Skokan Jan Matura se rozloučí s kariérou při Velké ceně Lomnice

06.05.2017 19:45:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Skokan Jan Matura se rozloučí s kariérou při Velké ceně Lomnice

Ve 37 letech se rozhodl ukončit sportovní kariéru skokan na lyžích Jan Matura. Reprezentant České republiky působil v Dukle Liberec, ale jeho mateřským oddílem byl Lyžařský sportovní klub Lomnice nad Popelkou. Právě s domácími fanoušky se chce Jan Matura rozloučit při tradiční Velké ceně Lomnice.

Ve Světovém poháru už patřil Jan Matura k nejstarším a v uplynulé zimě se mu moc nedařilo a poprvé v kariéře nezískal ani bod ani bod. „Už je to tak, po 21 sezonách ve světovém poháru jsem se rozhodl ukončit svou aktivní skokanskou kariéru. Během těchto let jsem měl možnost potkat mnoho skvělých, zajímavých lidí, výjimečných sportovců, trenérů a fanoušků. Fanoušci jsou pak Ti, bez kterých by počínání sportovců postrádalo veškerý smysl. Především oni motivují sportovce k ještě lepším a významnějším výkonům, za což jim patří obrovský dík!," napsal na svůj profil na sociální síti Jan Matura.

Během těch sportovních let dokázal porazit Schlierenzauera, Malysze, Stocha, Ammanna, či Ahonena. Nezískal sice medaili na olympiádě či mistrovství světa, ale podařilo se mu vyhrát dva závody světového poháru. Na mistrovství světa pak byl dvakrát součástí medailového ceremoniálu, a to na mistrovství v Trondheimu 1997, kde s kombiňáckým týmem brali bramborové (4.) umístění, podruhé pak na mistrovství světa 2013 v italském Val di Fiemme, kde v soutěži na velkém můstku získal 5. místo. „Ať už jde o stoupající českou vlajku v doprovodu naší hymny v Japonsku, naplněné Trondheimské náměstí skandující jména vítězného norského kvarteta, či komornější vyhlášení v Itálii, nebo dvě pódiová umístění při letech v Harrachově za podpory českých fanoušků, tak tyto vzpomínky pro mě zůstanou navždy nezapomenutelné," dodal Jan Matura.

V průběhu letní sezony by chtěl Jan Matura ještě absolvovat tři skokanské podniky: Velkou cenu v Lomnici nad Popelkou, která bude rozloučením na můstcích, kde zažil první lety a pády (došlo ke spojení exhibice a VC v jeden podnik), dále COC Frenštát pod Radhoštěm (rozloučení na mezinárodní úrovni) a MČR v Liberci (rozloučení na domácí půdě a velkém můstku).

„Největší dík za ty krásné roky patří mé rodině a především pak manželce Veronice za neutuchající podporu, mým dětem, liberecké Dukle, mateřskému klubu v Lomnici nad Popelkou, českému týmu, skokanům, trenérům (že jich nebylo málo za ty roky :-) ), funkcionářům, dobrovolníkům při závodech a všem těm, kteří se nějakým způsobem podepsali pod mou kariérou," ukončil své rozloučení s fanoušky na svém profilu Jan Matura.

Více zpráv ze skoků na lyžích najdete v rubrice SPORT - Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky
Linka bezpečí nabízí pomocnou ruku i v době koronaviru
Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
VIDEO: Kruhový objezd na Ostrém rohu v Jablonci je plně průjezdný

Nejčtenější články

22.10.: Informace z MMN obcím a veřejnosti
23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
21.10.: Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT