Účast Motosportu Bozkov na Šestidenní pohledem Standy Doubka

20.08.2011 06:32:38 | Autor: Stanislav Doubek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Účast Motosportu Bozkov na Šestidenní pohledem Standy Doubka

Motosport Bozkov v minulém týdnu završil 17. místem již svou sedmou účast na motocyklové Šestidenní (ISDE), která se letos konala ve finských městech Kotka a Hamina. Zákulisí a peripetie během závodu popsal člen doprovodného týmu Stanislav Doubek.

Vzhledem ke zkušenostem týmu jako celku jsme jali útočit na místa nacházející se ve výsledkové listině v dvouciferné řadě a nezačínají horším číslem než jedna. Přípravy a celou problematiku s odjezdem jsme vyřešili v poměrně rychlém tempu, ale nikoliv bez problémů. Milan Kurfiřt řešil na nové motorce po závodě v Kopidlně problémy se spojkou. Stroj se zdál být v pořádku, jenomže vše se znovu projevilo první den závodu ve Finsku.

Déšť, zima a ještě tyto problémy první den. To bylo i pro ostříleného matadora záhul. V jedné z časových kontrol jsme se rozhodli pro výměnu lamel spojky. Byl tam naštěstí zrovna finský zástupce GASGAS a věci potřebné k opravě nám poskytl. Přišlo nám jako by to nebyla pro něho nepředvídatelná věc. Všimli jsme si, že to nebyl jediný stroj této značky, který tyto problémy řešil.To se bohužel výrobcům těchto vysoce namáhaných strojů někdy přihodí, známe to již z minulosti i u jiných výrobců. To jsme tedy neřešili.

Oprava pomohla, motorka byla schopna jízdy a Milan ji sice s velkou penalizací, ale nakonec dostal do cíle. Zvažovali jsme několik variant, jak postupovat, tak aby to bylo nejlepší pro tým. Pokud někdo sledoval podrobně výsledky zjistí, že Milan přičetl týmu více než dvě hodiny, které jsou za výběr žolíka.

Radil i slovenský člen jury

Soutěž však začínala a nikdy nevíte co se ještě může stát. Při jeho dojezdu přišla na řadu další zajímavá věc. V předposlední časové kontrole, měl ztrátu přesně jednu hodinu, což je limit pro vyloučení ze soutěže. Rychle jsme tedy sháněli informace jak to vyřešit a neudělat chybu, protože vzniklá situace nebyla v cílovém depu nikomu úplně jasná. Vydali jsme se pro radu za slovenským členem jury a ten nám potvrdil naši domněnku. Nechat Milana v poslední časovce vybrat takzvanou předčasnou a odevzdat stroj do uzavřeného parkoviště před uplynutím jedné hodiny po jeho ideálním čase dojezdu.

Bylo to svým způsobem vítězství pro pondělní den a mohlo se řešit dál, jak vše dostat k dokonalosti. Do večera jsme zkusili telefonovat a dát hlavy dohromady a vyšel pro začátek pokus spojku jednoduše odvzdušnit . Ráno v předstartovních deseti minutách se tak stalo a v průběhu úterka se ukázalo, že to bylo správně a motorka může pokračovat. Umístění samozřejmě nebylo v tu chvíli moc příznivé.

Kluci se postupně zlepšovali a prokousávali pořadím

Motosport Bozkov na motocyklové ŠestidenníDalší dny, plné náročných a dlouhých testů, stěžovali neustále silné dešťové přeháňky. Kluci promočení a zmrzlí kroužili po finských šotolinových cestách a lesích. Začali se zlepšovat jak na testech, tak i v terénu a prokousávali se výsledkovou listinou vzhůru. Každovečerní sušení věcí na druhý den, příprava oprav na ranní servis, sauna a okolo půl jedenácté spát. Tak probíhá každý závodní den.

Lukáš Hádek i Jan Kudrnáč jeli s drobnými technickými potížemi. Honza jeden den měnil palivový filtr, jinak základní preventivní kontroly a údržby v každé časovce.  Prokazovali dobrou výkonnost. To vše doplnil Milan svým přístupem tvrdého soutěžáka a po čtvrtém dni jsme mohli sledovat postup do vytoužené dvacítky hodnocení klubových týmů. V pátek se počasí umoudřilo a kluci přijeli do cíle sice vyčerpaní, ale poprvé suší.

Milan Kufiřt závěrečný motokros nedokončil

Sobotní závěrečná etapa obsahovala přejezd k motokrosové trati a závěrečný motokros. Ještěže se blížil konec. Kdo se dostane až sem, bere se to, že Šestidenní dokončil. Přišla totiž ještě jedna situace. Milanovi Kurfiřtovi při závěrečném jízdě prasknul řetěz a motokros nedokončil.

Všechny poslední síly chtěl dát do toho, aby proťal cílovou metu. Tlačil stroj přes lavice směrem k cíli. Ta poslední však byla nad jeho možnosti. Ukázalo se však, že pro tým to vyšlo možná lépe, než kdyby se ztrátou několika kol do cíle dotlačil. V tomto případě se počítá čas posledního jezdce plus pět procent dosaženého času.Lukáš měl motorku taky na konci, po celou jízdu na motokrose mu nešlo kvalitně zařadit. Motorka šla hned po návratu domů do opravy k Alešovi Vondrákovi.

Nezbývá než se těšit z historického úspěchu pro nás, protože sedmnácté místo je nejlepší dosažené v historii Motosportu Bozkov při sedmi účastech na ISDE. Poděkovat všem partnerům, přátelům, jezdcům a vyhlížet budoucnost.

Související články:

Šestidenní ve Finsku i s Bozkováky v pondělí startuje

Bozkovský enduro team znovu reprezentuje Česko na Šestidenní

Více zpráv z endura a motosportu čtěte v rubrice Sport - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci
Proti vedoucímu Chomutovu získal Dalmach první výhru v sezoně
Hasiči vyjížděli k požáru garáže v Liberci
Slánští ochotníci zvou na premiéru hry Tchýně na zabití

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT