Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

22.05.2017 20:26:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

Valašský pohár v benchpressu se konal v sobotu 20. května ve Vsetíně jako součást letošní série Grand Prix federace FČST. Semily měly své dvě želízka v ohni. Za oddíl silového trojboje Powerlifting Animals Semily Anton Landiga soutěžící v kategorii Masters a za oddíl kulturistiky a trojboje Sokol Semily Benjamín Landiga v kategorii dorostu.

Hlavní pořadatelé byli Adam Švehla a Zuzka Žlebková z oddílu trojboje Valach Power. „Přestože šlo o 1. ročník, pořadatelé se zhostili své úlohy na jedničku. Vše bylo výborně připraveno a zorganizováno. Koberce, občerstvení, doprovodná vystoupení i dárky pro závodníky. Lidé, kteří se sešli k soutěži, pak vytvořili pocit výborně stráveného dne s fajn partou lidí a špičkovými výkony. Sešlo se tu několik rekordmanů a mistrů světa i republiky. Meta 200 kg byla pokořena hned několikrát a v kategorii Open nad 100 kg dokonce nezaručovalo 200 kg ani stupně vítězů," prozradil Anton Landiga.

Benjamín a Anton Landigovi na Valašském poháru ve Vsetíně<br />Autor: Zuzana Žlebková Devatenáctiletý Benjamín Landiga dosáhl úspěchu s výkonem 110 kg a po bojovném výkonu si domů odvezl pohár za třetí místo a získal tím motivaci do dalšího soutěžení.

Jelikož byly v kategorii Masters všechny váhové i věkové podkategorie sloučeny do jedné, soutěžil Anton Landiga s těmi nejlepšími co česká a částečně i slovenská powerlifterská scéna nabízí. Přesto se v této konkurenci neztratil a skončil na šestém místě.

„Jsem spokojen hlavně se svým výkonem 155 kg, který jsem navýšil o pět kilogramů oproti slovensko-českému šampionátu v Trnavě, kde jsem s výkonem 150 kg obsadil v kategorii M2 třetí místo. Naposledy jsem tuto hmotnost tlačil někdy v roce 1998. Doufám, že se mé výkony budou i nadále zlepšovat. Přestat soutěžit se rozhodně nechystám, a pokud nebude nějaký zdravotní problém, který by mě ze soutěžní činnosti vyřadil, budu se závodění věnovat i nadále," uvedl Anton Landiga.

Všichni závodníci předvedli ve Vsetíně hodnotné sportovní výkony a přístup k soutěži. „Byl to pěkný den plný sportu a pohody strávený s partou fajn lidí. Jsem rád, že jsem mohl být u toho a aktivně se účastnit. Těším se opět na další soutěže," dodal Landiga.

Další články najdete v rubrice SPORT - Vzpírání a Powerlifting

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kriminalisté již vyšetřili incident v prodejně na semilském náměstí
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Podještědské derby proti koronaviru
Parkoviště pod Valdštejnem, na Riegrovce a dalších lokalitách uzavřena

Nejčtenější články

30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
01.04.: Nakažených v kraji je už 108, páté odběrové místo bude v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT