Střelci měli zřejmě v krajském přeboru volnou sobotu

27.05.2012 15:57:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Karlovice - Sedmihorky

Pouhý jediný gól vstřelili fotbalisté z Pojizeří ve třech sobotních zápasech krajského přeboru. Bezbrankové remízy si připsaly Košťálov doma s Doksy i Jabloneček v Hrádku, prohru 1:2 s Pěnčínem mají na kontě Sedmihorky.

Informace k nedělním zápasům FKP Turnov B - Nový Bor 3:0 a Česká Lípa B - Semily 1:3 čtěte v samostatném článku.

Košťálov - Doksy 0:0

V 18. minutě se do asi největší šance zápasu dostal Semík, když dostal přihrávku mezi obránce a stál tváří v tvář košťálovskému gólmanu Průchovi, ale jeho střela jen těsně minula branku. V prvním poločase byli aktivnější hosté a domácí skoro branku soupeře nedokázali ohrozit.

Druhá půle přinesla částečné zlepšení domácích, kteří se konečně dostávali k náznakům šancí, ty však zůstaly nevyužity. V 64. minutě střílel ze 30 metrů jeden z dokských hráčů, jeho pokus naštěstí minul branku. V 85. minutě se seběhla velká skrumáž ve vápně po autovém vhazování Koldovského. Nejdříve se k míči dostal Ivo Móro ale jeho střela byla zblokována a následnou dorážku pokryl brankář Doks. Diváci v Košťálově tak neviděli jedinou branku.

„Dnes jsme měli problémy se sestavou, takže remíza je pro nás dobrým výsledkem," uvedl po zápase za košťálovský tým Michal Baudyš.

Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 3:7. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Grafek (82. M. Janata), Kašpar, Klazar, I. Móro - K. Janata, F. Piry, Cerman, Sádek - L. Stránský (56. A. Koldovský), Zboroň.

Hrádek - Jablonec n. J. 0:0

V Hrádku se hrál velmi důležitý zápas o udržení v krajském přeboru. Domácí jsou známí svým tvrdým stylem hry, což potvrdili i v tomto zápase vyřazením dvou hráčů Jablonce. Hosté přijeli s taktikou nepropustné obrany a rychlých brejků. Hrádek si v první půli vytvořil jednu velkou šanci, když Štálík šel sám na Farského, ale ve výborné formě hrající Šilhán ho stačil zblokovat. Jablonec v ofenzivě zlobil hlavně díky individuálním schopnostem Palduse, ale v zakončení si hráči nevedli dostatečně důrazně. Ještě do poločasu museli pro zranění odstoupit Kopecký a Brož.

Ve druhé půli se domácí snažili vstřelit rozdílovou branku, ovšem jejich snaha končila na velmi nepřesném zakončení nebo na dobře hrající obraně. Jablonec se také do nebezpečných situací téměř nedostal a s přibývajícím časem se soustředil na udržení čistého konta. Pouze jednou vystřelil Zelenka do připraveného Farského, a tím prakticky vyčerpal ofenzivní nápady domácích.

„Bod je pro nás cenný, jelikož nás sužují neustálé zdravotní problémy a někteří hráči dohrávají se sebezapřením. Hrádek byl ve druhém poločase lepší, ale svou převahu nedokázal využít a do vážné šance se nedostal," komentoval zápas na klubovém webu jablonecký David Holman.

Rozhodčí: Mrkáček, Rakouš, Ujka, ŽK: 3:2. Diváků: 120. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Nechanský, Šilhán, Brož (46. Holman ml., 69. Holman st.) - Kopecký (33. Exner), Pastor, Hrbek, Paldus, Braun - J. Vrána.

Sedmihorky - Pěnčín 1:2 (1:1)

Do utkání s FC Pěnčín vstoupili lépe Sedmihorští a hned z první šance vstřelili gól. Po rohovém kopu Pařízka hlavičkoval Koťátko na volného Špínu, a ten v pádu hlavou vsítil první branku zápasu. Až ve 30. minutě se do první vážnější situace dostali hosté a bohužel ji hned využili, když hlavou vyrovnal Mrklas 1:1. Po této brance se domácí snažili strhnout vedení opět na svou stranu, ale hosté nerozhodný stav do konce poločasu dokázali ubránit.

Druhá půle už vyzněla o něco lépe pro hosty, kteří si vytvořili více šancí. V 64. minutě Mrklas z brejku prostřelil jinak dobře chytajícího Honzu Staňka, který se tímto zápasem loučil se svojí brankářskou aktivní činností. Sedmihorky mohly vyrovnat hlavně při několika nebezpečných centrech, ale chybělo štěstí a přesnost v zakončení. V dalším kole čeká Sedmihorky duel v Semilech.

Branky: 5. Špína - 30. a 64. Mrklas. Sedmihorky: J. Staněk - Koťátko, Švarc, Bangha - Vávra, Krejčík, Mencl, Pavlíček, Pařízek (75. Král) - Špína (65. O. Staněk), Kratochvíl (90. Pařík).