V házenkářském dvojsouboji Turnova s Tachovem uspěly jen ženy

19.10.2016 11:53:07 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V sobotu 15. října se odehrál v hale TJ Turnov házenkářský dvojsouboj domácích družstev dorostenek a žen s družstvy Tachova. Zatímco v prvním souboji dorostenky na své soupeřky nestačily, tak ženy dokázaly v rámci utkání 2. ligy zvítězit.

Mladší dorostenky - 2. liga

V dalším domácím utkání nastoupily turnovské dorostenky na domácí palubovce proti soupeřkám z Tachova. Tachovské družstvo bylo před utkáním se dvěma body na 7. místě druholigové tabulky.

TJ Turnov - TJ Slavoj Tachov 27:39 (12:22)

Až do 10. minuty byl stav utkání vyrovnaný 6:6 a ještě v 17. minutě nebyl náskok hostujících dorostenek nějak velký (13:10). Zbytečnými technickými chybami a nedůsledností v obraně dovolily turnovské hráčky tachovským náskok navýšit až na poločasový rozdíl deseti branek. Ačkoli tachovské družstvo přijelo s jednou hráčkou na střídání, dokázaly přehrát domácí v rychlých přechodech do útoků, zvládaly výborně uvolňování 1 na 1, předčily přesnými přihrávkami i střelbou.

Ve druhém poločase byl výkon na obou stranách vyrovnaný. Ačkoli byly domácí zaskočeny tvrdou hrou, snažily se bojovat a utkání nevzdávaly. Zlepšila se jejich obranná fáze, bohužel, technickým chybám se stále ještě nevyhnuly. I tak mohl trenér M. Novák své svěřenkyně za výkon ve druhém poločase, který turnovské dorostenky prohrály pouze o dvě branky, pochválit.

Sestava Turnova (branky): Bíbová A., Voltnerová K. - Víšková V. (10/6), Vítková A. (5), Cvrčková L. (4), Palounková Ž. (4), Beranová T. (1), Hatašová Š. (1), Hrancová A. (1), Lohinová M. (1), Švarcová M.

Ženy - 2. liga

Ze západočeského Tachova přicestovalo v sobotu také družstvo žen. Tachovské házenkářky byly před tímto utkáním v tabulce pouze o jeden bod za hráčkami z Turnova, tedy na 4. místě druholigové tabulky. Čekal se tedy hodně vyrovnaný zápas, a protože to nebylo první měření sil s těmito soupeřkami, byly turnovské házenkářky připraveny na hodně tvrdě hrané utkání.

TJ Turnov - TJ Slavoj Tachov 27:18 (12:6)

Nástup do zápasu vyšel lépe hostujícím hráčkám, které ve 2. minutě vedly 2:0, a kdo viděl utkání mladších dorostenek, začal mít pochybnosti, zda utkání nebude mít stejný průběh. Soupeřky hýřily rychlostí, tvrdostí... V 7. minutě však bylo srovnáno, na ukazateli svítil stav 2:2. O minutu déle se dostaly do vedení 3:2 opět západočeské házenkářky. Bylo to však jejich poslední vedení v tomto utkání. Ve 24. minutě vedly domácí hráčky o čtyři branky (8:4) a do konce poločasu zvýšily brankové vedení ještě o další dva góly.

Čím vyšší byl brankový rozdíl, tím více byly soupeřky z Tachova nervóznější a nepříjemnější, což jim příliš nepomohlo. Za tvrdé fauly byly vyloučeny, hrály chvíli v oslabení 4 na 6. (J. Nalezencová utkání z důvodu zranění nedohrála). Nejvíce vedly domácí ženy o 12 branek (24: 2, 25:13 v 52. a 53. minutě), a tak bylo o vítězkách rozhodnuto.

Turnovské házenkářky podaly v poli dobrý kolektivní výkon - nejen v útoku, ale také v obraně. (Současná nejlepší střelkyně druholigové soutěže, tachovská Zdeňka Sluková, se v Turnově prosadila pouze třikrát!). Svým výborným výkonem podpořila své spoluhráčky chytající Lucka Podhajská, která nastoupila i přes svůj zdravotní hendikep - výron v kotníku a předvedla výborné zákroky nejen ve hře, ale dokázala vychytat i 8 trestných sedmimetrových hodů!

Rozhodčí: P. Beránek a V. Stára z Náchoda, žluté karty 0/2, vyloučení 2/6, trestné sedmimetrové hody 8/11. Sestava Turnova (branky): L. Podhajská - L. Ševrová (9/5), D. Aissi (7), I. Tichá (3), Š. Gahlerová (2), A. Šafářová (2), P. Bártová (1/1), Kohoutová R. (1), Nalezencová J. (1), V. Ševrová (1), C. Davidová.