Turnov v dramatické koncovce přetlačil Jaroměř

03.02.2017 20:00:25 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Dalším kolem, v pořadí již osmnáctým, pokračovala v sobotu Národní liga ve florbale. Turnovským hráčům se na domácí palubovce podařilo vyválčit tři důležité body v souboji s Jaroměří, a nadále tak drží druhou příčku. V Mostě se dařilo také starším žákům, kteří se z daleké cesty vracejí se dvěma výhrami. Pozadu nezůstali v neděli ani elévové, kteří se rovněž radovali z výher.

Národní liga, 18. kolo

TJ Turnov - TJ Sokol Jaroměř 7:6 (2:2, 2:1, 3:3)

Turnov se proti nepříjemnému soupeři nadřel a důležité vítězství se nerodilo lehce. Hosté vkročili do zápasu lépe a už v první minutě se ujali vedení a v následujících minutách si připsali další nebezpečné šance. Jedna z nich znamenala ve 12. minutě druhou branku. Domácí se probudili až v poslední minutě první třetiny, kdy dokázali dvěma góly své dvoubrankové manko smazat.

Z náhlé ztráty vedení se hosté rychle oklepali a svoji další gólovou radost si schovali znovu do začátku třetiny. Po důrazu v turnovském brankovišti ve 24. minutě proto Jaroměř znovu vedla. Následnou herní převahu dokázali domácí zúročit o čtyři minuty později. Sourozeneckou souhru bratrů Palatínusů zakončil přesným bekhendem mladší Vojtěch a srovnal tím na 3:3. Poprvé šel Turnov do vedení o necelých pět minut později, když oku lahodící přesilovkovou kombinaci přetavil ve vedoucí branku Tomáš Vitásek. Těsné vedení dokázali jeho spoluhráči uhájit, a to i v následném oslabení, a tak po čtyřiceti minutách byli blíže k vítězství domácí.

V poslední třetině viděli diváci šest branek a zároveň osm vyloučení, což dokládá urputný souboj o konečné vítězství. Domácím tentokrát vyšel úvod třetiny a v rozmezí 44. a 45. minuty se jim podařilo vytvořit si zásluhou důrazného Bursy a přesně střílejícího Matěchy nadějné třígólové vedení. Bojovný soupeř však nesložil zbraně, naopak přidal na důrazu a ve 47. minutě vstřelil kontaktní branku. Ta mu vlila ještě více živé vody do žil a následná bojovná hra ve spojení s turnovskou nedisciplinovaností mu v následujících minutách přinesli vyrovnání. V závěru řádné hrací doby dostali výhodu přesilové hry také domácí, kteří si do ni schovali rozhodující branku. Hrdinou večera se v čase 58:53 stal Vojtěch Palatínus, který svoji přesnou trefou rozhodl o vítězství domácích v poměru 7:6.

„Velmi vyrovnaný, podobný a místy i zbytečně nervózní zápas jsme se štěstím vyhráli brankou v 59. minutě. Soupeř hrál velmi nepříjemnou vysunutou obranu, která nám dělala potíže. Za tři body děkuji hráčům, kteří se o ně zasloužili svojí velkou bojovností," komentoval utkání trenér Turnova Jaroslav Marks.

Branky Turnova (asistence): 20. Matěcha (Sekyra), 20. Sekyra (Matěcha), 28. V. Palatínus (A. Palatínus), 33. Vitásek (A. Palatínus), 44. Bursa (Sekyra), 45. Matěcha (V. Palatínus), 59. V. Palatínus (Sekyra). Rozhodčí: Kostinek - Reichelt; vyloučení: 6:7; využití: 2:2. Diváků: 45. Zásahy brankářů: Švec 19 - Veinfurter 16.

Liga starších žáků

Turnaj Most (sobota 28. ledna): TJ Turnov - FBC Teplice 4:2, Florbal Chomutov - TJ Turnov 2:1, FBC Vipers Most - TJ Turnov 0:3, TJ Turnov - TJ Mocní Tuleni Podbořany 3:6.

Liga elévů

Turnovští mladíci mají za sebou nejpovedenější turnaj sezóny. Elévkům se v Jablonci nad Nisou dařilo v neděli 29. ledna herně a proto se mohli radovat ze dvou výher a i porážka s domácím celkem přinesla řadu pozitivních okamžiků. Z Jablonce se tak turnovští elévové vraceli spokojení a s motivací do dalších tréninků. Poděkování patří všem rodičům, kteří turnovské naděje přijeli do Jablonce podpořit.