Turnováci si připsali po pětisetových bitvách dvě další výhry

20.10.2014 13:54:13 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V pátém kole 1. ligy zavítali v pátek do turnovské haly volejbalisté farmy extraligového mistra z Českých Budějovic, ale domácí si s nimi v pěti setech dokázali poradit. O den později Turnováci porazili i Sokol Dobřichovice a v tabulce jsou na skvělém druhém místě.

TJ Zikuda Turnov - VK EGE České Budějovice 3:2 (24, -22, 21, -19, 13)

Hosté přijeli kompletní i s několika bývalými extraligisty, synem legendárního blokaře Standy Pochopa a účastníkem letošního ME juniorů Krafferem. Úvodní sada byla vyrovnaná až do stavu 20:20, kdy se podařilo domácím odskočit o 1 bod a dokázali získat první set. I druhé dějství bylo vyrovnané až do stavu 13:12, kdy se domácím podařil trhák na 18:12 a vypadalo to na poklidný zisk setu. Domácím však v tuto chvíli odešel příjem a útočná činnost, čehož hosté dokázali využít a otočili stav na 19:18 a 20:23 a stav byl 1:1. Turnováky to však nezlomilo a hned od začátku třetího setu se dostali do vedení a dokázali tento set získat. Hráči EGE však nehodlali odjet bez bodového zisku a opět zvýšili obrátky. Dostali se do 1až 2 bodového náskoku, který se podařilo domácím párkrát zlikvidovat, aby si ho hosté vzali následně zase zpět. A tak bylo po necelých dvou hodinách jasné, že bude rozhodovat pátá sada, do níž domácí nevstupovali v nejlepším rozpoložení. Hosté se ujali vedení 3:5 a strany se měnili za stavu 7:8. Domácí však opět prokázali vůli po vítězství a i díky bouřlivému více jak 200 hlavému publiku dokázali nepříznivý stav otočit na 12:11, hosté kontrovali na 12:13, ale závěrečnou šňůrou tří bodů dokázali získat 15. bod a tím další 2 body do tabulky.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Šén, Čermák (Libero - Hýbl). Střídali: Novák, Vacík, Kovář, Melich, Koláčný. Trenéři: Šimůnek a Konečný.

TJ Zikuda Turnov - TJ Sokol Dobřichovice 3:2 (21, -16, 15, -21, 13)

Do sobotního utkání nastoupili domácí proti dalšímu tradičnímu účastníkovi 1.ligy, který měl v sestavě bývalé extraligové hráče Jarolíma a Vokála a také zkušeného nahrávače Kolouška. První set byl vyrovnaný až do koncovky, kterou na svoji stranu převážili domácí při podání Marka. Hosté udělali změny v sestavě, což přineslo své ovoce a jednoznačně získali druhou sadu. Utkání pokračovalo jako na houpačce a domácí díky zlepšené hře stejně jasně získali 3. set a v následující sadě chtěli utkání ukončit. I když se jim ve čtvrtém setu podařilo zlikvidovat několikabodový náskok Dobřichovic, nedokázali set získat a byl tu opět tie-break.

Ten začali lépe hosté a ujali se vedení 3:7, což dokázali domácí stáhnout na 6:7, aby následně opět ztráceli 7:10. Přišlo vyrovnání na 10:10 a následně se turnovští dostali do vedení 13:12. Hosté ještě vyrovnali na 13:13 ale dvěmi následujícími chybami nabídli Turnovákům další 2 body

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Marek, Konečný, Koláčný, Čermák (Libero - Hýbl). Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Melich, Kovář. Trenéři: Šimůnek a Konečný.

V příštím kole se Turnováci představí opět v domácí hale, a to hned následující víkend 24. 10. 2014 proti týmu Ledko Kladno (19.30) a 25. 10. 2014 proti ČZU Praha C (17.00).

Ještě předtím však čeká hráče druhé kolo Českého poháru, a to ve čtvrtek 23. 10. proti extraligovému týmu Aero Odolena Voda (18.30).

Další výsledky 5. kola: VSK Staré Město - Hradec Králové 3:1 (-18, 16, 22, 15), Nymburk  - Dobřichovice 1:3 (14, -20, -23, -14), Brno B - VK Choceň 1:3 (-22, 25, -19, -22), Kladno - ČZU Praha B 1:3 (22, -19, -19, -15), ČZU Praha C - MFF Praha 3:2 (19, -24, -17, 20, 13).

6. kolo: VSK Staré Město - VK Choceň 3:0 (20, 25, 23), Nymburk - České Budějovice 3:2 (-10, 19, 22, -28, 11), Brno B - Hradec Králové 0:3 (-22, -24, -16), Kladno - MFF Praha 3:2 (-25, 21, 16, -22, 8), ČZU Praha C - ČZU Praha B 0:3 (-19, -27, -18).