Semily získaly dotaci na revitalizaci náhonu

28.03.2018 11:10:49 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily získaly dotaci na revitalizaci náhonu

Rozsáhlá revitalizace čeká v roce 2019 náhon protékající parkem Ostrov v Semilech. Po čtyřech letech příprav a jednání město v závěru března obdrželo rozhodnutí o poskytnutí dotace z Operačního programu Životní prostředí ve výši 12 milionů (85 % z celkových nákladů).

„V roce 2014 jsme zahájili práce na studii, která zahrnuje revitalizaci náhonu v centru města. Pro inspiraci k návrhu řešení jsme navštívili i město Chrudim, kde proběhla obdobná revitalizace. Následovalo zpracování projektové dokumentace. Příprava byla poměrně komplikovaná - jsme v chráněné oblasti NATURA 2000, dotýkáme se soukromých pozemků, proběhla jednání s Úřadem pro zastupování státu, museli jsme se vypořádat s likvidací vytěženého materiálu, řešili jsme náklady a životnost opravovaných zdí. Po třech letech jsme získali stavební povolení. Následně proběhlo několik jednání u poskytovatele dotace (SFŽP), kdy bylo třeba doplnit projekt o další podklady a důkazy spojené se zaměřením dotačního fondu. V srpnu 2017 jsme podali žádost o dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí o poskytnutí dotace jsme obdrželi jen před několika dny," řekla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Nyní po projednání a schválení zastupitelstvem města bude zahájena příprava výběrového řízení na realizaci tak, aby byla smlouva se zhotovitelem uzavřena do 9 měsíců dle podmínek dotace.

Připravovaný projekt revitalizace náhonu spočívá ve zlepšení stavu koryta v celé délce od České pošty, až po vyústění do řeky Jizery na špičce Ostrova. Realizací dojde k  zprůtočnění koryta odtěžením nežádoucích sedimentů, v horní části budou opraveny nábřežní zdi, u lávky u zámku bude vystavěna nová kamenná zeď, v toku budou umístěny nášlapné kameny pro umožnění přecházení a podél budou vytvořeny rekreační zóny s tůňkami, kameny na sezení, dřevěné schodiště a další prvky.

„Revitalizace náhonu je dalším krokem, který je v souladu se studii Semilské doteky vody a jako taková významně zlepší vzhled této lokality v těsné blízkosti parku Ostrov," doplnila starostka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: V semilském parku Ostrov roste nové zázemí
V Semilech na Ostrově si děti hrají na novém hřišti
FOTO: Stará lávka z parku Ostrov k semilskému zámku už je odvezena

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny vody jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí MěÚ turnov informuje, že podle posledních rozborů z 15. července 2019 jsou oba turnovské prameny (Boží voda i Valdštejn) pitné.

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Cestopisná přednáška o Islandu se koná v lomnickém muzeu
Kraj podpoří čtyři nemocnice desítkami milionů
Svatoanenské Dřevosochání v Harrachově probíhá do 27. července
Obrazem: Start Krkonošského parního víkendu 2019
Jedinečný koncert byl k vidění v Synagoze Turnov

Nejčtenější články

19.07.: FOTO: Vlak Siemens Desiro projížděl poprvé Pojizeřím
18.07.: Z Kozákova pojedenácté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech
18.07.: Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT