Turnováci mají ze šampionátu do 22 let tři bronzy

06.09.2012 12:19:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Atletická špička kategorie do 22 let o víkendu bojovala v pražském Edenu o mistrovské tituly. Mezi přihlášenými 422 atlety byla i trojice z Turnova Mazgal, Formáček a Jíšová, a každý z nich získal ve své disciplíně bronzovou medaili.

Jaromír Mazgal (na snímku) je ještě junior a tím pádem o dva roky mladší než někteří soupeři, přesto byl svěřenec trenéra Dušana Krále spíše zklamaný. Platilo to hlavně pro výkon ve vrhu koulí, kde skončil šestý vrhem dlouhým 15,43, i když dokáže o metr dál. Částečně byl Mazgal nespokojený i po hodu diskem, ale kompenzací byla určitě bronzová medaile za výkon 53,30, když vítěz Tomáš Voňavka z Kladna hodil 61,33.

Bronz získal i Jan Formáček v hodu kladivem, on ale jako juniorský mistr republiky myslel i výš. Dosud ale jako junior házel lehčím náčiním a s tím novým se zatím technicky nesrovnal. Výkon 50,04 byl z první série pokusů spíše zajišťovací, ale zatímco soupeři se zlepšovali, tak Jan Formáček už neměl další platný pokus. Jeho osobní rekord je o čtyři metry dál, přesto je jeho další medaile na českém šampionátu určitě úspěchem. Formáček startoval za AC Syner Turnov, ale jinak se podobně jako další atleti již připravuje v Dukle Praha a studuje v hlavním městě i nástavbové studium.

Do třetice třetí místo získala pro Turnov běžkyně Barbora Jíšová, která na trati 3 kilometry překážek zaběhla čas 11:22,59, který je jen o šest vteřin za jejím osobním rekordem. V této disciplíně zvítězila Helena Tlustá z Nového Města na Moravě.

Úspěšní byli také Turnováci v dresu Dukly Praha

Kromě hlavní hvězdy mistrovství sprintera Pavla Masláka, který má již za sebou i start na olympiádě a v Praze získal čtyři tituly, startovali za Duklu Praha i bývalí odchovanci turnovské atletiky, které už jde také počítat mezi české reprezentanty. Adam Sebastián Helcelet vyhrál skok do dálky výkonem 731 cm, osmý byl ve skoku do výšky (195 cm) a ve štafetě na 4x 100 metrů spolu se Šťastným, Maslákem a Zichem doběhli první v čase 40,30. Michal Brož byl druhý v běhu na 400 metrů překážek v čase 51,43 a byl členem vítězné štafety Dukly Praha na 4x 400 metrů, jejímž dalšími členy byli Kubista, Němeček a Maslák. Lukáš Haloun byl šestý na 110 metrů překážek za 15,36 a startoval i v B štafetě Dukly Praha na 4x 100 metrů.

Dvě zlata získala jilemnická Michaela Drábková

Kromě nich ale startovali ještě další mladí atleti z Pojizeří. Michaela Drábková je z Jilemnice, ale startuje v dresu Nového Města nad Metují. Tato dívka se stala dokonce dvojnásobnou českou mistryní, když vyhrála běh na 1500 metrů v čas 4:30,43 a také byla členkou vítězné štafety Nového Města na 4x 400 metrů. Za stejný klub jako Drábková startuje i student jilemnického gymnázia Miloslav Honců, který byl osmý v běhu na 5 kilometrů (15:50,05) a na 11. místě na 3 kilometry překážek (10:07,04. Za Studenec pak startoval Marek Uvizl, který doběhl na 12. místě na trati 1500 metrů v čase 4:12,51.