Stříbrná příčka mladých nadějí juda TSC Turnov v Samurajské kataně

26.02.2015 15:13:19 | Autor: TSC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Stříbrná příčka mladých nadějí juda TSC Turnov v Samurajské kataně

Turnovští mladí judisté dosáhli výborného výsledku, když získali v 1. kole Samurajské katany konané v sobotu 21. února v Turnově výborné druhé místo v soutěži družstev. Pod vedením trenérů Kláry Volfové, Jana Zárybnického, Jakuba Mareše, Aleše Bartoše, Davida Korečka získali Turnováci celkem 16 medailí.

„Je vidět, že naše mládež má své velké vzory a výborné trenéry. Prvního kola se zúčastnilo 200 dětí z 18 oddílů z pěti krajů České republiky. Z našeho oddílu soutěžilo 38 dětí. Vzhledem k oblíbenosti této soutěže jsme jubilejní 20. ročník Samurajské katany v roce 2015 rozšířili o jedno kolo na celkem čtyři kola," uvedl jednatel oddílu Judo TSC Turnov Jiří Vydra.

Medailová umístění žákyň a žáků TSC Turnov:

1. místo: Zárybnická Lucie a Zárybnická Julie.
2. místo: Hyka Matěj, Rachmetov Vít, Cerman David, Táborská Aneta, Melíšek Filip, Volfová Klára, Židů Matyáš, Linhart Vojtěch, Jansa Lukáš.
3. místo: Škramovský Adam, Jon Patrik, Kašák Hubert, Reiniš Petr, Melíšek Lukáš.

„Nejlepší výkony předvedli Lucie a Julie Zárybnické, Adam Škramovský, Vít Rachmetov, David Cerman, Petr Reiniš, Filip Mikule, Filip Melíšek, Matyáš Židů, Ondřej Feikl. Všichni dosáhli 1 až 4 vítězství ve svých vahách," dodal Vydra.

Výsledky družstev v 1. kole:

Kategorie 9-14 letí: 1. Liaz Jablonec 107 bodů, 2. TSC Turnov 91, 3.Judo ZŠ Čáslav 77, 4.JC Liberec 61, 5.SKP Judo Jičín 49,5, 6. Loko Česká Lípa 42, 7. Sokol Žďár n. S. 36.
Kategorie 7-8 letí: 1. Judo ZŠ Čáslav 24,5, 2. SK J Liberec 23, 3. TSC Turnov 15,5, 4. JK Jablonec 14,5, 5. Loko Česká Lípa 14, 6. SKP Judo Jičín 13,5, 7. Kyklop Kamenice 11.

Turnaj byl spolufinancován s přispěním města Turnov prostřednictvím příspěvku ze Sportovního fondu. Druhé kolo se koná 21. 3. 2015 v Jičíně a turnovští nejmladší judisté budou usilovat o posun na první místo v turnaji.

Související články: 

Bronz pro družstvo mladších žáků TSC Turnov v České Třebové

Vítězství mladých judistek a judistů TSC Turnov v Samurajské kataně 2014

Další zpravodajství z juda najdete přímo v rubrice SPORT - Judo

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT