Únorový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

16.02.2020 10:31:44 | Autor: KIS Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Únorový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

V Městském kině v Lomnici nad Popelkou v únoru uvidíte snímky Příliš osobní známost, Chlap na střídačku nebo Kobry a užovky, když na reprízu svého filmu do lomnického kina přijede pobesedovat s diváky režisér Prušinovský. Ze zahraničních hitů uvidíte Ježek Sonic, Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn), Králíček Jojo, Bídníci, Volání divočiny a 1917.

Výraznou novinkou roku 2020 v lomnickém kině je programování filmů ve 14denním cyklu. Vytvořený program má být nově zveřejňován vždy po 14denních blocích, (ale vzhledem jak jsou médiím programy zasílany se zpožděním to asi znamená, že jim nebudou už zasílány vůbec! - poznámka redakce) výjimku budou tvořit nefilmové akce (besedy, koncerty, přednášky aj.), které budou v předprodeji na celý měsíc.Tištěný program i webové stránky kina budou této změně přizpůsobeny. Lomnické kino tak bude flexibilněji reagovat na návštěvnost a poptávku po aktuálních filmech nebo na případné změny v termínech premiér.

„Pevně věříme, že tato změna bude mít pozitivní přínos pro všechny lomnické filmové diváky. Více informací o programu, termínech a začátcích promítání i otevírací době kinokavárny naleznete na internetových stránkách www.kino.kislomnice.cz," uvádí vedení lomnického kina, které zřejmě nikdy nevidělo svůj měsíční program, naotož ten nový 14denní...

Sobota 1. 2. 2020 od 17:30 hodin

CESTA ZA ŽIVOU VODOU
2D/ Dobrodružný/ Fantasy/ Norsko, 2019. Délka filmu: 102 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 130 Kč.Fantasy pohádka Cesta za živou vodou volně navazuje na předchozí snímek Cesta za králem trollů, v němž jsme poprvé potkali dobrosrdečného Espena, jeho dva bratry, krásnou a odvážnou princeznu Kristin. Espenovo nové dobrodružství začíná poněkud nešťastně.

Sobota 1. 2. 2020 od 20:00 hodin

GENTLEMENI
2D/ Akční/ Krimi/ USA, 2020. Délka filmu: 113 minut, české titulky, 15+, vstupné 130 Kč. Sofistikovaná akční komedie z dílny scénáristy a režiséra Guye Ritchieho Gentlemani sleduje příběh britského drogového krále Mickeyho Pearsona, který se snaží prodat svoje impozantní drogové impérium dynastii oklahomských miliardářů.

Neděle 2. 2. 2020 od 16:00 hodin

TLAPKOVÁ PATROLA: VŽDY VE STŘEHU
2D/ Animovaný/ Kanada, 2019. Délka filmu: 70 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 120 Kč. V Adventure Bay se schyluje k velkolepému automobilovému závodu, Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma a Skye dokonce pomáhali postavit okruh. Společně pak tlapky vytvořily servisní technický tým pro svého oblíbeného šampióna a těší se, že mu pomohou k vítězství. Jejich závodnický hrdina se ovšem nešťastnou náhodou zraní, nemůže řídit a s prosbou, aby jel závod místo něj, se obrátí na svého největšího obdivovatele a fanouška - na Marshalla.

Neděle 2. 2. 2020 od 18:00 hodin

MALÉ ŽENY
2D/ Drama/ Romantický/ USA, 2019. Délka filmu: 135 minut, české titulky, mládeži přístupno, vstupné 120 Kč. Autorka a režisérka Greta Gerwigová vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových - čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého - stává nadčasovým a velice aktuálním.

Čtvrtek 6. 2. 2020 od 10:00 hodin

KINOKOMPARZ: POSLEDNÍ ARISTOKRATKA
2D/ Komedie/ Česko, 2019.Délka filmu: 110 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 60 Kč. Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí  místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek).

Čtvrtek 6. 2. 2020 od 17:00 hodin

MALÉ ŽENY
2D/ Drama/ Romantický/ USA, 2019. Délka filmu: 135 minut, české titulky, mládeži přístupno, vstupné 120 Kč. Autorka a režisérka Greta Gerwigová vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových - čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého - stává nadčasovým a velice aktuálním.

Čtvrtek 6. 2. 2020 od 20:00 hodin

PREMIÉRA: MODELÁŘ
2D/ Drama/ Psychologický/ Thriller/ Česko, 2020. Délka filmu: 110 minut, české znění, 12+,vstupné 130 Kč. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa.

Pátek 7. 2. 2020 od 17:00 hodin

SUPER MAZLÍČCI
2D/ Animovaný/ Komedie/ Rodinný/ Čína/ Německo, 2019. Délka filmu: 89 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 120 Kč. Toulavý pes Roger je odjakživa rebel, který každému v nouzi rád pomůže. To ovšem znamená občas okrádat o jídlo rozmazlené domácí mazlíčky. A těch je v Robo City vícnež dost. Robo City je totiž široko daleko to nejmodernější město ze všech. Jeho obyvatelé si žijí šťastně, protože téměř všechno obstarávají roboti. Jenže bezstarostné dny právě končí. Starosta města zešílel.

Pátek 7. 2. 2020 od 19:00 hodin

KINOKOTEL: KRÁLÍČEK JOJO
2D/ Drama/ Komedie/ Válečný/ USA/ Nový Zéland/ Česko, 2019. Délka filmu: 109 minut, české titulky, mládeži přístupno, vstupné 130 Kč. Být v nacistické třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugendčili v „Hitlerově mládeži", což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku.

Sobota 8. 2. 2020 od 17:30 hodin

CESTA ZA ŽIVOU VODOU
2D/ Dobrodružný/ Fantasy/ Norsko, 2019. Délka filmu: 102 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 130 Kč. Fantasy pohádka Cesta za živou vodou volně navazuje na předchozí snímek Cesta za králem trollů, v němž jsme poprvé potkali dobrosrdečného Espena, jeho dva bratry, krásnou a odvážnou princeznu Kristin. Espenovo nové dobrodružství začíná poněkud nešťastně...

Sobota 8. 2. 2020 od 20:00 hodin

MODELÁŘ
2D/ Drama/ Psychologický/ Thriller/ Česko, 2020. Délka filmu: 110 minut, české znění, 12+, vstupné 130 Kč. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa.

Neděle 9. 2. 2020 od 15:30 hodin

LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II
2D/ Animovaný/ Dobrodružný/ Fantasy/ Rodinný/ USA, 2019. Délka filmu: 103 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 100 Kč. Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její Ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou  a pozoruhodnou cestu. Ve filmu Ledové království se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně.

Neděle 9. 2. 2020 od 18:00 hodin

BIRDS OF PREY (PODIVUHODNÁ PROMĚNA HARLEY QUINN)
2D/ DOLBY ATMOS/ Akční/ Dobrodružný/ Krimi/ USA, 2020. Délka filmu: 109 minut, české titulky, 15+, vstupné 140 Kč. Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask. Správná psychoušská jízda může začít!

Úterý 11. 2. 2020 od 19:00 hodin

KONCERT: POUTNÍCI - 50 LET V COUNTRY
Poutníci prožijí v roce 2020 svou velkou jubilejní koncertní sezónu, a to 50.!V uplynulých 50 letech se v kapele vystřídala řada muzikantů, z nichž někteří patřili a patří mezi to nejlepší, co český bluegrass mohl a může nabídnout - Robert Křesťan, Luboš Malina, Svaťa Kotas nebo Jan Máca.Prodej vstupenek vceně 290Kč na www.kino.kislomnice.cz, v TIC na náměstí nebo v pokladně kina.

Čtvrtek 13. 2. 2020 od 17:30 hodin

KRÁLÍČEK JOJO
2D/ Drama/ Komedie/ Válečný/ USA/ Nový Zéland/ Česko, 2019. Délka filmu: 109 minut, české titulky, mládeži přístupno, vstupné 130 Kč.Být v nacistické třetí ří ši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugendčili v „Hitlerově mládeži", což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku.

Čtvrtek 13. 2. 2020 od 20:00 hodin

PREMIÉRA: CHLAP NA STŘÍDAČKU
2D/ Komedie/ Česko, 2020. Délka filmu: 112 minut, české znění, 12+, vstupné 130 Kč. Již patnáct let šťastně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku, a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny.

Pátek 14. 2. 2020 od 17:30 hodin

TENKRÁT PODRUHÉ
2D/ Drama/ Komedie/ Romantický/ Francie, 2019. Délka filmu: 115 minut, české titulky, 15+, vstupné 100 Kč. Jakou dobu byste chtěli zažít, kdybyste měli tu možnost? Před tuto otázku je postaven Victor, když od svého syna dostane dárkový poukaz agentury Time Travelers. Ta s pomocí filmových kulis a herců dokáže zinscenovat jakoukoli epochu a zprostředkovat svým klientům setkání se slavnými osobnostmi dějin dle jejich přání.

Pátek 14. 2. 2020 od 20:00 hodin

CHLAP NA STŘÍDAČKU
2D/ Komedie/ Česko, 2020. Délka filmu: 112 minut, české znění, 12+, vstupné 130 Kč. Již patnáct let šťastně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku,a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny.

Sobota 15. 2. 2020 od 18:00 hodin

SUPER MAZLÍČCI
2D/ Animovaný/ Komedie/ Rodinný/ Čína/ Německo, 2019. Délka filmu: 89 minut, české znění, mládeži přístupno, vstupné 120 Kč.Toulavý pes Roger je odjakživa rebel, který každému v nouzi rád pomůže. To ovšem znamená občas okrádat o jídlo rozmazlené domácí mazlíčky. A těch je v Robo City víc než dost. Robo City je totiž široko daleko to nejmodernější město ze všech. Jeho obyvatelé si žijí šťastně, protože téměř všechno obstarávají roboti. Jenže bezstarostné dny právě končí. Starosta města zešílel.

Sobota 15. 2. 2020 od 20:00 hodin

LE MANS ´66
2D/ DOLBY ATMOS/ Akční/ Drama/ Sportovní/ Životopisný/ USA, 2019. Délka filmu: 152 minut, české titulky, 12+, vstupné 120 Kč.V roce 1959 je Carroll Shelby na absolutním vrcholu, vyhrál nejtěžší motoristický závod na světě 24 hodin Le Mans. Po největší triumfu tohoto neohroženého Texasana přijde drtivá rána - lékaři odhalená srdeční vada mu znemožní pokračovat v závodění. Shelby tak začíná novou kariéru jako velmi vynalézavý konstruktér. Spolupracuje s týmem, do nějž patří i vynikající zkušební jezdec a britský šampión Ken Miles.

Neděle 16. 2. 2020 od 15:30 hodin

JUDY
2D/ Drama/ Romantický/ Životopisný/ Velká Británie, 2019. Délka filmu: 118 minut, české titulky, 12+, vstupné 120 Kč. Judy Garland je fenomenální zpěvačka a úspěšná herečka, která se již od útlého věku stává miláčkem celé Ameriky. Její talent si podmaňuje miliony diváků na celém světě. Její kariéra je doslova splněným snem. Ale všechno má svou cenu.


Neděle 16. 2. 2020 od 18:00 hodin

PŘÍLIŠ OSOBNÍ ZNÁMOST
2D/ Komedie/ Romantický/ Česko/ Slovensko, 2020. Délka filmu: 107 minut, české znění, 15+, vstupné 120 Kč. Natálie je šťastná svobodná třicátnice se skvělou kariérou a dlouholetou nejlepší kamarádkou Simonou, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem, pro kterého se stává múzou. Viktor je však posedlý nejen Simonou, ale i sexem, což zpočátku vypadá jako vysněný ráj...

Neděle 16. 2. 2020 od 20:00 hodin

PÍSEŇ JMEN
2D/ Drama/ Kanada, 2019. Délka filmu: 113 minut, české titulky, 12+, vstupné 120 Kč.Martin poznal svého adoptivního bratra Dovidla v devíti letech, kdy v Evropě zuřila druhá světová válka. Dovidl, stejně starý polský Žid, který našel útočiště v jeho rodině, byl neuvěřitelně nadaným houslistou. Ve svých jednadvaceti letech měl zažít svůj velký londýnský debut,ale těsně před ním záhadně beze stopy zmizel, což velice zostudilo celou jeho rodinu. Skoro po čtyřiceti letech je Martin svědkem představení mladé houslistky a je překvapen, protože pozná, že tuto partituru ji nemohl naučit nikdo jiný než Dovidl. To ho přiměje vydat se na dalekou cestu, která jej dovede k odhalení šokujícího tajemství...

Pondělí 17. 2. 2020 od 18:00 hodin

BESEDA: NA JEDEN NÁDECH
Freediving - Nádechové potápění.Beseda s promítáním, mládeži přístupno, vstupné 100 Kč.Beseda s promítáním Davida Vencla, reprezentanta ČR ve freedivingu, držitele národního rekordu, lomnického rodáka, freedivera a otužilce, učitele a trenéra o freedivingu, o utajených schopnostech našeho těla a o sportování v přirozeném prostředí a v přírodě. Jak je možné pod vodou vydržet více než 8 minut nebo se potopit do 80 m na jeden nádech? Nejen o výkonech a závodním freedivingu, ale i o přírodě, ekologii, laskavosti a vnímání vlastního těla. Prodej vstupenek v ceně 100 Kč na www.kino.kislomnice.cz, v TIC na Husověnáměstí nebo v pokladně kina.

Úterý 18. 2. 2020 od 17:30 hodin

KOBRY A UŽOVKY + BESEDA S REŽISÉREM JANEM PRUŠINOVSKÝM
2D/ Komedie/ Drama/ Česko, 2015. Délka filmu: 111 minut + beseda, české znění, 15+, vstupné 100 Kč. Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole.

Čtvrtek 20. 2. 2020 10:00

KinoKamarádi: Ke startu připravit!
Aneb když je cesta zábavnější než cíl. Což v případě tohoto souboru animovaných filmů platí dvojnásob a je jedno jestli podnětem k cestě bude závod, souboj, pronásledování, útěk či hledání milované osoby. Důležitý je pohyb a naši hrdinové vás na své pouti doprovodí pomocí běhů, skoků, letů, jízd a jiných dynamických způsobů přemisťování. Vy se naopak pohodlně usaďte, připravte se ke startu, pozor... začínáme! Pásmo tvoří tyto krátké filmy: Rallye Kampa Petřín, Poslední podzimní den, Hopus, Graffitiger, Modulátorie, Betonová džungle, Domek, Vivat Musqueteers a Vánoční svatba sněhuláka Karla.

Čtvrtek 20. 2. 2020 17:30 a neděle 1. 3. 2020 15:30

Ježek Sonic
Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A protože o legendách se obvykle točí filmy, vznikla komedie, v níž bude hrdina rychlostí toho nejrychlejšího blesku prchat před svým neúnavným pronásledovatelem Doktorem Robotnikem.

Čtvrtek 20. 2. 2020 20:00

Portrét dívky v plamenech
Bretaň, Francie, rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise - mladé dívky z bohaté rodiny, která na přání své matky právě opustila klášter, aby se provdala do Milána. Héloise domluvenému manželství vzdoruje tím, že se odmítá nechat portrétovat, Marianne proto hraje roli najaté společnice a maluje svůj objekt po večerech zpaměti.

Pátek 21. 2. 2020 17:30, sobota 22. 2. 2020 20:00 a neděle 1. 3. 2020 18:00

Chlap na střídačku
Patnáct let vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá, rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plan je přímo skandální. Navrhne jí, aby si péči o Jirku rozdělily a udělaly z něj tak chlapa na střídačku. Lenka po prvotním šoku souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc.

Pátek 21. 2. 2020 20:00

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)
Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít!

Sobota 22. 2. 2020 17:30

Mosley
Mosley a jeho rodina stejně jako ostatní kozloni slouží lidem. Nikoho ale nezajímá, že kozloni jsou inteligentní bytosti, které mluví a používají jazyk jako lidé. Mosley tvrdě pracuje celé dny na farmě, kterou ovládá výbušný farmář Simon. Když se jednoho dne Mosley vrátí po práci do své stáje, přijde jeho syn Rue s tím, že v lesích našel něco úžasného. Společně objeví starodávnou jeskyni s malbami bytostí velice podobných kozloňům

Neděle 23. 2. 2020 15:30

Králíček Jojo
Jojo si to užívá. Jako správný malý kluk má spoustu kamarádů v Hitlerjugend, nej-přítele Yorkiho a pak ještě jednoho kamaráda imaginárního - Adolfa Hitlera. Prostě pohoda. Dokud nezjistí, že jeho maminka ukrývá židovskou dívku. Režisér Taika Waititi natočil příběh z druhé světové války se svým osobitým stylem humoru. Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru.

Neděle 23. 2. 2020 18:00

Bídníci
Stéphane se nedávno připojil ke zvláštní kriminální jednotce na předměstí Paříže. Spolu se svými zkušenými kolegy Chrisem a Gwadou rychle postřehne zvyšující se napětí mezi sousedními gangy. Když se v průběhu zatýkání ocitne tříčlenný tým v úzkých, dron jednoho z gangů je připraven zachytit každý jejich pohyb... Film, inspirovaný pařížskými nepokoji z roku 2005, se odehrává na půdě současného Montfermeilu - stejného místa, kde se bouřili slavní Bídníci Victora Huga. Jenom o více než 150 let později.

Čtvrtek 27. 2. 2020 17:30 a sobota 29. 2. 17:30

Volání divočiny
Film vypráví příběh Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou. Jeho život se rázem změní ve chvíli, kdy je ukraden a musí tahat saně hlubokým sněhem během zlaté horečky na Klondiku. Zde naštěstí najde nové přátele a brzy zjistí, že jeho vrozené instinkty mu umožní nejen přežít, ale že ve svobodném, volném a divokém životě nakonec nachází i zalíbení.

Čtvrtek 27. 2. 2020 20:00 140,00 Kč a sobota 29. 2. 2020 20:00

1917
Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku.

Pátek 28. 2. 2020 17:30

Dokument V Síti uvedou i pojizerská kina V síti
Tři herečky, tři pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let. Ve věrných kopiích dětských pokojíků, postavených ve filmovém ateliéru, chatují a skypují s muži všech věkových kategorií, kteří je na netu vyhledali a oslovili. Podrobný článek

Pátek 28. 2. 2020 20:00

P. I. Čajkovskij: Labutí jezero
Nyní máte jedinečnou možnost vidět zrestaurované historické představení Rudolfa Nureyeva a Margot Fonteynové z roku 1966 v Čajkovského Labutím jezeře z Vídeňské státní opery ve vysokém rozlišení, v choreografii Rudolfa Nureyeva a pod taktovkou Johna Lanchberyho s Wiener Symphoniker orchestrem. Nureyev a Fonteynová revolucionizovali svět baletu tím, že překročili hranice mezi klasickým baletem a moderním tancem.

Dokument V Síti uvedou i pojizerská kina

Jaký byl lednový program Městského kina v Lomnici

Co aktuálně uvádějí další kina v Pojizeří:

Únorová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Únorová nabídka Kina 70 Jilemnice

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
Kotelní jámy: kouzelné výhledy i chráněné rostliny
Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT