V Rokytnici jsou podmínky na lyžování výborné, přijede i Viki Cabadaj

22.02.2019 15:07:26 | Autor: Martina Heřmanová | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici jsou podmínky na lyžování výborné, přijede i Viki Cabadaj

Sněhové podmínky na sjezdovkách v Rokytnici jsou výborné a jižní svahy Lysé hory skýtají ve slunečném počasí nádherná panoramata. V provozu jsou bez omezení obě lyžařská střediska. Skiareál Studenov, který je dostupný z náměstí, je se svými širokými mírnými svahy vhodný zejména pro začínající lyžaře a pro rodiny s dětmi.

Sjezdovky v areálu Horní Domky svou kvalitou, délkou a různorodostí naopak uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších lyžařů. Ve dnech 23. a 24. února proběhne v areálu Horní Domky akce s názvem Rossignol Demo Tour & Big Test Dynastar, kde je pro návštěvníky připraveno testování lyží zdarma a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé se spoustou soutěží o zajímavé ceny. Celým dnem Vás provede zkušený moderátor Jan Antonín Duchoslav alias „Viki Cabadaj".
 
„Vývoj letošní zimní sezony je velmi příznivý. Až do poloviny února jsme díky dostatečnému množství mrazivých dnů pravidelně doplňovali sněhovou pokrývku, což nám umožnilo zajistit pro návštěvník našeho lyžařského střediska ideální podmínky. Od poloviny února si užíváme slunečného počasí a dle předpovědi nás čekají další dny s modrou oblohou. Příznivá předpověď počasí pro nadcházející víkend nás těší zejména s ohledem na plánovanou akci Rossignol Demo Tour & Big Test Dynastar, která proběhne v areálu Horní Domky u nástupiště lanové dráhy na Lysou horu. V rámci této akce budou moci návštěvníci otestovat nejnovější lyžařské produkty značek Rossignol a Dynastar z kolekce 18/19. V nabídce je připraveno více než 100 párů lyží - různé délky, slalomky, obřačky... Testování proběhne navíc zcela zdarma. Ve zbytku sezóny bychom uvítali ještě nějakou tu přírodní sněhovou nadílku, která je důležitá hlavně pro udržení provozu sjezdovek na Studenově," uvedl k provozu Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Lyžařská střediska Horní Domky a Studenov jsou v provozu denně od 8 do 16 hodin, lanová dráha na Lysou horu zahajuje provoz v 8.15. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře bezplatný skibus, který jezdí ve čtvrthodinových intervalech.

„Ve slunečných dnech se často setkáváme s dotazy, zda je možné využít přepravu lanovou dráhou na Lysou horu i bez lyží či běžek na nohou. Rádi bychom touto cestou pozvali na hřebeny i nelyžaře, kteří si chtějí krásu zimních Krkonoš vychutnat po svém. Lanová dráha A5 na Lysou horu převáží pěší turisty v průběhu celé provozní doby nahoru i dolů bez omezení," doplnil pozvánku Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 22. až 24. února

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rokytnický skiareál je připravený na jarní prázdniny
V Rokytnici hlásí 15 kilometrů sjezdovek a skvělé lyžařské podmínky
V Rokytnici otevřeli červenou FIS a sjezdovky na Studenově
V rokytnickém skiareálu zahájí sezonu v pátek 21. prosince
Přípravy na zimní sezonu v Rokytnici vrcholí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody
Druhá etapa rekonstrukce Severočeského muzea v Liberci pokračuje
Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
Od 2. června opravují chodník od Růžové hory na Sněžku
Novinky z rekonstrukce silnice II/610 v Turnově až na hranici kraje

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT