Turnovští fotbalisté porazili na penalty druhou Čáslav

21.05.2017 20:34:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští fotbalisté porazili na penalty druhou Čáslav

Hráči FK Turnov předvedli v nedělním divizním zápase proti Čáslavi dobrý výkon. Přestože se soupeř dostal do vedení, tak dokázali vyrovnat, blízko měli při několika šancích k výhře v základní době, aby pak zvládli vítězně alespoň penalty.

Turnov - Čáslav 2:2 (1:2), na penalty 5:3

Domácí měli výborný vstup do utkání a plných 30 minut byli aktivnější. Hned ve 4. minutě vyhrál souboj Kordík a dobrým pasem našel Horáka, který levačkou efektně přehodil gólmana Dastycha. Ve 22. minutě dostala soupeře do hry poměrně přísně nařízená penalta, kterou proměnil Špičák. Ve 42. minutě se Čáslav dostala Vančurou nečekaně po ojedinělé šanci. Ještě před pauzou mohl vyrovnat Horák, ale tentokrát v šanci neuspěl.

Domácí ale gól těsně před přestávkou nesrazil a od začátku druhé půle byli znovu aktivní. Povedlo se i střídání, protože právě čerstvý Šulc vyrovnal na 2:2 po nahrávce Horáka. Další šanci poté měl Šulc a také Benek, jenž z 15 metrů pálil těsně vedle. Domácí byli aktivnější celý zápas a soupeř hrozil hlavně ze standardních situací.

Další branka už nepadla, takže o vítězi musely rozhodnout penalty. Domácí hráči všech pět proměnili - Cigánek, Beníšek, Benek, Petrlák a Havel, zatímco z čáslavského týmu zaváhal Stránský a domácí brali o bod víc.

„Chci pochválit všechny hráče, odehráli jsme jedno z nejkvalitnějších utkání v letošním ročníku. Respektujeme soupeře, který byl druhý v tabulce, ale dva body samozřejmě bereme," řekl pro Naše Pojizeří trenér FK Turnov Josef Petřík.

Branky: 4. Horák, 53. Šulc - 22. Špičák z penalty, 42. Vančura. Rozhodčí: Hůlka - Slavíček, Tryzna, ŽK: 5:0. Diváků: 220. Turnov: Hyka - Šimek (46. Havel), Novotný, Kordík, Tvrdý - Cigánek, Benek, Dlouhý (51. Šulc), Beníšek - Petrlák - Horák (85. Špína).

Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola

Související články:

Slušný výkon Turnovu na body v Ústí nestačil

Přesvědčivá výhra Turnova nad Kutnou Horou

Fotbalisté Turnova si v Náchodě vystříleli výhru čtyřmi góly

Z Kolína se Turnov vrací i po dobrém výkonu bez bodu

Turnováci otočili derby s Chrastavou ještě k výhře na penalty

Dohrávka s Vysokým Mýtem se Turnovu nepovedla

Turnovští přišli ve Dvoře o jarní neporazitelnost i vyloučeného Cigánka

FOTO: Výhru proti Ostré vystřelil Turnovu Matěj Horák

Turnov veze cennou výhru z Letohradu

Hattrick Papouška zabezpečil dobrý start Turnova do jara

Fotbalisté Turnova vstupují do jarní části divize + přehled příprav

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT