Semily získaly dotaci na cyklostezku a chtějí ji dokončit ještě letos

17.07.2012 06:31:55 | Autor: TK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily získaly dotaci na cyklostezku a chtějí ji dokončit ještě letos

Další části cyklostezky se semilská veřejnost dočká ještě v letošním roce. Díky dotaci bude vybudován úsek pro pěší i cyklisty podél řeky Jizery v délce 361 metrů, který propojí cyklostezku v Řekách s novou lávkou a v ulici Ke Stadionu bude navazovat na cyklostezku podél Olešky.

Celkové rozpočtované náklady na výstavbu cyklostezky jsou celkem 3 057 tisíc Kč, dotace byla schválena a přislíbena ve výši 1 680 tisíc Kč - spoluúčast města je tedy předpokládána ve výši 1 377 tisíc Kč.

„Po vyhlášení veřejné zakázky a výběru dodavatele předpokládáme ještě snížení této částky. Celá zakázka bude realizována ještě letos, proto se budeme snažit zkoordinovat její stavbu s výstavbou lávky na Ostrov," řekl Vladimír Bělonohý, vedoucí odboru rozvoje a správy majetku MěÚ Semily.

Cyklostezka po Regulaci bude začínat u mostku přes Chuchelský potok a končit u vyústění do ulice Ke Stadionu, v celé délce 361 metrů zde bude vybudována nová cyklostezka s asfaltovým povrchem o šířce 3 metry. Stávající havarijní veřejné osvětlení bude nahrazeno novým. Na nové cyklostezce bude smíšený provoz pěších a cyklistů. Součástí stavby je i posunutí stávajícího oplocení, nové dopravní značení, instalace mobiliáře a drobné sadové a terénní úpravy.

Práce na projektové dokumentaci na rekonstrukci stezky pro pěší podél Regulace se záměrem zde vybudovat další úsek cyklostezky zahájil odbor investic v srpnu 2011. Náklady na dosud zpracovanou projektovou dokumentaci, kterou zpracovávala firma Rybář stavební s.r.o, byly celkem 121 tisíc Kč. Přestože na zpracování projektové dokumentace a vydání stavebního povolení bylo pouze půl roku, podařilo se v březnu letošního roku podat žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Přesto, že v letošním roce bylo určeno na podporu výstavby cyklostezek pouze 138 milionů Kč oproti roku 2011, kdy se rozdělovala částka 256 milionů Kč, čekalo nás velmi příjemné překvapení - náš projekt byl vyhodnocen jako jeden z nejkvalitnějších a podporu získal," uvedl starosta města Semily Jan Farský.

Zelené srdce Semil se mění v Doteky vody

Jak má vypadat semilská lávka přes Jizeru na Ostrov

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.

Hejtmani pověřili dočasným vedením Rady Asociace krajů Martina Půtu

Stávající místopředseda Rady Asociace krajů ČR Martin Půta povede Radu Asociace krajů do jejího ustavujícího zasedání, na kterém bude zvoleno nové vedení tohoto orgánu. Během dnešní hejtmanské videokonference to odsouhlasilo všech 11 online zúčastněných hejtmanů. Ustavující zasedání Rady Asociace krajů se uskuteční až poté, kdy bude zvolen hejtman v Karlovarském kraji, kde zatím stále probíhá povolební vyjednávání. Představitelé českých a moravských krajů se také shodli na ustavení čtyřčlenné skupiny, která bude jednat s ministerstvem financí, případně s premiérem o kompenzaci propadu příjmů krajů v souvislosti s možným zrušením superhrubé mzdy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
Nepřipoutaného řidiče bez řidičáku zastavili policisté v Turnově
Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách
Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu

Nejčtenější články

21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu
20.11.: V Libereckém kraji klesl počet aktuálně nakažených za týden o 2 tisíce
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT