Semilské kino navštívil režisér Václav Vorlíček

06.10.2014 19:44:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilské kino navštívil režisér Václav Vorlíček

V rámci přehlídky Fokus fest navštívil v neděli semilské kino Jitřenka známý režisér Václav Vorlíček. Čtyřiaosmdesátiletý filmař sice přišel s oporou v podobě hůlky, ale prokázal divákům svou vitalitu tím, že byl k nezastavení při svém povídání o vzniku filmu Kdo chce zabít Jessii?

Režisérský bard vzpomněl nejen na peripetie s uvedením u nás, protože se jednalo o první film, ve kterém se objevují komiksové postavy, ale také na to, jak blízko bylo k realizaci amerického remaku, jak s Milošem Macourkem zpracovávali nový scénář v Americe a v Kanadě a že těsně před začátkem zastavily natáčení sovětské tanky, protože byl srpen 1968.

Po skončení promítání snímku Kdo chce zabít Jessii? se diváci mohli ptát na otázky k tomuto filmu i na další dotazy. K ptaní toho bylo více než dost, protože Václav Vorlíček má na kontě například komedie Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky, Pane, vy jste vdova!, Dívka na koštěti, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Což takhle dát si špenát nebo pohádky Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny či Král sokolů a mnoho dalších. Je tak jedním z divácky nejúspěšnějších českých režisérů.

Podrobnosti k programu přehlídky Fokus fest

Říjnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT