Turnaj 4. tříd vyhráli v Turnově kutnohorští Sršni, domácí tým čtvrtý

15.04.2017 11:23:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnaj 4. tříd vyhráli v Turnově kutnohorští Sršni, domácí tým čtvrtý

První aprílovou sobotu uspořádali na zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově Závěrečný turnaj sezony 2016/17 pro hokejový ročník 2007-08. Celkovým vítězem turnaje se stali Sršni, ale ne ti turnovští, ale SK Sršni Kutná Hora.

Turnaje se zúčastnilo šest týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, kde každý tým sehrál dvě utkání. Na základě výsledků ve skupinách se jednotlivá mužstva v odpoledních hodinách utkala o konečné umístění v turnaji. „Turnaj byl nazván jako Závěrečný turnaj sezony 2016/17, protože to byl opravdu poslední led pro tuto kategorii, a od 2. 5. se hráči stávají mladšími žáky (5. a 6. třída)," vysvětlil pořadatel Radek Holán.

Domácí tým svedl po druhém místě ve skupině souboj o konečnou třetí příčku, když šťastnější byl nakonec loňský vítěz této kategorie HC Jičín po třetinách 1:3; 0:0; 1:3 a celkovém skóre 2:6.

Finálové utkání, ve kterém se střetli vítězové obou skupin, mělo velký náboj. Do vedení šli Kutnohorští hned ve druhé minutě. Ale už v šesté Jaroměřští vyrovnali a v sedmé se ujali vedení. Sršni dokázali vyrovnat, ale hned vzápětí se soupeři dostali opět do vedení. Ve 26. a 27. minutě se vývoj skóre otočil a Sršni se ujali vedení. Po přestávce po druhé třetině ještě Jaroměř snížila, ale nakonec v posledních sekundách pečetil výhru, střelou do odkryté branky, nejlepší střelec turnaje Jan Knížek. Sršni z Kutné Hory tak mohli slavit zlaté medaile.

Zpestřením turnaje byla ukázka nového vozu Škody Kodiaq, který nakonec vjel i na led a děti mohly tipovat, kolik se jich vejde do zavazadlového prostoru. Vešlo se do něj šest dětí. Správný tip uhodl Matěj Nedvěd (HC Jičín) a Jiří Vele (HC Turnov1931), kteří si odnesli malého Kodiaka "plyšáka" a Matouš Novotný a Vojtěch Karásek (HC Turnov 1931), kteří si odnesli malého Kodiaka "model 1:43". Každý tým dostal od pořadatele dort v podobě hokejového puku s logem týmu, drobné odměny a nejlepší tři poháry a medaile.

„Pro HC Turnov 1931 to je stejné umístění jako loni, bramborové čtvrté místo. Myslím si, že výsledkově jsme na tom zase o trošku lépe. Celkové skóre 8:10 oproti 2:15 je takové hokejové," byl spokojený i bez medaile s domácím výsledkem Radek Holán.

Skupina A

Výsledky: HC Turnov 1931 - HC Skuteč 4:0, HC Turnov 1931 - SK Sršni Kutná Hora 2:4, SK Sršni Kutná Hora - HC Skuteč 15:1.

Pořadí: 1. SK Sršni Kutná Hora 4 (19:3), 2. HC Turnov 1931 2 (6:4), 3. HC Skuteč 0 (1:19).

Skupina B

Výsledky: HC Jičín - BK Mladá Boleslav 2:2, HCM Jaroměř - HC Jičín 5:4, BK Mladá Boleslav - HCM Jaroměř 3:6.

Pořadí: 1. HCM Jaroměř 4 (11:7), 2. HC Jičín 1 (6:7), 3. BK Mladá Boleslav 1 (5:8).

Zápasy o konečné umístění:

O 5. místo: HC Skuteč - BK Mladá Boleslav 0:16.

O 3. místo: HC Turnov 1931 - HC Jičín 2:6.

Finále: SK Sršni Kutná Hora - HCM Jaroměř 8:6.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Antonín Hujer (HC Turnov 1931), nejlepší střelcem za 11 branek Jan Knížek (SK Sršni Kutná Hora) a nejužitečnějším hráčem HC Skuteč - Václav Prášek, BK Mladá Boleslav - Josef Čapek, HC Turnov 1931 - Matyáš Randák, HC Jičín - Petr Svoboda, HCM Jaroměř - Matěj Petiška a SK Sršni Kutná Hora - Tomáš Hájek.

Více hokeje najdete v rubrice SPORT - Hokej

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na mrtvém dřevě stojí živý les
Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
01.03.: Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT