Stop igelitkám a Dny otevřených dveří v semilském Fokusu

16.10.2019 21:48:08 | Autor: Jarmila Kuželová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Stop igelitkám a Dny otevřených dveří v semilském Fokusu

S vydáním Semilských novin dostali semilští občané do svých schránek látkové sáčky na potraviny. Jsou vhodné na cokoliv a hlavně nahrazují igelitové sáčky. I my přicházíme se svou troškou do mlýna v rámci ochrany životního prostředí. Igelitky vládnou světu a spolu s ostatním plastovým odpadem zamořují naši planetu.

Igelitové tašky jsou zakázané nebo alespoň omezené ve více než 30 zemích světa. V ČR platí od ledna 2018 jejich povinné zpoplatnění. Víte, že přírodě trvá 25 let, než se igelitka rozloží? A plastový kelímek se dokonce rozkládá 70 let. U nás ve Fokusu třídíme papír, plasty, sklo, nápojové kartony a kovy. Chcete vyměnit igelitku za krásnou látkovou tašku? Přijďte si ji koupit k nám do Fokusu.

V týdnu od 14. do 18. října 2019 jsme pro veřejnost připravili akci s názvem STOP IGELITKÁM. Celé léto jsme batikovali, malovali, tiskli, tkali, vyšívali a bělili látky, ze kterých šijeme tašky různých velikostí. A povedly se nám, tak si pojďte udělat radost a vyměňte igelitku za tu naši. Vybrat si ji můžete každý den od 9 do 17 hodin. Věřte, že i látková taška může být pěkným módním doplňkem.

Další akcí, kterou jsme pro veřejnost připravili, jsou Dny otevřených dveří u nás ve Fokusu. Uskuteční se ve dnech 30. - 31. října 2019 od 10 do 16 hodin. A protože se dny otevřených dveří konají během podzimních prázdnin, tak zveme k návštěvě rodiče a prarodiče s dětmi. Jsou pro ně připraveny tvořivé dílničky, co si u nás vyrobí, to si i odnesou.

Základem naší práce je terapie v dílnách. Máme výtvarnou, keramickou, šicí, řemeslnou, svíčkovou, cvičnou kuchyň, nově tkalcovskou, zahradu a všechny si u nás můžete prohlédnout. V dílnách vznikají krásné výrobky, které si u nás můžete zakoupit a věříme, že někomu uděláte radost vánočním dárkem do nás. Nabídneme vám svíčky, keramiku, tašky (pokud nějaké zbydou), tkané sedáky, výrobky z pedigu, polštářky, potravinové sáčky... A protože úroda na naší zahradě je opět obrovská, nebude chybět občerstvení „z vlastních zdrojů". Za předcházející dva roky k nám přišlo hodně návštěvníků, věřím, že spokojených. Přijďte i letos, těšíme na vás. Pro ty z vás, kteří u nás ještě nebyli - sídlíme v ulici Nad Školami 480 (vedle dětského domova).

Jarmila Kuželová

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semiláci obdrželi do schránek ukázkové sáčky na nákupy
V Semilech bude jezdit již třetí sociální automobil. Získal jej Fokus

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poděkování paní Luďce Kanclířové
Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
V Semilech začnou místo herbicidů plevel likvidovat horkou párou

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
03.07.: Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT