Říjnová nabídka Městského kina v Lomnici nad Popelkou

14.10.2018 22:02:33 | Autor: kis, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Říjnová nabídka Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Otevření rekonstruovaného a digitalizovaného městského kina spojené se dnem otevřených dveří a představením delegace filmu Všechno bude proběhlo v sobotu 13. října od 13 hodin, jaký je jeho další program v říjnu?

Otevření kinokavárny v prvním týdnu denně, v sobotu 13. 10. 2018 od 13 do 16 hodin, v další dny od 10 do 16 hodin. Program (filmové promítání, případně další pořady, představující všechny možnosti nového multifunkčního prostoru poběží od soboty 13. října až do neděle 21. října):

Sobota 13. 10. 2018 od 13:00 hodin

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Prohlídka nových interiérů, promítání prezentačních ukázek - představení všech možností nového objektově orientovaného zvukového systému DOLBY ATMOS, vynikajícího obrazu, premiéra prvního 4K projektoru s RGB laserem Christie, premiérová projekce filmu „Všechno bude" oceněného na karlovarském festivalu cenou pro nejlepší režii (Olmo Omerzu, scénář: lomnický rodák Petr Pýcha) za účasti autorů, následná beseda.

Sobota 13. 10. 2018 v 17:30 (pro zvané) a ve 20:00 hodin

VŠECHNO BUDE
Road Movie o klučičím přátelství, dobrodružství a velké svobodě. Příběh dvou kluků, kterým ještě nebylo ani patnáct a kteří se společně vydávají v ukradeném autě na cestu přes celou republiku. Cílem jejich útěku je pocit svobody a touha něco zažít. Typický outsider čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka (Lenka Vlasáková) s policistou (Martin Pechlát) a my spolu s nimi váháme, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od té vyfantazírované... Film natočil oceňovaný režisér Olmo Omerzu, který má za sebou celovečerní snímek Rodinný film, za nějž získal Cenu za umělecký přínos na filmovém festivalu v Tokiu, dvě Ceny české filmové kritiky a řadu dalších ocenění. Film Všechno bude získal v hlavní soutěži na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech Cenu za nejlepší režii. Scénář k filmu napsal lomnický rodák Petr Pýcha.
Projekci uvedou tvůrci filmu - režisér Olmo Omerzu, scénárista Petr Pýcha a další členové štábu a herci.
2D / Road Movie / Drama / Komedie / Česko / Slovinsko / Polsko / Slovensko, 2018
Délka filmu: 85 minut. České znění. Přístupnost: 12+. Vstupné: 80 Kč.

Neděle 14. 10. 2018 v 15:00 hodin

YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ
Americká rodinná komedie pro diváky všech věkových kategorií, ve které je yeti Migo přesvědčen, že záhadné bytosti známé jako pidinožky neboli „lidé" (yeti s malou nohou) opravdu existují. Veselý příběh o přátelství, odvaze a radosti z objevování nových věcí.
3D / Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie, USA, 2018
Délka filmu: 96 minut. České znění, přístupno. Vstupné: 130 Kč.

Neděle 14. 10. 2018 od 18:00 hodin

ČESKÝ RÁJ
Pořad v rámci Slavnostního otevření rekonstruovaného a digitalizovaného kina.
Křest novely Jaroslava Rudiše, spisovatele a lomnického rodáka, autorské čtení a autogramiáda. Knihy vychází v pondělí 15. října 2018.

Neděle 14. 10. 2018 ve 20:00 hodin

ALOIS NEBEL
Úspěšná adaptace stejnojmenného komiksu Jaroslava Rudiše, spisovatele a lomnického rodáka, a Jaromíra 99 kombinující hraný a kreslený film. Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel (Miroslav Krobot). Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha. Nejčastěji se mu v ní zjevuje Dorothe (Tereza Voříšková), oběť násilného odsunu Němců po 2. světové válce. Šedivé dny na nádraží v Bílém Potoce na sklonku socialismu líně plynou, výhybkář Wachek (Leoš Noha) společně se svým otcem (Alois Švehlík) kšeftují s důstojníky sovětské armády. Poklidnou atmosféru naruší jednoho dne Němý (Karel Roden), který překročí hranice se sekyrou v ruce, aby pomstil svoji matku. Halucinace nakonec Nebela přivedou do blázince a přijde o místo výpravčího. Vydá se do Prahy hledat jinou práci u dráhy a na Hlavním nádraží najde svou životní lásku, toaletářku Květu (Marie Ludvíková). Nebel se rozhodne vrátit zpátky do hor, aby se znovu setkal s Němým a souboj s temnými stíny minulosti dovedl do konce.
Projekci uvedou tvůrci filmu - režisér Tomáš Luňák a Jaroslav Rudiš.
2D / Animovaný / Drama / Česko / Německo, 2011.
Délka filmu: 81 minut. České znění. Přístupnost: 12+. Vstupné: 80 Kč.

Pondělí 15. 10. 2018 v 17:30 hodin

ZANZIBAR A TANZANSKÉ SAFARI
Hodinu a půl dlouhá přednáška cestovatelů Pavla Chluma a Petra Kvardy provede diváky v první části po pevninské Tanzanii, z přístavního města Dar Es Salaam až do nitra Afriky na safari v oblasti národního parku Mikumi. Ve druhé části zavítají diváci na rajský ostrov Zantibar (Unguja), který procestují s místním obyvatelstvem v tradičních dopravních prostředcích, jako je Dala Dala, Dough, nebo pěšky. Ostrov poznají od delfíních hejn v Kizimkazi na jihu ostrova přes nekonečné pláže v okolí Paje. V pralese Jozani budou stopovat spoustu endemických gueréz zanzibarských a kočkodanů, dostanou se i do otrokářského města Stone Town plné křivolakých uliček a do rodiště Fredieho Merkuryho, navštíví i vyhlášené kulinářské trhy Forodhani market, kde ochutnají veškeré pochutiny místní kuchyně. Ve třetí části poputují přes hřebíčkové plantáže na sever ostrova do Nungwi do domorodých vesnic i do „nejšpičkovějšího" resortu, zašnorchlují si také ve vodách plných života u ostrova Mnemba.
1. cestovatelská beseda s promítáním v „novém" lomnickém městském kině! Vstupné: 60 Kč.

Pondělí 15. 10. 2018 ve 20:00 hodin

TOMAN
Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu člověka, který kšeftoval s osudy lidí. Neuvěřitelný, ale pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, muže mnoha jmen, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka a kariéristy s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl. Pro sebe, pro rodinu i pro stranu. Šmelina, vydírání, kasírování válečných zločinců i jejich obětí. Byl tím, kdo umožnil odchod východoevropských Židů přeživších holocaust přes Československo do Palestiny, samozřejmě za tučné, neustále se zvyšující provize od židovských organizací. Neštítil se ničeho. Cena, kterou za svou kariéru zaplatil on i jeho blízcí, byla pak vysoká. Film odkrývá období tzv. třetí republiky, temné roky 1945-48, a příběh muže, o kterém se nikdy nemluvilo. Hrají: Jiří Macháček, Kateřina Winterová, Kristýna Boková, Stanislav Majer, Marek Taclík, Roman Luknár ad. Režie: Ondřej Trojan.
2D / Drama / Historický / Česko / Slovensko, 2018
Délka filmu: 145 minut. České znění. Přístupnost: 12+. Vstupné: 130 Kč.

Úterý 16. 10. 2018 v 17:30 a ve 20:00 hodin

ALFA
Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima.
3D / Akční / Drama / Dobrodružný / Thriller / USA, 2018
Délka filmu: 97 minut. Titulky. Přístupnost: 12+. Vstupné: 140 Kč.

Středa 17. 10. 2018 v 17:30 a ve 20:00 hodin

VENOM
Na stříbrné plátno se řítí jeden z nejzáhadnějších, nejrozporuplnějších a nejdrsnějších antihrdinů filmového světa značky Marvel. Novinář Eddie Brock (Tom Hardy) se stává hostitelem mimozemského symbionta Venoma. Brock se v rámci své práce novináře pokouší již po celé roky odhalit veřejnosti skutečnou tvář známého vědce společnosti Life Foundation Carltona Drakea (Riz Ahmed). Jeho odhodlání se přerodilo v posedlost, která mu zlikvidovala kariéru a zničila vztah s jeho přítelkyní Anne (Michelle Williams). Když do svého těla Eddie vstřebá jeden z Drakeových experimentů - mimozemšťana Venoma - zničehonic zjišťuje, že disponuje novými superschopnostmi a má možnost dělat, cokoliv se mu zachce. Zvrhlý, temný, nepředvídatelný a zuřivý Venom má za následek, že se Eddie zoufale pokouší udržet pod kontrolou své nebezpečné schopnosti, které ho současně velice přitahují a opájejí. Jelikož Eddie a Venom navzájem jeden druhého potřebují k dosažení svých cílů, jejich vzájemné pouto a propojení se prohlubuje - až přestává být jasné, kde vlastně končí Eddie a začíná Venom.
2D /DOLBY ATMOS / Akční / Sci-fi / Thriller / Horor / USA, 2018
Délka filmu: 112 minut. Titulky. Přístupnost: 12+. Vstupné 140 Kč.

Čtvrtek 18. 10. 2018 v 17:30 a ve 20:00 hodin PREMIÉRA

MARS
Lety na Mars dávno vyšly z módy. Vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu. Ale i tam nás stahují k zemi, tedy k Marsu. Gravitace prostě funguje všude, jak už všichni vědí, protože doba, kdy byla rudá planeta v módě, dávno minula. Marťanskou vědeckou stanici udržuje v nouzovém režimu zastaralý robot Bot, ponechaný kdysi na Marsu svému osudu. Místo náhradních dílů přiletí čeští turisté, kteří se na Marsu chtějí oženit. Ale do vesmíru by neměli létat lidé, kteří nemají vyřešené svoje osobní problémy. Robot přežil pět velkých prachových bouří, četl jen komiks o Indiánech a několikrát ho trefil blesk. Už nechce být sám. Může umělá inteligence žárlit? Když tají polární čepičky, dějí se věci, které by se jindy stát nemohly...
2D / Komedie / Drama / Česko, 2018
Délka filmu: 85 minut. České znění, přístupno. Vstupné: 130 Kč.

Pátek 19. 10. 2018 v 17:00 a ve 20:00 hodin

PRVNÍ ČLOVĚK
Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách. A film o něm vznikl až po padesáti letech. Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga. Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Krátce nato pronesl astronaut Neil Armstrong slavnou větu „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo" a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od plavby Kryštofa Kolumba, byl tímto úspěšně završen. Stejně fascinující ale byla éra, která tomuto letu předcházela, a životní příběh člověka, jenž dostal to privilegium udělat na Měsíci první „lidský" krok. Příběh Prvního člověka začíná v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot pro NASA a kdy se musel vyrovnat s osobní tragédií, smrtí dvouleté dcery na nevyléčitelnou nemoc. Pro práci, která představovala permanentní koketování se smrtí, si těžko mohli v NASA vybrat vhodnějšího aspiranta.Armstrong (Ryan Gosling) není vesmírný kovboj, který by riziko podstupoval dobrovolně a s frajerským nadhledem, na druhou stranu ani nepanikaří v situacích, kdy mu jde o život. Jeho základním charakterovým rysem je klid. Klid ve chvíli, kdy se ve zkušebním modulu řítí k zemi volným pádem, klid, když odpovídá synovi na otázku, zda se z mise vrátí, klid ve chvíli, kdy dělá onen historický první krok. Protiváhou tomuto klidu je pak absolutní neklid jeho ženy (Claire Foy) a její vnitřní drama, s jakou prožívá jeho každý úspěch, a možnost, že se už nikdy nevrátí.
2D / DOLBY ATMOS / Drama / Životopisný / Historický / USA, 2018
Délka filmu: 138 minut. Titulky. Přístupnost: 12+. Vstupné: 130 Kč.

Sobota 20. 10. 2018 v 17:30 a ve 20:00 hodin Neděle 21. 10. 2018 ve 20:00 hodin

PO ČEM MUŽI TOUŽÍ
Režisér úspěšné romantické komedie Pohádky pro Emu Rudolf Havlík přichází s novou komedií s hvězdným hereckým obsazením. Scénář o věčném soupeření mužského a ženského světa napsal společně se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou. Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku - společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně". Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy" a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?
2D / Komedie / Česko, 2018
Délka filmu: 95 minut. České znění, přístupno. Vstupné: 120 Kč.

Neděle 21. 10. 2018 v 17:30 hodin

ČARODĚJOVY HODINY
Desetiletý chlapec Lewis se po nenadálé události odstěhuje do tajemného panského sídla svého strýce Jonathana (Jack Black). Strýce i jeho sousedku (Cate Blanchett) si brzy oblíbí. V domě se však dějí podivné věci, strýček i jeho sousedka totiž ovládají magii. Strýček zasvěcuje Lewise do světa kouzel a ten mu pomáhá vypátrat záhadné hodiny, které by svou čarovnou mocí mohly způsobit konec lidského pokolení. Film je natočen podle klasického fantasy románu Johna Bellairse.
2D / Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Rodinný / USA, 2018
Délka filmu: 105 minut. České znění, přístupno. Vstupné: 120 Kč.

Středa 24. 10. 2018 v 17:00 a ve 20:00 hodin

MISSION: IMPOSSIBLE - FALLOUT
Tom Cruise se vrací jako agent Ethan Hunt, muž na tu nejšpinavější práci, který si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco se pokazilo, past nesklapla a vinou jeho selhání se ocitnou ve smrtelném ohrožení vybraná světová velkoměsta. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem dokáže tragickou chybu napravit. Je však sám, kdo si to myslí. Do hry vstupují další hráči, kteří mu možná pomáhají, ale možná také sledují své vlastní zájmy, které jsou v rozporu s těmi Ethanovými. Rozdělení na kladné a záporné hrdiny nebude tentokrát vůbec jednoduché. V pozadí navíc čím dál rychleji utíká čas vstříc momentu, který dramaticky změní mapu světa.
2D / DOLBY ATMOS / Akční / Dobrodružný / Thriller / USA, 2018
Délka filmu: 147 minut. České znění. Přístupnost: 12+ Vstupné: 130 Kč.

Čtvrtek 25. 10. 2018 v 17:30 a ve 20:00 hodin PREMIÉRA

ZLATÝ PODRAZ
Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudempronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci, trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona. Dále hrají: Zdeněk Piškula, Jiří Roskot, Chantal Poullain-Polívková, Jaromír Dulava, Jan Hartl ad. Režie: Radim Špaček.
2D / Drama / Romantický / Sportovní / Česko, 2018
Délka filmu: 100 minut. České znění. Přístupnost: 12+. Vstupné: 120 Kč.

Pátek 26. 10. 2018 v 17:00 (pouze pro zvané), 20:00 a ve 22:00 hodin PREMIÉRA

Sobota 27. 10. ve 14:00 hodin, pondělí 29. 10. v 10:00 hodin, úterý 30. 10. v 10:00 hodin

PRVOREPUBLIKOVÁ POHLEDNICE LOMNICE
Dokumentární film vytvořený u příležitosti 100. výročí republiky vás netradiční formou dobových pohlednic a fotografií přenese zpět do období první republiky Lomnice nad Popelkou. Místní továrny po Velké válce opět naplno rozbíhají své provozy, spolky se obnovují a rozšiřují svou činnost, modernizace města probíhá na plné obrátky. Zbrojnice českého textilu, industriální velmoc Podkrkonoší či město sucharů a textilu - známá i méně známá historie města. Byla prvorepubliková doba pro Lomnici „zlatý věk"?
Dokumentární / Lomničtí autoři / 2018. Délka filmu: 90 minut. České znění, přístupné. Vstupné: 70 Kč.

Sobota 27. 10. 2018 v 16:30 a ve 20:00 hodin

JAN PALACH
Jan Palach. Student, který se v roce 1969 upálil na protest proti sovětské invazi do Československa. Nekompromisní mladík, který přinesl krajní oběť v touze vyburcovat národ z okupační letargie. Jméno, které u nás zná každý. Film vypráví příběh posledních měsíců Palachova života, ukazuje cestu, na níž se z milujícího syna, oddaného přítele a citlivého, přemýšlivého studenta filozofie stala „pochodeň číslo 1". Film pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Pozoruje jej na základě dostupných faktických pramenů a zároveň přemýšlí, co tomu mladému muži táhlo hlavou. Jan Palach nikomu z blízkých o svém rozhodnutí dopředu neřekl. Ani nenaznačil, že by byl něčeho takového schopen. Ve filmu prochází vztahem se svou přítelkyní Helenkou, bouřlivým kolejním životem roku 1968, soužitím s mámou doma ve Všetatech, zažije studentské brigády v Kazachstánu a Francii, chodí do školy, pozoruje a mlčí. Stejně jako se od podzimu 68 mění veřejný život, ráz ulic i výrazy lidí, stává se něco s Janem. Jak to, že si ničeho nevšimla jeho dívka, máma, spolužáci? Ještě to ráno si Jan vzal od mámy svačinu, na koleji vtipkoval se spolubydlícím a před odchodem do města se vysprchoval. Kamera po celý film sleduje Janovu tvář a snaží se zachytit okamžiky rozhodnutí... Režisér Robert Sedláček, který film natočil podle scénáře spisovatelky Evy Kantůrkové, dodává: „Chci vyprávět tragický příběh Jana Palacha, který není dětsky naivním bojem proti totalitě, ale extrémním příkladem toho, kam až všudypřítomná konformita a přizpůsobivost dohnaná do krajnosti, může zavést citlivého jedince."
Hrají: Viktor Zavadil, Zuzana Bydžovská, Denisa Barešová, Kristína Kanátová, Jan Vondráček, Michal Balcar ad.
2D / Drama / Životopisný / Historický / Česko / Slovensko, 2018
Délka filmu: 125 minut. České znění. Přístupnost: 12+. Vstupné: 120 Kč.

Neděle 28. 10. 2018 v 17:00 hodin

Hovory s TGM
Jan Budař jako Karel Čapek a Martin Huba jako T. G. Masaryk excelují v příběhu jednoho z nejslavnějších rozhovorů naší historie. Filmové „Hovory s TGM" přinášejí na plátna kin nečekané napětí, emoce a střet dvou významných mužů. Toho dne na podzim roku 1928 jsou dva symboly československé demokracie na vrcholu, stejně jako celé Československo. Jejich kniha, která vznikala celý rok, je konečně hotová. Karel Čapek proto vyhledá v zámecké zahradě prezidenta Masaryka a chce mu nabídnout část honoráře za knihu jejich hovorů, která vzniká k 10. výročí stále mladé republiky. Prezident ale není v dobrém rozmaru, jeho dcera mu totiž zakázala knihu vydat. Toto setkání nebude snadné. Čapek nemůže nechat celou situaci bez odezvy a nechává se zatáhnout do vzrušené a dramatické debaty. Debaty o světě, o politice i politicích, o Češích, i do osobní debaty o lásce, o ženách a zradách. Masaryk ukazuje, že není pouze tatíček zakladatel a chladná ikona z učebnic, ale muž z masa a kostí. Vedle svých dějotvorných myšlenek odhaluje schopnost intrik a hovoří i o svém mileneckém poměru a znovuobjevené sexualitě. Střet dvou velikánů z různých generací má výbušný potenciál, přestože jejich jedinou zbraní jsou vycházkové hole a slova. Režisérem filmu je Jakub Červenka, scénář připravil Pavel Kosatík, jako kameraman film nasnímal Jan Malíř. Film vznikl nejen k 100. výročí vzniku Československa, v letošním roce navíc uplyne 80 let od smrti Karla Čapka. Natáčelo se v autentickém prostředí Topolčianského zámku, kde dva velikáni české demokracie své debaty kdysi vedli.
2D / Drama / Historický / Česko, 2018
Délka filmu: 80 minut. České znění, přístupné. Vstupné: 120 Kč.

Neděle 28. 10. ve 20:00 hodin

ZLATÝ PODRAZ
Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci, trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona. Dále hrají: Zdeněk Piškula, Jiří Roskot, Chantal Poullain-Polívková, Jaromír Dulava, Jan Hartl ad. Režie: Radim Špaček.
2D / Drama / Romantický / Sportovní / Česko, 2018
Délka filmu: 100 minut. České znění. Přístupnost: 12+. Vstupné: 120 Kč.

Úterý 30. 10. 2018 v 17:30 hodin

KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA
Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci a párku klokanů. Zajímá vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví Vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? V hlavních rolích Charlotta Gottová, Karel Gott, Miroslav Šimůnek, Ján Koleník, Kamila Magálová, Zuzana Mauréry a Kateřina Brožová. Režie: Dušan Rapoš.
2D / Pohádka / Česko / Slovensko, 2018
Délka filmu: 100 minut. České znění, přístupno. Vstupné: 130 Kč.

Pondělí 29. 10. 2018 ve 20:00 hodin a úterý 30. 10. 2018 ve 20:00 hodin

JURSKÝ SVĚT: ZÁNIK ŘÍŠE
Pokračování jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob. Dinosauři z Jurského světa jsou v ohrožení, začíná výprava na jejich záchranu. Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky...
2D / DOLBY ATMOS / Akční / Dobrodružný / Sci-fi / USA / Španělsko, 2018
Délka filmu: 130 minut. České znění. Přístupnost: 12+. Vstupné: 130 Kč.

Středa 31. 10. 2018 v 17:30 a ve 20:00 hodin

MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN
Mamma Mia! Největší letní filmová pohoda se vrací. A s ní i nakažlivě lenošivá nálada pohádkového ostrova Kalokairi, nesmrtelná ABBA a herci, kteří si s chutí zopakovali velkolepý řecký mejdan. Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení" podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí", včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo.
2D / DOLBY ATMOS / Muzikál / Romantický / Komedie / USA, 2018
Délka filmu: 114 minut. Titulky, přístupné. Vstupné: 120 Kč.

FOTO: Filmem Všechno bude otevřeli zrekonstruované lomnické kino

Podrobnosti o výstavbě a technické parametry kina

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Říjnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Říjnová nabídka kina Sféra v Turnově

Říjnová nabídka Kina 70 Jilemnice

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Medaile z klasické trati pro turnovské orientační běžce
Liberecký kraj je regionem zasvěceným sklářskému umění
Geocaching přiblíží zajímavé evropské turistické projekty
Turnovsko a Český ráj musí mít ve správě kraje silný hlas
Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT