Semilská knihovna zve na zajímavé přednášky

07.04.2019 20:51:12 | Autor: Jitka Šedinová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilská knihovna zve na zajímavé přednášky

Hned v pondělí 8. dubna můžou nejen rodiče či pedagogové navštívit přednášku věnovanou poruchám čtení u dětí Mgr. Stanislavy Emmerlingové. Máte doma školáka, kterému nejde čtení či se zabýváte touto problematikou v rámci studia nebo práce? Chcete ve svých dětech probudit lásku ke čtení přes určitý handicap? Tato přednáška Vám v mnohém pomůže.

Mgr. Emmerlingová není jen učitelkou, speciální pedagožkou, autorkou odborných knih, ale zároveň i maminkou syna dyslektika. Přednáška začíná netradičně v 17.30 v čítárně knihovny.

Ve čtvrtek 11. dubna v 17 hodin představí v knihovně svou novou knihu bývalý ředitel jilemnického muzea PhDr. Jan Luštinec věnovanou Janu Nepomuku hrabě Harrachovi. Výsledky výzkumu zcela vyvrací zažitá nepravdivá tvrzení o výrazné a mnohdy opomíjené osobnosti českých dějin hraběti Harrachovi. Přijďte poznat pozoruhodnou renesanční osobnost, šlechtice, mecenáše, průmyslníka a politika, a připomenout si, jaký odkaz a hmotné památky po sobě hrabě Harrach zanechal.

Dubnové přednášky v semilské knihovně uzavře beseda věnovaná jeskyním ve světě i v České republice v podání uznávaného speleologa Mgr. Vratislava Ouhrabky, odborného pracovníka Správy jeskyní České republiky a člena České speleologické společnosti, základní organizace 5-01 Bozkov. Tématem budou nejnovější objevy v jeskyních v Podkrkonoší (Bozkov, Poniklá, Křižlice,...) i práce našich jeskyňářů v zahraničí, (Rumunsko, Gruzie). Přednáška se koná ve čtvrtek 25. dubna od 17 hodin v čítárně knihovny, a to u příležitosti výročí 50 let od zpřístupnění Bozkovských dolomitových jeskyní a 40 let od založení České speleologické společnosti.

Městská knihovna Semily v dubnu 2019:

Čtvrtek 4. dubna

NÁVRAT K BARVĚ
Mgr. Jana Kurešová, Ph.D.

Přednáška Jany Kurešové představí aktuální problematiku barevné úpravy povrchu kamenosochařských děl. Po stručném exkurzu do historie bude na vybraných dílech z okresu Semily ukázána rekonstrukce barevnosti kamene.
Čítárna knihovny, 17.00 hodin

Pondělí 8. dubna

PORUCHY ČTENÍ U DĚTÍ
Mgr. Stanislava Emmerlingová

Máte doma školáka, kterému nejde čtení či se zabýváte touto problematikou v rámci studia nebo práce? Chcete ve svých dětech probudit lásku ke čtení přes určitý handicap? Tato přednáška Vám v mnohém pomůže. Mgr. Emmerlingová není jen učitelkou, speciální pedagožkou, ale zároveň i maminkou syna dyslektika.
Čítárna knihovny, 17.30 hodin

Čtvrtek 11. dubna

JAN NEPOMUK HRABĚ HARRACH
PhDr. Jan Luštinec

Jan Luštinec v rámci besedy představí svou novou knihu Jan Nepomuk hrabě Harrach - ze života českého kavalíra, která vyvrací zažitá nepravdivá tvrzení o této výrazné a mnohdy opomíjené osobnosti českých dějin. Díky dlouholetému výzkumu Jana Luštince a jeho kolektivu můžete poznat pozoruhodnou renesanční osobnost, šlechtice, mecenáše, průmyslníka a politika, a připomenout si, jaký odkaz a hmotné památky po sobě hrabě Harrach zanechal.
Čítárna knihovny, 17 hodin

Čtvrtek 25. dubna

JESKYNĚ VE SVĚTĚ I ČESKÉ REPUBLICE
Mgr. Vratislav Ouhrabka

Speleolog Vratislav Ouhrabka na své přednášce představí nejnovější objevy v jeskyních v Podkrkonoší (Bozkov, Poniklá, Křižlice ad.) a práci českých kolegů v zahraničí (např. Rumunsko, Gruzie).
Čítárna knihovny, 17 hodin
Akce se koná u příležitosti výročí: 50 let od zpřístupnění Bozkovských jeskyní a 40 let od založení České speleologické společnosti.

Pátek 26. dubna

BURZA KNIH
V pátek proběhne tradiční burza knih ve vestibulu Jitřenky. K dispozici bude naučná literatura, krásné obrazové publikace, pohádky, beletrie či periodika.
Vestibul Jitřenky, 8 - 17 hodin

FOTOSOUTĚŽ
Po stopách Krákorky
U příležitosti vydání nové knihy Objevuj Semily s Krákorkou, kterou si můžete koupit v knihovně, vyhlašujeme fotosoutěž. Fotografie z Vašeho putování s knihou zasílejte nejpozději do 31. května 2019 na detske@knihovnasemily.cz. Do emailu uveďte jméno a věk soutěžícího dítěte. Po ukončení soutěže proběhne u příležitosti Dne dětí slosování o hodnotné ceny - roční registrace, knižní dary a vstupenky!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak semilská knihovna nocovala s Andersenem
V knihovně pokřtili knihu Objevuj Semily s Krákorkou
Březen měsíc čtenářů v semilské knihovně

Ke stažení

Program Knihovna Semily duben 2019

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazy a ilustrace Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT