Turnovský park ožije naposledy při dětském dni s ponorkou!

08.06.2017 16:34:41 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Turnovský park ožije naposledy při dětském dni s ponorkou!

Největší akce pro děti a mládež v regionu ukončí dlouhé období, kdy městský park v Turnově procházel pouze drobnými úpravami. Během léta město plánuje velkou rekonstrukci celého prostoru. Přijďte se v sobotu 10. června odpoledne rozloučit se starým parkem a jeho symbolem - betonovou průlezkou - která bude na rozloučenou netradičně vyzdobena!

Dětský den organizuje již potřetí Středisko volného času Žlutá ponorka Turnov za účasti 15 místních spolků a organizací, pracujících s mládeží. Na různých stanovištích tak možná poznají děti své vedoucí, trenéry nebo učitele. Akci podporuje desítka firem a živnostníků, i proto může být veškerý program zdarma!

A co na vás tedy v sobotu po 14. hodině v parku čeká? Z pestrých názvů stanovišť vyberu například: sokolskou gymnastiku, judistický "Krpálkův" koutek, farmářský či geologický koutek, skautskou lukostřelbu a nebo šerm s bezpečnými zbraněmi skupiny Corvus Mortem. Mohl bych jmenovat dál, ale uvedu již jen největší lákadla, kterými tradičně bývají velké nafukovací atrakce všeho druhu, jízda na šlapacích čtyřkolkách nebo ukázky těžké techniky. Letos bude i farmářská mini zoo, promítání sférického kina a na závěr vše vyvrcholí v závějích hasičské pěny, takže rodičům doporučujeme vzít mladým suché tričko a kraťasy.

„Předem děkujeme sponzorům akce, bez jejichž pomoci bychom finančně nepokryli pronájem atrakcí a ani nemohli připravit dárečky pro všechny, kdo obejdou alespoň polovinu připravených stanovišť. Zároveň děkujeme i našemu zřizovateli Městu Turnov, které se letos poprvé významně na akci podílí.

Záštitu nad dětským dnem převzal Petr Tulpa, člen rady Libereckého kraje, které taktéž děkujeme za finanční podporu. Společně s vámi doufáme v příjemné letní počasí a těšíme se na aktivně strávené odpoledne. Začínáme ve 14 hodin!," dodal za Žlutou ponorku Turnov Tomáš Zakouřil.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Předchozí ročníky:

2016: Pestrý program Dne dětí s ponorkou vyvrcholil v závějích pěny

2015: Den se Žlutou ponorkou navštívilo v Turnově navzdory počasí 1500 lidí

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Třicet měst, včetně Semil, slaví 30 let svobody s Pamětí národa
Kurz Sherlock v Jilemnici naučí seniory rozumět internetu a médiím
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT