Semily získaly dotaci na cyklostezku a chtějí ji dokončit ještě letos

17.07.2012 06:31:55 | Autor: TK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily získaly dotaci na cyklostezku a chtějí ji dokončit ještě letos

Další části cyklostezky se semilská veřejnost dočká ještě v letošním roce. Díky dotaci bude vybudován úsek pro pěší i cyklisty podél řeky Jizery v délce 361 metrů, který propojí cyklostezku v Řekách s novou lávkou a v ulici Ke Stadionu bude navazovat na cyklostezku podél Olešky.

Celkové rozpočtované náklady na výstavbu cyklostezky jsou celkem 3 057 tisíc Kč, dotace byla schválena a přislíbena ve výši 1 680 tisíc Kč - spoluúčast města je tedy předpokládána ve výši 1 377 tisíc Kč.

„Po vyhlášení veřejné zakázky a výběru dodavatele předpokládáme ještě snížení této částky. Celá zakázka bude realizována ještě letos, proto se budeme snažit zkoordinovat její stavbu s výstavbou lávky na Ostrov," řekl Vladimír Bělonohý, vedoucí odboru rozvoje a správy majetku MěÚ Semily.

Cyklostezka po Regulaci bude začínat u mostku přes Chuchelský potok a končit u vyústění do ulice Ke Stadionu, v celé délce 361 metrů zde bude vybudována nová cyklostezka s asfaltovým povrchem o šířce 3 metry. Stávající havarijní veřejné osvětlení bude nahrazeno novým. Na nové cyklostezce bude smíšený provoz pěších a cyklistů. Součástí stavby je i posunutí stávajícího oplocení, nové dopravní značení, instalace mobiliáře a drobné sadové a terénní úpravy.

Práce na projektové dokumentaci na rekonstrukci stezky pro pěší podél Regulace se záměrem zde vybudovat další úsek cyklostezky zahájil odbor investic v srpnu 2011. Náklady na dosud zpracovanou projektovou dokumentaci, kterou zpracovávala firma Rybář stavební s.r.o, byly celkem 121 tisíc Kč. Přestože na zpracování projektové dokumentace a vydání stavebního povolení bylo pouze půl roku, podařilo se v březnu letošního roku podat žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Přesto, že v letošním roce bylo určeno na podporu výstavby cyklostezek pouze 138 milionů Kč oproti roku 2011, kdy se rozdělovala částka 256 milionů Kč, čekalo nás velmi příjemné překvapení - náš projekt byl vyhodnocen jako jeden z nejkvalitnějších a podporu získal," uvedl starosta města Semily Jan Farský.

Zelené srdce Semil se mění v Doteky vody

Jak má vypadat semilská lávka přes Jizeru na Ostrov

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Veřejné toalety ve Skálově ulici jsou uzavřeny

Provozovatel veřejných WC, Technické služby Turnov, informují, že z důvodu karantény zaměstnanců se uzavírají veřejné toalety ve Skálově ulici. Zavřeno bude do odvolání. Dalším nejbližším místem WC je autobusové nádražní Na Lukách nebo na hřbitově na Mariánském náměstí v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Harrachov využije uzavření škol k rekonstrukci budovy
Horní Maxov zve na kostel, roubené chalupy i mokřady
Dvacet let oslaví Krajská vědecká knihovna skromně. Kvůli covidu
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii

Nejčtenější články

05.03.: Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
04.03.: Obrazem: V Hostinném natáčeli film Poslední závod
04.03.: Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT