Semilská knihovna zve na zajímavé přednášky

07.04.2019 20:51:12 | Autor: Jitka Šedinová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilská knihovna zve na zajímavé přednášky

Hned v pondělí 8. dubna můžou nejen rodiče či pedagogové navštívit přednášku věnovanou poruchám čtení u dětí Mgr. Stanislavy Emmerlingové. Máte doma školáka, kterému nejde čtení či se zabýváte touto problematikou v rámci studia nebo práce? Chcete ve svých dětech probudit lásku ke čtení přes určitý handicap? Tato přednáška Vám v mnohém pomůže.

Mgr. Emmerlingová není jen učitelkou, speciální pedagožkou, autorkou odborných knih, ale zároveň i maminkou syna dyslektika. Přednáška začíná netradičně v 17.30 v čítárně knihovny.

Ve čtvrtek 11. dubna v 17 hodin představí v knihovně svou novou knihu bývalý ředitel jilemnického muzea PhDr. Jan Luštinec věnovanou Janu Nepomuku hrabě Harrachovi. Výsledky výzkumu zcela vyvrací zažitá nepravdivá tvrzení o výrazné a mnohdy opomíjené osobnosti českých dějin hraběti Harrachovi. Přijďte poznat pozoruhodnou renesanční osobnost, šlechtice, mecenáše, průmyslníka a politika, a připomenout si, jaký odkaz a hmotné památky po sobě hrabě Harrach zanechal.

Dubnové přednášky v semilské knihovně uzavře beseda věnovaná jeskyním ve světě i v České republice v podání uznávaného speleologa Mgr. Vratislava Ouhrabky, odborného pracovníka Správy jeskyní České republiky a člena České speleologické společnosti, základní organizace 5-01 Bozkov. Tématem budou nejnovější objevy v jeskyních v Podkrkonoší (Bozkov, Poniklá, Křižlice,...) i práce našich jeskyňářů v zahraničí, (Rumunsko, Gruzie). Přednáška se koná ve čtvrtek 25. dubna od 17 hodin v čítárně knihovny, a to u příležitosti výročí 50 let od zpřístupnění Bozkovských dolomitových jeskyní a 40 let od založení České speleologické společnosti.

Městská knihovna Semily v dubnu 2019:

Čtvrtek 4. dubna

NÁVRAT K BARVĚ
Mgr. Jana Kurešová, Ph.D.

Přednáška Jany Kurešové představí aktuální problematiku barevné úpravy povrchu kamenosochařských děl. Po stručném exkurzu do historie bude na vybraných dílech z okresu Semily ukázána rekonstrukce barevnosti kamene.
Čítárna knihovny, 17.00 hodin

Pondělí 8. dubna

PORUCHY ČTENÍ U DĚTÍ
Mgr. Stanislava Emmerlingová

Máte doma školáka, kterému nejde čtení či se zabýváte touto problematikou v rámci studia nebo práce? Chcete ve svých dětech probudit lásku ke čtení přes určitý handicap? Tato přednáška Vám v mnohém pomůže. Mgr. Emmerlingová není jen učitelkou, speciální pedagožkou, ale zároveň i maminkou syna dyslektika.
Čítárna knihovny, 17.30 hodin

Čtvrtek 11. dubna

JAN NEPOMUK HRABĚ HARRACH
PhDr. Jan Luštinec

Jan Luštinec v rámci besedy představí svou novou knihu Jan Nepomuk hrabě Harrach - ze života českého kavalíra, která vyvrací zažitá nepravdivá tvrzení o této výrazné a mnohdy opomíjené osobnosti českých dějin. Díky dlouholetému výzkumu Jana Luštince a jeho kolektivu můžete poznat pozoruhodnou renesanční osobnost, šlechtice, mecenáše, průmyslníka a politika, a připomenout si, jaký odkaz a hmotné památky po sobě hrabě Harrach zanechal.
Čítárna knihovny, 17 hodin

Čtvrtek 25. dubna

JESKYNĚ VE SVĚTĚ I ČESKÉ REPUBLICE
Mgr. Vratislav Ouhrabka

Speleolog Vratislav Ouhrabka na své přednášce představí nejnovější objevy v jeskyních v Podkrkonoší (Bozkov, Poniklá, Křižlice ad.) a práci českých kolegů v zahraničí (např. Rumunsko, Gruzie).
Čítárna knihovny, 17 hodin
Akce se koná u příležitosti výročí: 50 let od zpřístupnění Bozkovských jeskyní a 40 let od založení České speleologické společnosti.

Pátek 26. dubna

BURZA KNIH
V pátek proběhne tradiční burza knih ve vestibulu Jitřenky. K dispozici bude naučná literatura, krásné obrazové publikace, pohádky, beletrie či periodika.
Vestibul Jitřenky, 8 - 17 hodin

FOTOSOUTĚŽ
Po stopách Krákorky
U příležitosti vydání nové knihy Objevuj Semily s Krákorkou, kterou si můžete koupit v knihovně, vyhlašujeme fotosoutěž. Fotografie z Vašeho putování s knihou zasílejte nejpozději do 31. května 2019 na detske@knihovnasemily.cz. Do emailu uveďte jméno a věk soutěžícího dítěte. Po ukončení soutěže proběhne u příležitosti Dne dětí slosování o hodnotné ceny - roční registrace, knižní dary a vstupenky!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak semilská knihovna nocovala s Andersenem
V knihovně pokřtili knihu Objevuj Semily s Krákorkou
Březen měsíc čtenářů v semilské knihovně

Ke stažení

Program Knihovna Semily duben 2019

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!
Vládní opatření: Zákaz vycházení v noci a prodeje po 20. hodině
CLEEVIO podporuje životní prostředí pořízením ekologických aut
Zřícenina hradu Frýdštejn je perlou Maloskalska
Jilemnický kros se konal formou výzvy. Zúčastnilo se přes 70 běžců!

Nejčtenější články

24.10.: Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
26.10.: Jilemnický kros se konal formou výzvy. Zúčastnilo se přes 70 běžců!
25.10.: FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT