Turnováci už tradičně přivítali příchod nového roku odpoledne 1. ledna

04.01.2012 19:18:49 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnováci už tradičně přivítali příchod nového roku odpoledne 1. ledna

V sobotní podvečer 1. ledna 2012 se mnoho Turnováků účastnilo čtvrtého ročníku oslav Nového roku Na Lukách. Akci pořádalo Město Turnov a firma Ohňostroje Pohl. Od 17 hodin probíhal na krytém jevišti kulturní program, v 18 hodin byl připraven ohňostroj.

V kulturním programu vystoupila kapela New Dixie, děti si zasoutěžily o plyšová zvířátka na téma pranostik a hádanek o počasí. Tento pořad moderovala Eva Kordová. Novinkou bylo pouštění lampiónů štěstí, o které byl velký zájem, proto jich bylo vypuštěno více než 240. I přes nepřízeň počasí byla návštěvnost velice vysoká.

Z celkových nákladů na akci uhradilo Město Turnov 35 tisíc Kč na ohňostroj a přibližně 28 tisíc Kč stál kulturní program a jeho režie, jako například vytisknutí plakátů a úklid. Ostatní náklady na ohňostroj byly hrazeny ze sponzorských darů, které poskytly místní firmy.

„Všem firmám děkujeme za finanční příspěvky, bez nichž by se akce nemohla uskutečnit. Věříme, že tato podpora bude pokračovat i v budoucnu. Zároveň patří velký dík i strážníkům městské policie, kteří při celém programu asistovali a zabezpečovali bezpečný a plynulý provoz akce, především pak motorizovaných účastníků," sdělila v tiskové zprávě za odbor školství, kultury a sportu Městského úřadu Turnov Jana Zajícová.

Související články:

Lidé v Pojizeří bouřlivě oslavovali příchod nového roku

Silvestr v Libereckém kraji: Jeden mrtvý, dva zranění a škody 84 tisíc

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT