Stop igelitkám a Dny otevřených dveří v semilském Fokusu

16.10.2019 21:48:08 | Autor: Jarmila Kuželová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Stop igelitkám a Dny otevřených dveří v semilském Fokusu

S vydáním Semilských novin dostali semilští občané do svých schránek látkové sáčky na potraviny. Jsou vhodné na cokoliv a hlavně nahrazují igelitové sáčky. I my přicházíme se svou troškou do mlýna v rámci ochrany životního prostředí. Igelitky vládnou světu a spolu s ostatním plastovým odpadem zamořují naši planetu.

Igelitové tašky jsou zakázané nebo alespoň omezené ve více než 30 zemích světa. V ČR platí od ledna 2018 jejich povinné zpoplatnění. Víte, že přírodě trvá 25 let, než se igelitka rozloží? A plastový kelímek se dokonce rozkládá 70 let. U nás ve Fokusu třídíme papír, plasty, sklo, nápojové kartony a kovy. Chcete vyměnit igelitku za krásnou látkovou tašku? Přijďte si ji koupit k nám do Fokusu.

V týdnu od 14. do 18. října 2019 jsme pro veřejnost připravili akci s názvem STOP IGELITKÁM. Celé léto jsme batikovali, malovali, tiskli, tkali, vyšívali a bělili látky, ze kterých šijeme tašky různých velikostí. A povedly se nám, tak si pojďte udělat radost a vyměňte igelitku za tu naši. Vybrat si ji můžete každý den od 9 do 17 hodin. Věřte, že i látková taška může být pěkným módním doplňkem.

Další akcí, kterou jsme pro veřejnost připravili, jsou Dny otevřených dveří u nás ve Fokusu. Uskuteční se ve dnech 30. - 31. října 2019 od 10 do 16 hodin. A protože se dny otevřených dveří konají během podzimních prázdnin, tak zveme k návštěvě rodiče a prarodiče s dětmi. Jsou pro ně připraveny tvořivé dílničky, co si u nás vyrobí, to si i odnesou.

Základem naší práce je terapie v dílnách. Máme výtvarnou, keramickou, šicí, řemeslnou, svíčkovou, cvičnou kuchyň, nově tkalcovskou, zahradu a všechny si u nás můžete prohlédnout. V dílnách vznikají krásné výrobky, které si u nás můžete zakoupit a věříme, že někomu uděláte radost vánočním dárkem do nás. Nabídneme vám svíčky, keramiku, tašky (pokud nějaké zbydou), tkané sedáky, výrobky z pedigu, polštářky, potravinové sáčky... A protože úroda na naší zahradě je opět obrovská, nebude chybět občerstvení „z vlastních zdrojů". Za předcházející dva roky k nám přišlo hodně návštěvníků, věřím, že spokojených. Přijďte i letos, těšíme na vás. Pro ty z vás, kteří u nás ještě nebyli - sídlíme v ulici Nad Školami 480 (vedle dětského domova).

Jarmila Kuželová

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semiláci obdrželi do schránek ukázkové sáčky na nákupy
V Semilech bude jezdit již třetí sociální automobil. Získal jej Fokus

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FAČR ukončil amatérské soutěže, platí samozřejmě i pro Pojizeří
Některá opatření v kontextu s koronavirem vláda zmírnila
Z kominíka se na Semilsku vyklubal podvodník
Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
Jizerská 50 spouští charitativní projekt Padesátka pro první linii

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
05.04.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT