Suverénním vítězem Daňkova memoriálu byl tyčkař Jan Kudlička

05.06.2016 19:36:09 | Autor: Gabriela Jakoubková | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Suverénním vítězem Daňkova memoriálu byl tyčkař Jan Kudlička

Náš současný nejlepší skokan o tyči Jan Kudlička skončil koncem března na Halovém MS v americkém Portlandu čtvrtý. Kvalifikoval se i na Olympijské hry v Riu. Představil se také na letošním Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Po závodě se mi ho podařilo krátce vyzpovídat.

Právě jste v dnešním závodě zvítězil. Jste se svým výkonem spokojený?

S vítězstvím samozřejmě spokojený jsem, ale s výkonem příliš ne.  Je pravda, že teď je to mé skákání takové "syrové". Dlouho jsem byl na soustředění, a tak bych potřeboval své tělo převézt z objemu zpět do kvality. Někdy o sobě na rozběhu moc nevím, někdy jsem blíž, jindy dál, a to se občas vymstí. Zapsaných 555 cm mě úplně netěší, i když to bylo z kratšího rozběhu. Na druhou stranu druhý pokus na 571cm nebyl špatný, chybělo jen málo. Nejdůležitější je, že odsud odjedu zdravý.

Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově 2016 - Gabriela Jakoubková zpovídá Jana Kudličku<br />Autor: Miloš Jakoubek Kolik skočíte do výšky bez tyče?

Osobní rekord mám 205 cm.

Kolik tu máte s sebou tyčí?

Vloni jsem přešel z karbonových tyčí na laminátové. V současné době mám jednu řadu, tedy devět tyčí. Nesmím žádnou zlomit, protože si nejsem jistý, jestli bych ji mohl nahradit. Takové tyče u nás v republice totiž nikdo jiný nemá.

Čeká vás olympiáda v Riu. Liší se nějak vaše příprava v olympijské sezóně?

Určitě se liší závodní harmonogram. Mám mnohem delší soustředění a méně závodím. Neplánuji tolik cest do zahraničí ani Diamantovou ligu. Celá příprava směřuje na ME a OH.

Rozhovor 1: Oštěpaře na Daňkově Memoriálu letos sledoval i rekordman Jan Železný

Hlavní článek: Foto i video: Malachowski popáté ovládl disk na Daňkově memoriálu

Fotomomentky z Daňkova memoriálu 2016 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT