Sedmihorky zdolaly těsně Jabloneček, Košťálov vyhořel proti Rapidu

13.05.2012 17:37:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

V sobotních zápasech krajského přeboru si těsnou výhru nad Jablonečkem připsaly Sedmihorky. Vyhrála i rezerva Turnova na hřišti v Pěnčíně u Turnova nad Pěnčínem u Jablonce, den blbec naopak zažili fotbalisté Košťálova proti libereckým vojákům.

V neděli odpoledne se hrálo zbylé utkání krajského přeboru Železný Brod - Semily, které skončilo remízou 1:1.

Sedmihorky - Jablonec n. J. 2:1 (2:0)

Od úvodního hvizdu se hrál poměrně vyrovnaný a bojovný fotbal, s občasnými nepřesnostmi na obou stranách. První náznak šance měli domácí, ale střela Kratochvíla šla těsně nad. Poté mezi 12.-18. minutou několikrát zahrozili hosté, ale pokusy Jana Vrány skončily vedle a při největší šanci dobře vyběhl brankář Koubus. Ve 24. minutě se ale parádně z trestného kopu ze 30 metrů trefil Pařízek a Sedmihorky vedly 1:0. Hosté byli zaskočeni, ale Špína toho při dvou průnicích do soupeřova vápna nedokázal využít. Stoprocentní šanci poté spálil i jablonecký Hájek, který netrefil sám před Koubusem branku.

Druhá půle nabídla o něco pohlednější fotbal, ale vyložených šancí příliš nebylo. V 67. minutě se po centru Pavlíčka hlavou trefil Bakeš a zvýšil na 2:0. Skóre mohl změnit i v 84. minutě Pařízek, ale jeho bombu z 12 metrů zázračně vyrazil gólman Jablonečku Farský. Hosté v 89. minutě alespoň zkorigovali výsledek pěknou střelou Palduse z trestného kopu z 18 metrů přes zeď do šibenice.

Branky: 22. Pařízek, 66. Bakeš - 88. Paldus. Rozhodčí: Čurda, Kadlec, Vokřínek, ŽK: 4:2. Diváků: 50. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Vávra (62. Švarc) - Krejčík (78. Král), Pavlíček, Mencl, Pařízek, Bangha - Kratochvíl (87. Pařík), Špína. Jablonec. n. J.: Farský - P. Vrána, Nechanský, Šilhán, Brož - Hájek (70. Holman ml.), Paldus, Hrbek, Braun - Šír (76. Holman st.), J. Vrána (46. Pastor).

Košťálov - VTJ Rapid Liberec 0:4 (0:0)

Sedmihorky zdolaly těsně Jabloneček, Košťálov vyhořel proti RapiduHosté měli problémy se sestavou, a tak do Košťálova přijel pouze v 11 hráčích bez náhradníků, přesto si nakonec odvezli vysokou výhru. Ve 33. minutě Cerman vysunul po lajně Zboroně, ten ještě udělal zasekávačku obránci a poté dával míč před branku, kde Holec v záklonu hlavičkoval nad. V prvním poločase se hrálo převážně ve středu hřiště a nebyl to moc pohledný fotbal.

Na začátku druhé půle se ke střele ve vápně dostal hráč Liberce, ale jeho pokus gólman Průcha dokázal vyrazit na roh. V 70. minutě se už hosté ujali vedení, jejich hráč centrem do vápna našel Studničku, a ten propálil Průchu. V 79. minutě Košťálovští špatně zahráli ofsajdovou past, hosté tak šli na brankáře hned tři neobsazení a akci zakončil Šikýř gólem na 0:2. O dvě minuty později potvrdil nedobrý den domácích Studnička, který prošel samostatně celou obranou - 0:3. Díly zkázy z pohledu domácích pak dokonal v 87. minutě Hegr, který si naskočil na rohový kop a hlavou upravil skóre na konečných 0:4

„Odehráli jsme jedno z nejhorších utkání na domácím hřišti v přeboru. Hosté byli pohyblivější a živější. Náš výkon byl už od začátku takový mdlý," sdělil po utkání vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 70. a 81. Studnička, 79. Šikýř, 87. Hegr. Rozhodčí: V. Brož, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Košťálov: Průcha - Grafek (88. I. Móro), Kašpar, Klazar (40. Částek), F. Piry - K. Janata, Poledník, Cerman, Sádek - Zboroň, Holec (60. L. Stránský). Fotogalerie z utkání

FKP Turnov B - Pěnčín 3:0 (1:0)

Ve 2. minutě zahrával domácí Randák standardní situaci a centrovaný míč skončil až v brance. Celý první poločas měli domácí více ze hry, kdy se na stranách prosazovali jak Korček tak i Randák, ale bohužel bez produktivní koncovky. Ve 35. minutě se prosadil sólem přes celé hřiště Bělík, ale pozorný brankář mu jeho zakončení vyrazil. Hosté měli ve 45. minutě obrovskou šanci vyrovnat, když po rohovém kopu prošel míč přes celou branku.

V druhé půli využil zaváhání brankáře Pěnčína brankáře Vavřich a zvýšil vedení na 2:0. Hosté si vytvořili tlak a několik šancí, ale pozorný Hyka si držel stále čisté konto. Domácí hrozili z protiútoků  a skóre mohli navýšit Randák a Jaček. V 87. minutě po kombinaci před velkým vápnem využil svého postavení Bělík a krásným zakončením zvýšil na konečných 3:0.

„Po kombinační hře a hlavně i nasazením se nám podařilo zvítězit, což bychom chtěli zopakovat i příští týden v Semilech," uvedl po utkání trenér FKP Turnov Radek Kotrman.

Branky: 2. Randák, 51. Vavřich, 87. Bělík. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 2:3. FKP Turnov B: Hyka - Bělík, Matoušek, Koťátko, Čermák - Korček, Zdražil, Škréta, Randák (88. Lhoták) - Smolný (80. Žabokrtský), Vavřich (60. Jaček).