova patří už léta neodmyslitelně k sobě. Skupina Funk Corporation i letos na Štěpána roztančí Kulturní centrum Střelnice.
Stále populárnější Funkové vánoce se tentokrát přesunou na velký sál Kulturního centra. Jiný prostor už nebyl sto soulové chutě stále narůstajícího počtu Turnovanů uspokojit. Už tedy žádné mačkání, žádné dlouhé fronty. Naopak je ale jasné, co od Funk Corporation a jejich „Funky X-mass" 26. prosince čekat: sehranou dechovou sekci, opět pár nových světových hitů zabalených do originálního funky-kabátu a hlavně spoustu energie a dobré nálady!
koncert, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 150 Kč.

čtvrtek 2. ledna

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu!
Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? V tom případě neváhejte a přihlaste se do kvízu i vy, je to jednoduché. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí.
kvíz, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, vstupné 100 Kč / tým

sobota 4. ledna

NORMA - V. BELLINI
Belliniho nejznámější dílo Norma proslulo díky mimořádně vysoké kvalitě své hudby, vzkvétajícímu bel cantu, pěveckému mistrovství propojující svrchovanou techniku s emotivním přednesem a nejpřitažlivějším, ale zároveň i nejtěžším, melodiím. Zatímco slavná Casta diva, úvodní árie Normy, se sama o sobě stala symbolem italské opery, tak také mnoho cavatin a kabalett vyžadovalo velký vokální rozsah, i mrštnost a hbitost postav. Hlavní zápletka se točí kolem tajného manželství galské kněžky Normy s římským prokonzulem Pollionem.
Opera v kině, kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné 250 Kč.

úterý 7. ledna

PUSŤTE DONNU K MATURITĚ!
Kdo v devadesátkách neviděl alespoň jeden díl seriálu Beverly Hills 90210, jako by nežil.
Čágo bélo, šílenci. Je právě tolik, kolik je a vaše oblíbené Studio PALM OFF přináší epizodu z vašeho dospívání. Brandon má nového walkmana, Kelly to přehnala s odbarvovačem a mami, tati, Dylan pije! Nechceš si o tom promluvit? Nekompromisní ponor do devadesátek, do období, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko. Kdy jsme všichni toužili chodit na West Beverly High. Kdy jsme trsali na Spice Girls. Láska, sex a něžnosti na 90210 způsobů. A nezapomeňte: až dokoukáte film, přetočte videokazetu na začátek, jinak dostanete v půjčovně pokutu.
Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 420 Kč/ na místě 460 Kč.

čtvrtek 9. ledna

CIRKUS HRŮZY
Horor v kině už vás omrzel? Zažijte ho naživo! Hororová show míří do Turnova! Artistická skupina Mistral přináší celou řadu artistických vystoupení. Pokud jste milovníci hororů, pak můžete zažít hrůzu na vlastní kůži v podobě Horror show - Cirkus Hrůzy. Hororová artistická show je plná vzrušení, hororových postav, zábavy, strachu i překvapení. Doporučená přístupnost je od 12 ti let.
Horror show, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 200 Kč.

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Sinoložka Zuzana Li bude v pořadu O literatuře povídat o Číně

Andělé budou v turnovském divadle vyprávět čtyři vánoční příběhy

Turnovské vánoční koncerty se konají každou adventní neděli

Marek Šimíček bude vyprávět o cestě na alpský masiv Monte Rosa

Starý holky se vydají do Českého ráje

Co jste zmeškali z turnovské kultury v listopadu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Náměstí v Pojizeří opět rozzářily vánoční stromy + fotogalerie

Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v prosinci

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum v době koronavirové I.
Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
24.10.: Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
25.10.: FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT