Hokejisté Turnova zvládli utkání s Lípou a v play off jdou na Lomnici

08.02.2016 16:48:38 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští hokejisté vybojovali po znovuobnovení registrované soutěže v Turnově hned v první rok postup do play off. To zajistila nakonec vysoká výhra nad Českou Lípou, stěžejní pro výsledek byl už vynikající vstup do domácího utkání.

HC Turnov - HC Česká Lípa 10:4 (5:2, 2:1, 3:1)

Přestože byla cítit nervozita, tak hned od počátku bylo vidět, že Turnováci nehodlají nic ponechat náhodě a vlítli na soupeře jako uragán. První zářez měl hned ve druhé minutě Isach, následovala v 6. minutě pohledná spolupráce na ose nahrávající Jágr - střílející Mizerík, hned o minutu později vstřelil branku Řezníček, matador pamatující play off a úspěchy z let 2007/2008. Ve 13. minutě dalekonosnou bombou od půlky prostřelil českolipského Andrýska Jan Zákoutský, čímž zpečetil jeho osud a Česká Lípa střídala brankáře. Ani nový gólman ale nezastavil nástup domácích a v 17. minutě inkasoval opět z hole Řezníčka. Dvě zaváhání ovšem soupeř proměnil a korigoval stav na 5:2.

Turnov neponechal nic náhodě a makal až do konce. Tým šlapal a bavil se hokejem. Druhá třetina začala sérií faulů z obou stran. Ve 25. minutě Jágr ukázal buldočí sílu ve sprintu s obráncem pro bezprizorní puk na puntíku pro buly ve třetině hostujícího týmu, stačil vyšachovat gólmana, zasunout puk do branky a zvýšit na 6:2. Do konce třetiny sice snížil na 6:3 Preussler, ale ve třetí třetině dobrá domácí hra pokračovala a za stavu 8:4 ujel a nádherně skóroval Mizerík. Dvě minuty před koncem poté začal stadion burácet "deset, deset" a Daniel Maděra vyslyšel 275 diváků, i po třech minutách na ledě na středu hřiště převzal puk, prokličkoval obranou České Lípy a upravil parádním blafákem na konečných 10:4. Turnovští hráči i fanoušci mohli propuknout v radostný jásot z postupu do play off.

První semifinále play off, derby s HC Lomnice nad Popelkou, se hraje v neděli 14. 2., druhý zápas se hraje 20. 2. v Lomnici nad Popelkou a případné třetí utkání 21. 2. opět v Lomnici. „Potřebujeme vaši podporu, nenechte si ujít vyřazovací utkání s velkým nábojem," zve fanoušky za turnovský tým Ivo Konejl.

Branky: 2. Isach (Baran, Kysilka), 6. Mizerík (Jágr), 7. Řezníček (Mizerík), 13. Jan Zákoutský, 17. Řezníček (Mizerík), 25. Maděra (Baran, Isach), 25. Jágr (Jan Zákoutský), 49. Isach (Maděra, Kysilka), 58. Mizerík, 59. Maděra (Fikrt) - 7. Bašek, 8. Preussler (Krupička), 37. Bauer (Češka), 50. Bauer (Češka). Rozhodčí: Hrubý - Touš, Grundler. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1, v oslabení 1:0. Zásahy brankářů: 21:38 (8:20, 9:7, 4:11). Diváků: 275. Turnov: Fikrt - Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Petr Zákoutský, Mikule - Mizerík, Jágr, Řezníček - Baran, Maděra, Isach - Drapák, Duda, Růzha - Žmolil. Česká Lípa: Andrýsek (13. Karásek) - Ulbrich, Žák, Zet, Bulva, Staněk, Češka, Holčák, Preussler, Flekl, Zelinka, Bauer, Krupička, Bašek, Podávka, Kučera, Minařík, Rašín.