Turnov si ve Stráži poradil i v oslabení, bodovalo také Rovensko

21.09.2020 20:52:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Z mužstev v krajském přeboru naplno bodoval Turnov, který vedení 3:1 ve Stráži pod Ralskem nepustil ani za 20 minut hry v oslabení. remizovalo Rovensko, když dokonce nečekaně vedlo v Novém Boru. Pouze Sedmihorky doma prohrály s Frýdlantem, když lepší hra přišla až ve druhém poločase, a to o gól na bod nestačilo.

Nový Bor - Rovensko 1:1 (0:1)

Trenér Rovenska Jaroslav Mencl měl velké starosti se sestavou, když tři další hráči onemocněli, ale uzdravit se naštěstí stihli Bakeš a Kočí, ale stejně musel do zálohy od začátku nastoupit i sám rovenský trenér. Hosté proto hráli ze zajištěné obrany a čekali na brejky, který se Šimkovi povedl ve 30. minutě a Rovensko nečekaně vedlo. Domácí si vytvořili pouze několik standardních situací. Z trestného kopu naopak mohl zvýšit Šimek, ale domácí gólman Chadraba jeho střelu ze šibenice zázračně vytáhl. V průběhu druhé půle domácí tlačili a hosté přece jen vyrobili chybu, když fauloval v pokutovém území Bakeš, a penaltu proměnil Broschinský. Závěr už Rovenští uhráli a vezou tak z Nového Boru cenný bod za remízu.

„Zápas jsme celkově zvládli, je škoda, že takto nehrajeme každý zápas. Samozřejmě nám škodí fluktuace hráčů kvůli zraněním. Příště nás čeká Stráž pod Ralskem, tak snad se dáme trochu dohromady," řekl po utkání hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 60. Broschinský z pen. - 30. Šimek. Rozhodčí: Bohatý - Kvítek, Plátková, ŽK: 1:2. Diváků: 135. Rovensko: Prokopec - Mikule, Bakeš, Kočí, Vítek (69. Borovička) - Bangha - Vágenknecht (73. Hanzl), Mencl, Soukeník, Perger - Šimek.

Stráž p. R. - Turnov 1:3 (0:1)

Domácí Stráž nedala favorizovanému Turnovu nic zadarmo. Přesto se hostům úvod podařil, když skóre otevřel v 11. minutě Š. Havel. Další gól už ale v prvním poločase nepadl. Ve 49. minutě zvýšil na 0:2 zkušený Bernát střelou ze za vápna. V 62. minutě rozhodčí nařídil penaltu pro domácí a Roll ji proměnil. Vzápětí mohl dvoubrankové vedení vrátit Turnovu také z penalty Š. Havel, ale ten ji neproměnil! Až v 63. minutě přece jen převahu využil Jíra - 1:3. Stejný hráč byl ovšem v 70. minutě vyloučen a zbytek zápasu museli hosté sehrát v oslabení. Ani to je ale nerozhodilo, žádný gól neobdrželi a ještě si vytvářeli šance.

„Ukázali jsme sílu a vyzrálost potvrdili i v závěru, kdy jsme ustáli oslabení a ještě si vytvořili dvě velké šance. Že Štěpán Havel neproměnil penaltu, to se stane. Došlo k tomu i v minulém zápase, takže jsme si zároveň vzpomněli na nedávno zesnulého Vláďu Svobodu, který byl excelentním penaltovým exekutorem," vzpomněl na bývalého spoluhráče trenér Turnova Emil Šafář.

V příštím kole bude hájit Turnov první příčku tabulky doma proti třetí Skalici.

Branky: 62. Roll z pen. - 11. Š. Havel, 49. Bernát, 63. Jíra. Rozhodčí: Bahník - Šůma, Polák, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (70. Jíra). Diváků: 200. Turnov: Kopal - Tomašov, Jíra, Bělina, Tvrdý - Š. Havel (88. P. Havel), Beníšek, Svoboda, Bernát (67. Sysel), L. Havel (56. Landfeld) - Beneš.

Sedmihorky - Frýdlant 2:3 (1:3)

Prvním poločas se domácím nepovedl a výsledkem špatného začátku byl první gól soupeře ve 14. minutě. Ve 26. minutě ovšem vyrovnal pěknou střelou z 22 metrů do šibenice Kroupa. Při brejku soupeře ovšem za tři minuty fauloval gólman Špína a hosté z penalty znovu vedli, když ji proměnil Mazánek. Ve 34. minutě navíc ze skrumáže zvýšil vedení Frýdlantu na 1:3 Nosek.

Druhý poločas byl i díky prostřídaní ze strany domácích lepší. Hráči Sedmihorek bojovali a chtěli snížit, ale to se jim povedlo až v 92. minutě, kdy Urbánek přesně našel Močkovského, a nedlouho poté byl zapískán konec zápasu.

V sobotu jedou hráči Sedmihorek do Hrádku a poté je čeká doma derby s Turnovem.

Branky: 26. Kroupa, 92. Močkovský - 14. Nosek, 29. Mazánek z pen., 34. Nosek. Rozhodčí: Beránek - Klečka, Horvát, ŽK: 4:0. Diváků: 75. Sedmihorky: Martin Špína - Hranec (36. Najman), Marek, Čermák (36. Urbánek), Novotný - Veber, Močkovský, Kroupa, Ložek (80. Pařík), Feurich - Marcel Špína.

Vzpomínka na předčasně zesnulého Vláďu Svobodu
Později se k nám dostala zpráva, že ve věku nedožitých 51 let v sobotu 12. září 2020 náhle skonal Vladislav Svoboda. Známý pojizerský fotbalista byl nejvíce spjatý s Turnovem a jeho návratem zpátky do divize před 14 lety, ale svou fotbalovou stopu zanechal i ve Slovanu Liberec, Semilech, Pěnčíně nebo Mnichově Hradišti. V kariéře byl excelentním útočníkem, který nastřílel spoustu gólů v divizi i krajském přeboru, ale nebál se kariéru zakončit před čtyřicítkou na postu ofenzívního obránce.