Turnovsko – kralupská dráha slaví 150 let od vzniku

04.09.2015 10:57:23 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovsko – kralupská dráha slaví 150 let od vzniku

Nadcházející víkend 5. a 6. září patří oslavám 150. výročí vzniku Turnovsko - kralupské dráhy. Města a obce na trase budou po oba dva dny projíždět zvláštní parní a motorové vlaky, ve vybraných stanicích pořadatelé připravili doprovodný program, nejvíce akcí proběhne přímo v Turnově.

Klub přátel železnic Českého ráje připravuje k tomuto významnému výročí dne zvláštní jízdy historických vlaků v trase původní železnice, tedy Kralupy - Neratovice - Mladá Boleslav - Turnov, a to oběma směry, a dále v trase později vzniklé spojnice do Prahy, tedy Praha Hl.n. - Praha Vysočany - Neratovice. Vlaky budou vedeny v parní trakci, a také historickými motorovými vozy.

U příležitosti výročí dojde i k představení nové knihy Zdeňka Šindlbauera „TKPE", kterou v sobotu 5. září, v depu v Turnově, pokřtí v 8.15 i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. O dvacet minut později se vydá unikátním protokolárním vlakem směrem do Příšovic, kde vlak přivítají lidé v krojích.

Po oba dva dny bude v turnovském depu přichystán bohatý program. V sobotu začne už v 7.45 a potrvá nejméně do 18 hodin. Přes den zde průběžně vystoupí Taneční a pohybová škola ILMA, dechová hudba Broďanka nebo Big Band ZUŠ Turnov. Těšit se mohou návštěvníci na výstavu lokomotiv, jízdy po úzkorozchodné železnici, projížďky drezínou, na ukázku bude otevřena dopravní kancelář, veřejnost uvidí i modelové kolejiště a výstavu veteránů. Z turnovského nádraží bude po oba dva dny vozit návštěvníky motoráček.

V průběhu obou dnů pak samozřejmě přijede i celá řada vlaků, například historický vlak M131.1 Hurvínek (sobota 10.42), parní vlak, protokolární vlak z Kralup (sobota 13.45) a následně budou průběžně přes den přijíždět další zajímavé vlaky. Zúčastněná hnací vozidla: 310.0134 Kafemlejnek, 354.195 Všudybylka, 434.2186 Čtyřkolák dvojka, 464.102 Bulík, 213.902 Béeska, M131.1081 Hurvínek, M240.0056 Singrovka.

V Depu Turnov bude po oba dva dny doprovodný program v podobě výstavy historických železničních i silničních vozidel, jízdy úzkorozchodné železnice a další. Další program je přichystán pouze na sobotu i v ostatních stanicích na trati - v Loukově u Mnichova Hradiště, Mnichově Hradišti, Bakově nad Jizerou - město, Chotětově, Kropáčově Vrutici, Neratovicích, Kralupech nad Vltavou. Pořadatelem akce jsou Klub přátel železnic Českého ráje a Kolej-klub. Kompletní jízdní řád a přehled akcí v rámci oslav najdete v pdf pod článkem.

Článek o průběhu slavnosti: První zářijový víkend byl v Turnově ve znamení oslav železnice

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jízda Krakonošova letního parního vlaku
Výluka až do října znesnadní cestování na trati Stará Paka - Liberec
Parní vlak bude o prázdninách opět brázdit koleje v Českém ráji
FOTO: Zastávka legiovlaku v Martinicích potěšila místní fanoušky historie
Obrazem: Oslavy 115 let lokálky v Martinicích
Obrazem: Mikulášský parní vlak na turnovském nádraží

Ke stažení

Jízdní řád při oslavách trati Turnov - Kralupy | Kompletní průvodce oslavami

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecké Kolečko o víkendu zavřené, důvodem jsou mezinárodní závody

Od čtvrtka 25. do neděle 28. února se v jabloneckých Břízkách, v lyžařském areálu Kolečko, uskuteční FIS mezinárodní závody v běhu na lyžích dorostu a dospělých. Ski Klub Jablonec získal na pořádání závodů výjimku Ministerstva zdravotnictví. Proto bude lyžařský areál včetně závodních tratí od čtvrtečního poledne do nedělního odpoledne pro veřejnost uzavřený. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Spolu to dáme! ZŠ Pelechovská Železný Brod podpořila nemocnice

Spolu to dáme! ZŠ Pelechovská podpořila nemocnice Děti ze ZŠ Pelechovská Železný Brod podpořily lékaře a sestřičky z místních nemocnic nejen z covidových oddlělení. Spolu s učitelkami pečené dobroty, dárečky a obrázky rozvezly do nemocnic v Semilech, Jablonci, Liberci, Turnově a Tanvaldu. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Stačí tahat za lano. Turisty přes Nisu přepraví transborder
Dosavadní bilance zimní sezony v Krkonoších: desítky mrtvých zvířat

Nejčtenější články

22.02.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
23.02.: Policisté u chodců v Jablonci a v Lomnici kontrolovali reflexní prvky
22.02.: Jak vypadá jedna běžná směna ZZS Libereckého kraje v únoru 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT