Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

22.05.2017 20:26:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

Valašský pohár v benchpressu se konal v sobotu 20. května ve Vsetíně jako součást letošní série Grand Prix federace FČST. Semily měly své dvě želízka v ohni. Za oddíl silového trojboje Powerlifting Animals Semily Anton Landiga soutěžící v kategorii Masters a za oddíl kulturistiky a trojboje Sokol Semily Benjamín Landiga v kategorii dorostu.

Hlavní pořadatelé byli Adam Švehla a Zuzka Žlebková z oddílu trojboje Valach Power. „Přestože šlo o 1. ročník, pořadatelé se zhostili své úlohy na jedničku. Vše bylo výborně připraveno a zorganizováno. Koberce, občerstvení, doprovodná vystoupení i dárky pro závodníky. Lidé, kteří se sešli k soutěži, pak vytvořili pocit výborně stráveného dne s fajn partou lidí a špičkovými výkony. Sešlo se tu několik rekordmanů a mistrů světa i republiky. Meta 200 kg byla pokořena hned několikrát a v kategorii Open nad 100 kg dokonce nezaručovalo 200 kg ani stupně vítězů," prozradil Anton Landiga.

Benjamín a Anton Landigovi na Valašském poháru ve Vsetíně<br />Autor: Zuzana Žlebková Devatenáctiletý Benjamín Landiga dosáhl úspěchu s výkonem 110 kg a po bojovném výkonu si domů odvezl pohár za třetí místo a získal tím motivaci do dalšího soutěžení.

Jelikož byly v kategorii Masters všechny váhové i věkové podkategorie sloučeny do jedné, soutěžil Anton Landiga s těmi nejlepšími co česká a částečně i slovenská powerlifterská scéna nabízí. Přesto se v této konkurenci neztratil a skončil na šestém místě.

„Jsem spokojen hlavně se svým výkonem 155 kg, který jsem navýšil o pět kilogramů oproti slovensko-českému šampionátu v Trnavě, kde jsem s výkonem 150 kg obsadil v kategorii M2 třetí místo. Naposledy jsem tuto hmotnost tlačil někdy v roce 1998. Doufám, že se mé výkony budou i nadále zlepšovat. Přestat soutěžit se rozhodně nechystám, a pokud nebude nějaký zdravotní problém, který by mě ze soutěžní činnosti vyřadil, budu se závodění věnovat i nadále," uvedl Anton Landiga.

Všichni závodníci předvedli ve Vsetíně hodnotné sportovní výkony a přístup k soutěži. „Byl to pěkný den plný sportu a pohody strávený s partou fajn lidí. Jsem rád, že jsem mohl být u toho a aktivně se účastnit. Těším se opět na další soutěže," dodal Landiga.

Další články najdete v rubrice SPORT - Vzpírání a Powerlifting

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové
FOTO: Otevření nové knihovny v Železném Brodě lákalo
Ve Studenci pořádají masopustní šibřinky i dětský ples
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. února
Únorová nabídka Kina 70 Jilemnice

Nejčtenější články

19.02.: Spolujezdec opilého řidiče nabídl policistům úplatek, skončil v cele
20.02.: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019
21.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT