Únorová nabídka KC Kino Železný Brod

05.02.2018 14:58:16 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Únorová nabídka KC Kino Železný Brod

Nabídka únorového programu v KC Kino Železný Brod je znovu rozmanitá. Přináší očekávané divácké hity - Padesát odstínů temnoty, Věčně tvá něvěrná, Pračlověk nebo Black Panther, ale i náročnější projekty jako Tvář vody, Nit z přízraků nebo Paula.

Pro řadu diváků (a hlavně divaček) bude největším únorovým lákadlem zřejmě snímek Padesát odstínů svobody (9. 2.). Fenomén Padesát odstínů totiž vstupuje do třetí, závěrečné fáze. Anastasia Steele a Christian Grey se dobrovolně zřekli své svobody a před svatebními svědky řekli rozhodné „Ano". Žít šťastně až do smrti jim ale nebude dopřáno. Režisér James Foley okořenil pikantní erotickou romanci pořádnou dávkou thrilleru a svým hrdinům připravil několik nečekaných a nepříjemných překvapení...

Kdo není zrovna fanouškem erotických dramat, možná ocení politickou satiru. Před pěti lety jsme v souvislosti s prezidentskou volbou mohli i v našem kině vidět dokumentární snímek Tomáše Kudrny Hledá se prezident. Letošní volba hlavy českého státu generuje ovšem zcela jiný film. Prezident Blaník (2. 2.) vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky. Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp.

KC Kino v Železném Brodě uvádí v únoru 2018:

pátek 2. 2. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

Film Prezident Blaník bude dokončen v rekordním čase

PREZIDENT BLANÍK (ČR 2017)
Lobbista Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Podrobnosti o vzniku filmu
Hrají: Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková, režie: Marek Najbrt, mládeži do 15 let nepřístupné, 90 minut, 120 Kč.

sobota 3. 2. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

ČERTOVINY (ČR 2018)
Dva nešikovní čerti jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že tady budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly.
Hrají: Jakub Prachař, Dominick Benedikt, Karel Dobrý a další, režie: Zdeněk Troška, 101 minut, 110 Kč.

sobota 3. 2. - 20.00 hodin

KONCERT WE2 & Tcheichan
Kamarádi z hudebních těles WE2 a Tcheichan se rozhodli spojit síly a projet se svojí libozvučnou muzikou několik štací. KC Kino nesmí chybět, neboť je všem aktérům koncertu dobře známo. Jako speciální host vystoupí Tomáš J. Holý.
Vstupné dobrovolné.

úterý 6. 2. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

HAPPY END (FRA 2017)
Momentka ze života jedné lepší evropské rodiny. Poté, co její maminka záhadně onemocní, stěhuje se malá Eve za otcem do rozlehlého rodinného sídla v Calais. Jeho neurotičtí a sebestřední obyvatelé jsou zahleděni do nevěr, komplotů a iluzí o vlastní výjimečnosti. Snadno tak přehlédnou, že nový přírůstek v jejich domácnosti také skrývá jedno temné tajemství.
Hrají: Isabelle Huppert, Jean-Luis Trintingnant, Mathieu Kassovitz a další, režie: Michael Haneke, mládeži do 15 let nepřístupné, 107 minut, 90 Kč.

pátek 9. 2. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

PADESÁT ODSTÍNŮ SVOBODY (USA 2018)
Pokud si myslíte, že vstupem do manželství pro Anastasii a Christiana končí veškerá legrace a že legendární Červenou mučírnu předělají na dětský pokoj, nemůžete se víc mýlit. Vynalézavost a fantazie novomanželů nezná mezí, zvlášť když je díky Christianově pohádkovému bohatství opravdu nemusí nic limitovat. Navíc je jasné, že tihle dva status manželství a oddané lásky až za hrob vnímají docela jinak...
Hrají: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson a další, režie: James Foley, mládeži do 15 let nepřístupné, 105 minut, 140 Kč.

sobota 10. 2. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA: TAJEMSTVÍ OHNĚ A LEDU (Rusko 2016)
Pokračování oblíbené pohádky je tu! Odvážná Gerda, která porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaie, se spolu s ním opět vydává do hor za trollím kamarádem Ormem na návštěvu. Tady na ně však nečeká žádná odpočinková dovolená, ale pořádné nové dobrodružství!
Režie: Aleksey Tsitsilin, 89 minut, 110 Kč.

sobota 10. 2. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

CIZINEC VE VLAKU (USA, GB, FRA 2018)
Michael McCauley žije spokojeně nudný rodinný život bez jakýchkoliv výkyvů. Prodává pojištění a do práce dojíždí vlakem. Dnešní den se moc nepovedl a stejně jako vždycky nastupuje do vlaku a těší se domů. Po chvilce si k němu přisedne atraktivní žena a položí mu jednoduchou otázku: "Co jste za člověka?". A tak se Michael nechává vtáhnout do zvláštní a smrtící hry...
Hrají: Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson a další, režie: Jaume Collet-Serra, pro děti do 12 let nevhodné, 104 minut, 110 Kč.

úterý 13. 2. - 10.30 hodin SENIORSKÉ KINO

ZAHRADNICTVÍ: NÁPADNÍK (ČR 2017)
Závěrečný díl filmové trilogie se odehrává na samém konci padesátých let. Je příběhem lásky, tentokrát lásky milenecké. Vypráví o bitvě mezi rodiči a jejich dětmi, poznamenanými válkou a komunistickým převratem. Snímek s tragikomickým nadhledem obkresluje ostrou zlomovou linii mezi předválečnou a poválečnou generací.
Hrají: Anna Fialová, Ivan Lupták, Tereza Hladíková a další, režie: Jan Hřebejk, 113 minut, 60 Kč.

úterý 13. 2. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

PAULA (FRA 2017)
Třicátnici Paulu po deseti letech opustil přítel. Rozhořčená žena, odmítající přijmout roli pasivní oběti, se náhle ocitá na ulici. Její cesta Paříží za znovunalezením nezávislosti a klidu, plná bizarních setkání, právě začíná. Šarmantní drama s komediálními prvky bylo vyhlášeno nejlepším debutem loňského festivalu v Cannes.
Hrají: Laetitia Dosch, Grégoire Monsaingeon, Souleymane Seye Ndiaye a další, režie: Léonor Serraille, 97 minut, 100 Kč.

pátek 16. 2. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

NIT Z PŘÍZRAKŮ (USA 2017)
Mít šaty od návrháře Reynoldse Woodcocka znamená v éře poválečného Londýna úplně nejvíc. Status génia si ale vybírá svou daň v podobě totální emocionální vyprázdněnosti. Když v kavárně v zapadlém přístavním městečku Reynolds objeví stydlivou servírku Almu a rozhodne se jí nabídnout momentálně uvolněné místo po svém boku, netuší, s čím si zahrává. Tahle zdánlivě neškodná bytost totiž rychle pochopí pravidla hry.
Hrají: Daniel Day-Lewis, Lesley Manville, Vicky Krieps a další, režie: Paul Thomas Anderson, pro děti do 12 let nevhodné, 130 minut, 110 Kč.

sobota 17. 2. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

DUKÁTOVÁ SKÁLA (ČR 2018)
Obec Lukov v krásných Hostýnských vrších si žije svými běžnými radostmi i starostmi. Co se ale stane, když se skupinka dětí pustí do odhalování místní pověsti spojené s legendami kolem zdejšího hradu, kterou až do teď všichni považovali za pohádku? Filmový příběh pro celou rodinu je plný tajemství, dobrodružství a opravdového přátelství.
Hrají: Martin Dejdar, Filip Blažek, Kateřina Brožová a další, režie: Ján Novák, 90 minut, 110 Kč.

sobota 17. 2. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

TVÁŘ VODY (USA, CAN 2017)
Trochu jiný příběh o lásce... V utajované vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo - domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného. Němá uklízečka se s ním však nečekaně sblíží a naplánuje jeden z nejpodivuhodnějších a nejromantičtějších únosů v dějinách filmu.
Hrají: Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, režie: Guillermo del Toro, mládeži do 15 let nepřístupné, 119 minut, 120 Kč.

úterý 20. 2. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

NA KONCI SVĚTA (GB 2017)
Johnny Saxby pracuje od rána do večera na zastrčené farmě svých rodičů. Frustraci z osamělosti si vybíjí destruktivní konzumací alkoholu v místní hospodě a příležitostným sexem. Ve chvíli, kdy se na farmu dostává atraktivní rumunský pomocník Gheorghe, začíná být Johnny konfrontován s emocemi, které nikdy dříve nepocítil. Film je historicky prvním vítězem LFŠ.
Hrají: Josh O´Connor, Alec Secareanu, Gemma Jones a další, režie: Francis Lee, mládeži do 15 let nepřístupné, 104 minut, 90 Kč.

pátek 23. 2. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

VĚČNĚ TVÁ NEVĚRNÁ (ČR 2018)
Josef a Miluška jsou manželé snad celou věčnost. Josef svou ženu sice miluje, ale má také slabost pro krásné ženy. Do toho přijíždí Josefova teta Marta, zkušená psycholožka z manželské poradny. Rodinu svého synovce se rozhodne zachránit velmi originálním způsobem. Musejí se rozvést. Ne jen tak, na oko, ale na základě pádného důvodu. Marta jim naordinuje nevěru. Je ale nezbytně nutné, aby se navzájem přistihli in flagranti.
Hrají: Lenka Vlasáková, Vilma Cibulková, Saša Rašilov a další, režie: Milan Cieslar, pro děti do 12 let nevhodné, 92 minut, 130 Kč.

sobota 24. 2. - 15.00 hodin DĚTSKÉ KINO

PRAČLOVĚK (GB, FRA 2018)
Dug je neohrožený hrdina poklidně probíhající doby kamenné. Ale teď musí zachránit svůj kmen a milovaný domov před velkou hrozbou. Vtrhla k nim totiž doba bronzová v čele s padoušským lordem Bafoněm. Dug se nakonec ocitá přímo uprostřed nepřátelského území
a tam vsadí budoucnost svého kmene do podivné hry, ve které se dvě stejně velké skupiny bojovníků snaží kopat do kožené koule.
Režie: Nick Park, film v českém znění, 89 minut, 110 Kč.

sobota 24. 2. - 19.30 hodin PREMIÉROVÉ KINO

BLACK PANTHER (USA 2018)
Válečník T´Challa se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však objeví mocný dávný nepřítel, je T´Challa vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří v tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Panthera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost.
Hrají: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong´o, režie: Ryan Coogler, film v českém znění, 132 minut, 120 Kč.

pondělí 26. 2. - 18.00 hodin CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA

Tomáš Kubeš: Střední Asie
Uzbekistán na Hedvábné stezce, lodní hřbitov na Aralském jezeře, Buchara, kazašská futuristická metropole Astana, kočovníci, divoké hory i doly Kyrgyzstánu, jurty, souboje na koních, setkání s kulturou poměrně neznámé střední Asie a Tádžického Pamíru.
Vstupné dobrovolné.

úterý 27. 2. - 19.30 hodin DOBRÉ KINO

THE FLORIDA PROJECT (USA 2017)
Okouzlující šestiletá Moonee a její přátelé si užívají naplno letních prázdnin v sousedství dokonalého a barevného floridského Disneylandu. Temné stránky života dospělých, které se postupně dostávají na povrch, se v dětských očích rozpouštějí pod přívalem lumpáren, nekonečného potulování, zábavy a neodolatelných kopečků zmrzliny.
Hrají: Willem Dafoe, Bria Vinaite, Brooklynn Kimberley Prince, režie: Sean Baker, pro děti do 12 let nevhodné, 111 minut, 90 Kč.

Film Prezident Blaník byl dokončen v rekordním čase

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v únoru

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Únorová nabídka kina Sféra v Turnově

Únorová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Únorová mimořádná promítání v Lomnici

Únorová nabídka Kino 70 Jilemnice

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlouhá cesta volejbalistů Turnova bez bodové příchuti
Ministerstvo životního prostředí poslalo nesouhlas k těžbě v dole Turów
Miloš Plachta bude v semilské knihovně povídat o Vladimíru Daníčkovi
Liberecký kostel ožije již potřetí třígenerační anglickou oslavou adventu
V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Nejčtenější články

16.11.: Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov
17.11.: Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky
16.11.: Fotovýstava Body Shadows byla v semilském archivu prodloužena

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT