V Turnově již připravují oslavy 28. října 2016

23.10.2016 08:12:47 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově již připravují oslavy 28. října 2016

Letošní oslavy 98. výročí vzniku samostatného československého státu připadají na pátek 28. října 2016. I letos tento významný den spojuje kromě pietního aktu u pomníků v Turnově také kampaň Vlajka pro Masaryka a slavnostní předávání ocenění města Turnova v divadle. Novinkou letošních oslav je den otevřených dveří v Technických službách Turnov.

Vzpomínkové setkání, Skálova ulice

Přijďte si s květinou nebo i bez ní připomenout oběti všech, kteří položili život za základy české státnosti. Vzpomínkové setkání začne v 17 hodin u pomníku padlých ve Skálově ulici za účasti představitelů města.

Slavnostní večer města v divadle, Trávnice

Večer spojený s udělováním ocenění města začíná v 18 hodin v městském divadle. Kromě předání Ceny obce a čestného občanství se budou předávat i Medaile starosty, které se udělují teprve od roku 2014. Slavnostní atmosféru dokreslí kulturní program, ve kterém se předvede soubor LDO ZUŠ Turnov „Bezefšeho" pod vedením Romany Zemenové s představením Odpolední čaj - příběh ze staré Anglie. Po přestávce se diváci mohou těšit na představení divadla Viola Jak se co dělá v obsazení Petr Kostka a Carmen Mayerová. Vstupenky do divadla je možné rezervovat si na recepci Kulturního centra Střelnice v Markově ulici.

Součástí oslav je Kampaň Vlajka pro Masaryka , kterou starosta města vyzývá občany k vyvěšení státních vlajek na všechny objekty, nejen v Turnově. V sekretariátu starosty jsou stále připraveny státní vlajky k vy-zvednutí.

Den otevřených dveří v Technických službách Turnov

Ve 13 hodin se otevřou brány společnosti Technické služby Turnov pro veřejnost, která bude mít jedinečnou možnost si celý areál v Sobotecké ulici prohlédnout. Technické služby se v Turnově již 20 let starají nejen o svoz komunálního odpadu a čištění a zimní údržbu komunikací, ale i o opravy komunikací a veřejného osvětlení. Pro své činnosti využívají různou techniku od malých vozítek až po velké popelářské vozy. Nejen technika bude v prostorách Technických služeb do 16 hodin k vidění. Těšit se můžete na ekologické soutěže i například na tombolu. O atmosféru se postará hudební skupina Dědkové a ekologická show od Mr. Popelina. V areálu budou zajištěny stánky s občerstvením.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na výročí republiky se v Turnově veřejnosti otevřou technické služby
Kampaň Vlajka pro Masaryka už počtvrté v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícení na Dlaskově statku je kvůli koronaviru zrušeno
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Fotbalisté Přepeř v poháru dál postupují, vyřadili i Vysoké Mýto
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy
Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT