Řidiči v Turnově budou nově platit parkovné i v Nádražní ulici

31.03.2017 22:00:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Řidiči v Turnově budou nově platit parkovné i v Nádražní ulici

V Turnově chtějí letos v létě rozšířit počet parkovacích míst, kde bude nutné platit. Jedná se o místa v ulici Nádražní, Studentské a v prostoru před Drahstavem. Důvodem je především to, aby zde mohli zaparkovat lidé z okolních domů, ale také zde neblokovala prostor auta stojící několik dnů.

V Nádražní ulici půjde o prostor od Potravin U hodin až po kafé Kolej. Zvažován je poplatek 20 korun za den. Parkovné by řidiči platili mezi 8. a 16. hodinou. Už nyní řidiči platí za parkování na náměstí Českého ráje a na Valdštejně.

„Víme, že jde o nepopulární opatření, ale nutné, aby se zde dalo nadále zaparkovat přes celý den. Do Nádražní ulice chceme nakoupit pět parkovacích automatů, celkem půjde o 400 tisíc korun. Kromě jednorázových poplatků jsou ve hře i parkovací karty za 3 tisíce korun, ale teprve uvidíme, jaký o ně bude zájem," uvedl starosta Turnova Tomáš Hocke.

Kromě placených míst budou ponechaná parkovací místa zdarma na konci Nádražní ulice U hodin a také za dopravním terminálem nebo na blízkém sídlišti. Parkovací místa se nachází i u bývalého autobusového nádraží, které je blízko centra města.

Turnov chce také převzít od kulturního centra parkoviště vedle Střelnice. Další větší parkoviště je u areálu Maškova zahrada a tyto místa mají zatím určitě zůstat dostupná zdarma. Ještě letos také město Turnov umožní řidičům, aby platili parkování pomocí SMS. Cílem radnice nemá být podle starosty vybírat větší peníze za parkování, ale především usměrňovat parkování.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podchod u židovského hřbitova v Turnově budou opravovat
Na kruhových objezdech v Turnově revitalizují zeleň
Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení ve středu 28. března pedagogické pracovníky

Krajský resort školství připravuje u příležitosti Dne učitelů každoroční oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení. Akce se uskuteční ve středu 28. března od 16 hodin v multimediálním sále krajského úřadu. Letos kraj obdržel celkem 45 nominací, přičemž Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 učitelů, kteří budou během slavnostního odpoledne oceněni. Cenu jim předá náměstek hejtmana Petr Tulpa, který vede resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. V rámci kulturního programu vystoupí žáci z liberecké ZUŠ Jabloňová a děti z krajské mateřské školy.

Hasiči zasahovali v Desné u střechy hrozící pádem na silnici

Tři jednotky hasičů byly povolány operačním důstojníkem KOPIS v neděli 18. března po jedenácté hodině dopoledne k utržené části plechové střešní krytiny v Desné. „Na místo byla povolána výšková technika a lezecké družstvo ze stanice Jablonec nad Nisou. Část uvolněného plechu byla rozřezána pomocí motorové kotoučové pily a následně spuštěna na lanech bezpečně na zem. Další část plechové krytiny byla připevněna zpět ke střešní konstrukci pomocí dřevěných latí," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Multimediální sál Krajského úřadu znovu ožil Velikonočními trhy
Žákyni z turnovské Žižkovky ocenili v soutěži Vezmi žlutou barvičku
I v Krkonoších slavíme Světový den vody
Čeští vědci vyvinuli Eligin, silný bio-zázvorový extrakt v kapslích
Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce Palackého ulice v Turnově

Nejčtenější články

20.03.: V Turnově podepsali smlouvu na stavbu hřiště s umělým povrchem
19.03.: V Roztokách u Semil shořela hala v areálu pily, škoda je 2 miliony
21.03.: FOTO: Za fanoušky Slavie přijel do Semil gólman Ondřej Kolář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT