Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

22.05.2017 20:26:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

Valašský pohár v benchpressu se konal v sobotu 20. května ve Vsetíně jako součást letošní série Grand Prix federace FČST. Semily měly své dvě želízka v ohni. Za oddíl silového trojboje Powerlifting Animals Semily Anton Landiga soutěžící v kategorii Masters a za oddíl kulturistiky a trojboje Sokol Semily Benjamín Landiga v kategorii dorostu.

Hlavní pořadatelé byli Adam Švehla a Zuzka Žlebková z oddílu trojboje Valach Power. „Přestože šlo o 1. ročník, pořadatelé se zhostili své úlohy na jedničku. Vše bylo výborně připraveno a zorganizováno. Koberce, občerstvení, doprovodná vystoupení i dárky pro závodníky. Lidé, kteří se sešli k soutěži, pak vytvořili pocit výborně stráveného dne s fajn partou lidí a špičkovými výkony. Sešlo se tu několik rekordmanů a mistrů světa i republiky. Meta 200 kg byla pokořena hned několikrát a v kategorii Open nad 100 kg dokonce nezaručovalo 200 kg ani stupně vítězů," prozradil Anton Landiga.

Benjamín a Anton Landigovi na Valašském poháru ve Vsetíně<br />Autor: Zuzana Žlebková Devatenáctiletý Benjamín Landiga dosáhl úspěchu s výkonem 110 kg a po bojovném výkonu si domů odvezl pohár za třetí místo a získal tím motivaci do dalšího soutěžení.

Jelikož byly v kategorii Masters všechny váhové i věkové podkategorie sloučeny do jedné, soutěžil Anton Landiga s těmi nejlepšími co česká a částečně i slovenská powerlifterská scéna nabízí. Přesto se v této konkurenci neztratil a skončil na šestém místě.

„Jsem spokojen hlavně se svým výkonem 155 kg, který jsem navýšil o pět kilogramů oproti slovensko-českému šampionátu v Trnavě, kde jsem s výkonem 150 kg obsadil v kategorii M2 třetí místo. Naposledy jsem tuto hmotnost tlačil někdy v roce 1998. Doufám, že se mé výkony budou i nadále zlepšovat. Přestat soutěžit se rozhodně nechystám, a pokud nebude nějaký zdravotní problém, který by mě ze soutěžní činnosti vyřadil, budu se závodění věnovat i nadále," uvedl Anton Landiga.

Všichni závodníci předvedli ve Vsetíně hodnotné sportovní výkony a přístup k soutěži. „Byl to pěkný den plný sportu a pohody strávený s partou fajn lidí. Jsem rád, že jsem mohl být u toho a aktivně se účastnit. Těším se opět na další soutěže," dodal Landiga.

Další články najdete v rubrice SPORT - Vzpírání a Powerlifting

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomničtí stříleli v Jičíně góly jen ve druhé třetině
Turnovští hokejisté v závěru otočili zápas se Slavojem Liberec
Budova Alzheimer centra je pod střechou, pracovat se bude i přes zimu
Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
Prozradí více o statečných ženách Terezii Riegrové a Marii Husákové

Nejčtenější články

05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Košťálově 2019
04.12.: Semilští trojbojaři startovali na Mistrovství světa v Nových Zámkoch

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT