Řidiči v Turnově budou nově platit parkovné i v Nádražní ulici

31.03.2017 22:00:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Řidiči v Turnově budou nově platit parkovné i v Nádražní ulici

V Turnově chtějí letos v létě rozšířit počet parkovacích míst, kde bude nutné platit. Jedná se o místa v ulici Nádražní, Studentské a v prostoru před Drahstavem. Důvodem je především to, aby zde mohli zaparkovat lidé z okolních domů, ale také zde neblokovala prostor auta stojící několik dnů.

V Nádražní ulici půjde o prostor od Potravin U hodin až po kafé Kolej. Zvažován je poplatek 20 korun za den. Parkovné by řidiči platili mezi 8. a 16. hodinou. Už nyní řidiči platí za parkování na náměstí Českého ráje a na Valdštejně.

„Víme, že jde o nepopulární opatření, ale nutné, aby se zde dalo nadále zaparkovat přes celý den. Do Nádražní ulice chceme nakoupit pět parkovacích automatů, celkem půjde o 400 tisíc korun. Kromě jednorázových poplatků jsou ve hře i parkovací karty za 3 tisíce korun, ale teprve uvidíme, jaký o ně bude zájem," uvedl starosta Turnova Tomáš Hocke.

Kromě placených míst budou ponechaná parkovací místa zdarma na konci Nádražní ulice U hodin a také za dopravním terminálem nebo na blízkém sídlišti. Parkovací místa se nachází i u bývalého autobusového nádraží, které je blízko centra města.

Turnov chce také převzít od kulturního centra parkoviště vedle Střelnice. Další větší parkoviště je u areálu Maškova zahrada a tyto místa mají zatím určitě zůstat dostupná zdarma. Ještě letos také město Turnov umožní řidičům, aby platili parkování pomocí SMS. Cílem radnice nemá být podle starosty vybírat větší peníze za parkování, ale především usměrňovat parkování.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podchod u židovského hřbitova v Turnově budou opravovat
Na kruhových objezdech v Turnově revitalizují zeleň
Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová jablonecká koalice se představila na tiskové konferenci

Na společné tiskové konferenci v hotelu Břízky se představili v pondělí 15. října kandidáti nové trojkoalice (ANO, Piráti a Společně pro Jablonec) na primátora a náměstky. Novým primátorem Jablonce bude dle smlouvy předseda místní organizace a lídr kandidátky hnutí ANO Milan Kroupa. Novým náměstkem primátora pro ekonomiku bude ekonom Štěpán Matek ze Společně pro Jablonec, pozice náměstka pro rozvoj města připadne architektovi Jakubu Chuchlíkovi z Pirátů a pedagog David Mánek z hnutí ANO se stane náměstkem pro oblast humanitní. Více podrobností ve videoreportáži na Našem Jablonecku

Uzavírka sjezdu v Ohrazenicích

Z důvodu výstavby protihlukové stěny v Ohrazenicích dojde v pondělí 15. října k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 (km cca 42,00) a na silnici I/10 (sjezdové větve na silnici I/35 ve směru na Liberec). A dále k úplné uzavírce odbočovacího pruhu na Ohrazenice ze silnice I/10 ve směru na Turnov. Doba trvání úplné uzavírky je plánována do 30. 11. 2018, částečná uzavírka do 18. 12. 2018. Z důvodu uzavírky sjezdu v Ohrazenicích dojde k výlukám pravidelných autobusových linek 340, 350, 530 a 550. V obci Paceřice bude pro dopravu ve směru do Turnova zřízena provizorní zastávka Paceřice, obec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola
Raven’s Night v Továrně Mastných ukáže pravý rockový nářez
Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
Až do konce října bude výluka na trati Železný Brod - Velké Hamry
FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
17.10.: V Semilech přemísťují autobusovou zastávku blíže do centra
16.10.: Z pomníku Riegra v Semilech vyzvedli schránku, je v péči restaurátorek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT