Turnov začal hokejové semifinále lépe, porazil Lomnici v prodloužení

15.02.2016 20:00:59 | Autor: Petr Ježek, HC Turnov a HC Lomnice | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou

Aktualizováno: Hokejisté Turnova mají trochu překvapivě mečbol v semifinále, když jako čtvrtý celek základní části otočili špatný úvod a porazili v prodloužení v prvním zápase semifinále play off vítěze základní části Lomnici nad Popelkou. Nedělní podvečer přinesl pro hokejové fanoušky vynikající zážitek.

HC Turnov 1931 - HC Lomnice n. P. 4:3 po prodloužení (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

Obě mužstva předváděla od začátku maximální nasazení. Turnov nejprve dokázal odrazit několik útoků Lomnice a začal kousat vpředu, postupem času získávali domácí více sebevědomí až se hra vyrovnala. Z obou stran přišlo několik akcí, puk poskakoval kolem branky, míjel branku anebo vynikajícím způsobem zasáhl brankář. Necelé tři minuty před koncem prvního dějství využili hosté dva protiútoky a vstřelili dvě branky. Rudiš nádherně trefil bekhendem šibenici a otevřel brankový účet utkání. O necelé dvě minuty později Knap proměnil svoji střelu, když se podařilo lomnickým získat puk z velké skrumáže v rohu hřiště.

V tu chvíli by asi nikdo na domácí tým nevsadil. Domácí mužstvo ovšem dál šlo za svým cílem. Přesně v půlce utkání snížil domácí kapitán Jágr na 1:2, a to byl okamžik, kdy se spustil v hlavách hráčů vyšší level. Hra se opět zrychlila a mantinely duněly. Bojovalo se o každý centimetr ledu a akce střídala akci. Oba brankáři se činili a předváděli vynikající zákroky. Každá střela vyslaná od modré byla připravena na teč, hráči nenechali brankáře v klidu a hra nahoru-dolů přinášela jednu střelu za druhou. Ve 36. minutě Lomnice odskočila po teči Knapa opět o dvě branky, ale Turnov nic nevzdával, naopak tlak přinesl ke konci třetiny přesilovou hru, jejíž konec se dohrával na začátku třetího dějství.

Takže hned od počátku třetí části se Turnov usídlil ve třetině hostů. Branku přesilovka sice nepřinesla, ale ve 43. minutě ujel po křídle po nenápadné akci Maděra, přihrál Isachovi k protější tyči, a ten se nemýlil - 2:3, Turnov byl v euforii, o pět minut později po přihrávce Isacha Duda skóroval a srovnal stav na 3:3. V této části utkání měl dost práce na obou stranách i doktor, ovšem hráči plni adrenalinu se okamžitě soustředili na další průběh. To k hokeji prostě patří a oni v tu chvíli byli skuteční gladiátoři. Necelou minutu před koncem se najednou trhnul domácí Mizerík, který jel proti jedinému obránci Lomnice, přihrál Jágrovi, akce však nevyšla. Lomničtí se řítili okamžitě proti brance střežené Fikrtem, ale obrana je zastavila. Infarktový závěr se dohrával v domácí třetině, ale nepřinesl žádné ohrožení.

Následovalo prodloužení, počet hráčů v poli se snížil na 4 proti 4 a detektivka pokračovala, ale neměla už dlouhého trvání. Ve druhé minutě převzal puk na obranné modré domácí Maděra, projel přes celé hřiště, vstřelil do betonu lomnického Mrázka, ten střelu vyrazil těsně před sebe na hokejku Maděry, který posléze přestřelil chránič lomnického brankáře. Poté se turnovský zimní stadion doslova otřásal v základech a vládla neuvěřitelná euforie domácích. Děkovačka trvala minimálně pět minut a nikdo nechtěl ani jít domů...

Video ze vstřelení rozhodující branky:

„Odehráli jsme zde vyrovnaný zápas. Série nekončí. Budeme bojovat dál. Máme nyní výhodu domácího prostředí, kde jsme hodně silní. Což jsme dokázali v minulosti i ve vyřazovacích bojích. Věříme mužstvu, že otočíme sérii v náš prospěch dvěma vítězstvími na domácí půdě. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit do Turnova. Doufáme, že nám pomohou příští víkend ke dvěma vítězstvím," uvedl po utkání trenér Lomnice Martin Knap.

Branky: 29. Jágr (Růzha), 43. Isach (Maděra), 47. Duda (Isach), 62. Maděra (Zákoutský P., Isach) - 17. Rudiš (Martinec), 19. Knap (Ješko), 36. Knap (Martinec). Rozhodčí: Hrubý - Novák, Serbus. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1, v oslabení 0:0. Zásahy brankářů: 32:40 (7:18, 11:8, 13:14 - 1:0) Diváků: 528. Turnov: Fikrt - Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Žmolil, Mikule, Petr Zákoutský - Mizerík, Jágr, Řezníček - Baran, Maděra, Isach - Drapák, Duda, Růzha. Lomnice nad Popelkou: Mrázek - Bláha, Kuch, J. Syrovátka, Karásek, Rudiš, Kotula, Martinec, Junek, Vala, Knap, L. Syrovátka, Kinčl, Ješko, Drahoňovský, Sehnoutek, Lemfeld, Kedrš, Špaček.

V sobotu 20. února pokračuje play off v Lomnici nad Popelkou od 18 hodin a případný třetí rozhodující zápas by se hrál o den později v neděli.