Turnovští basketbalisté zdolali Trutnov, ale nestačili na Novou Paku

09.01.2019 11:56:33 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V rámci 15. a 16. kola Východočeské ligy vyjeli turnovští basketbalisté k prvním zápasům nového kalendářního roku na venkovní utkání do Trutnova a Nové Paky. Jako první v letošní sezoně porazili tým Trutnova, bohužel v Nové Pace se jim už tolik nedařilo.

Loko Trutnov - TJ Turnov 70:74 (21:17, 38:35, 56:54)

V sobotu 5. ledna sehráli turnovští basketbalisté zápas s týmem z Trutnova, který dosud držel ve Východočeské lize neporazitelnost se skvělou bilancí dvanácti výher a nula proher. Turnovským se však podařilo jejich šňůru vítězství přetrhnout a uštědřili jim první porážku v sezóně, navíc na jejich domácí půdě.

Turnovští odjeli v oslabené sestavě bez D. Pospíchala, A. Mojsla, J. Jeníčka, O. Holuba a D. Černého, ale ani domácí z Trutnova nebyli v plné sestavě. Chyběl jim nejlepší hráč L. Malý, který se po zlomenině ruky ujal trenérské funkce a mohl být alespoň takto nápomocen. Do zápasu lépe vkročili hosté z Turnova, ale domácí vzápětí dorovnali a v tomto vyrovnaném duchu se odehrával zápas až do poločasu, který skončil s nízkým skóre 38:35 pro domácí. Ve třetí čtvrtině se opět odehrávaly vyrovnané souboje na obou polovinách hřiště s kladným výsledkem pro tým Trutnova (+2b).

Poslední čtvrtina nepřinesla žádnou změnu v nasazení obou týmů a obě strany bojovaly o každý míč a bod. Zápas nakonec rozhodl souboj obran, kdy oba týmy vytáhly zónový pres po celém hřišti, ze kterého vyšel vítězně hostující tým z Turnova. Za zmínku stojí výkon domácího hráče M. Malého, který rozdal 20 bodů a hráče hostí J. Nejedlého, který se svými 24 body byl nejúspěšnějším hráčem celého zápasu.

Body Turnova (v závorce úspěšnost trestných hodů): Nejedlo 24 (7/4), Vích 12 (2/0), Jeníček L. 10 (3/2), Kučera 7 (2/1), Klápště 7, Krejčí 6, Valšík 5, Špetlík 3

Sokol Nová Paka - TJ Turnov 84:56 (23:13, 43:21, 69:31)

Nedělní zápas se odehrál na palubovce Sokola Nové Paky a Turnovští v něm opět nastoupili v oslabené sestavě. Novopačtí hráči jsou známí svou tvrdou hrou, a tak basketbalisté Turnova očekávali těžký a náročný zápas, ovšem v jakém duchu se odehraje celý zápas, nečekal nikdo. Po pár minutách první čtvrtiny bylo však jasno. Běžně velice klidný turnovský rozehrávač L. Vích, který své nervy nechává i při sporných situacích u ledu, byl vyloučen ze zápasu dvěma technickými chybami, které následovaly po jeho třetím faulu již v šesté minutě zápasu, a to od domácího rozhodčího z Nové Paky. Tohoto vyloučení se chytli domácí fanoušci, kteří pak celý zápas pokřikovali posměšné a velice urážlivé poznámky směrem k turnovským hráčům.

„Normálně se fanoušky nezabýváme, ale v tomto případě musím říct, že tito „fanoušci" zostudili celý novopacký basketbalový klub, neboť jejich urážlivé poznámky ke konci zápasu, kdy turnovští zaznamenali několik po sobě jdoucích bodů, směřovaly i na domácí hráče," takto komentoval danou situaci turnovský trenér Michal Valšík.

Pokleslí hráči z Turnova nebyli v průběhu zápasu schopni, pod nátlakem novopackých fanoušků, naskočit na vlnu, která by vedla ke snížení skóre, a to ani po parádní akci J. Nejedla, který po zisku v obraně přejel celé hřiště a zakončoval dalekonosnou smečí. Turnovákům se nedařila střelba z pole, rovněž tak i zpod koše. V zápase padlo celkem 48 faulů a čtyři technické. Zápas se vydařil hráčům Nádvorníkovi a Tegelovi z Nové Paky, kteří zaznamenali po 19 bodech.

Body Turnova (v závorce úspěšnost trestných hodů): Valšík 15 (6/5), Nejedlo 12 (6/4), Kučera 10 (7/4), Špetlík 9 (2/1), Krejčí 5 (4/3), Klápště 2, Vích 2, Jeníček L. 1 (2/1)

K dalším zápasům nastoupí basketbalisté Turnova na domácí palubovce. V sobotu 19. ledna hostí Havlíčkův Brod (17:00, Hala TJ Turnov) a v neděli 20. ledna Skuteč (9:00, Hala TJ Turnov).