Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

22.05.2017 20:26:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

Valašský pohár v benchpressu se konal v sobotu 20. května ve Vsetíně jako součást letošní série Grand Prix federace FČST. Semily měly své dvě želízka v ohni. Za oddíl silového trojboje Powerlifting Animals Semily Anton Landiga soutěžící v kategorii Masters a za oddíl kulturistiky a trojboje Sokol Semily Benjamín Landiga v kategorii dorostu.

Hlavní pořadatelé byli Adam Švehla a Zuzka Žlebková z oddílu trojboje Valach Power. „Přestože šlo o 1. ročník, pořadatelé se zhostili své úlohy na jedničku. Vše bylo výborně připraveno a zorganizováno. Koberce, občerstvení, doprovodná vystoupení i dárky pro závodníky. Lidé, kteří se sešli k soutěži, pak vytvořili pocit výborně stráveného dne s fajn partou lidí a špičkovými výkony. Sešlo se tu několik rekordmanů a mistrů světa i republiky. Meta 200 kg byla pokořena hned několikrát a v kategorii Open nad 100 kg dokonce nezaručovalo 200 kg ani stupně vítězů," prozradil Anton Landiga.

Benjamín a Anton Landigovi na Valašském poháru ve Vsetíně<br />Autor: Zuzana Žlebková Devatenáctiletý Benjamín Landiga dosáhl úspěchu s výkonem 110 kg a po bojovném výkonu si domů odvezl pohár za třetí místo a získal tím motivaci do dalšího soutěžení.

Jelikož byly v kategorii Masters všechny váhové i věkové podkategorie sloučeny do jedné, soutěžil Anton Landiga s těmi nejlepšími co česká a částečně i slovenská powerlifterská scéna nabízí. Přesto se v této konkurenci neztratil a skončil na šestém místě.

„Jsem spokojen hlavně se svým výkonem 155 kg, který jsem navýšil o pět kilogramů oproti slovensko-českému šampionátu v Trnavě, kde jsem s výkonem 150 kg obsadil v kategorii M2 třetí místo. Naposledy jsem tuto hmotnost tlačil někdy v roce 1998. Doufám, že se mé výkony budou i nadále zlepšovat. Přestat soutěžit se rozhodně nechystám, a pokud nebude nějaký zdravotní problém, který by mě ze soutěžní činnosti vyřadil, budu se závodění věnovat i nadále," uvedl Anton Landiga.

Všichni závodníci předvedli ve Vsetíně hodnotné sportovní výkony a přístup k soutěži. „Byl to pěkný den plný sportu a pohody strávený s partou fajn lidí. Jsem rád, že jsem mohl být u toho a aktivně se účastnit. Těším se opět na další soutěže," dodal Landiga.

Další články najdete v rubrice SPORT - Vzpírání a Powerlifting

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci
Proti vedoucímu Chomutovu získal Dalmach první výhru v sezoně
Hasiči vyjížděli k požáru garáže v Liberci
Slánští ochotníci zvou na premiéru hry Tchýně na zabití

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT