Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou

11.07.2020 15:57:27 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Semily

Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou

Vtipní Vandráci umí rozesmát i dojmout publikum svými historkami o tom, jak celého čtvrt roku cestovali z Panamy do Mexika a natáčeli netradiční motocestovatelský dokument. Říkají si Vandráci - Vagamundos! Herci Pavel Liška, Jan Révai a kameraman Hynek Bernard - procestovali Střední Ameriku, aniž by věděli, co je čeká.

Poutníci vyrazili na vlastní pěst, bez štábů, doprovodných vozidel, hotelů a mezinárodní kuchyně jen s tím, co jejich motorky uvezou. Vybavili se kamerami, foťáky a dronem. Chtěli poznat místní kulturu, indiánské legendy a zažít i nečekané. Teď objíždí republiku se svými besedami a předávají dál to, co se nevešlo do seriálu na Prima COOL.

Jednou ze zastávek jsou i Semily, kde se v úterý 14. července v městském parku Ostrov od 21 hodin můžete těšit na kompletní besedu o cestě Vandráků Střední Amerikou s promítáním fotek a dozvíte se podrobně, co je na cestě potkalo, jak ty tři měsíce prožívali... Dozvíte se také, co se do televize nevešlo a co by na veřejnosti nikdy neprozradili.

Pavel Liška

Na motorce jezdí od 9 let. První offroad - lehounký stadión s ručním řazením. Jezdil minikáry za Svazarm Liberec. V roce 2011 usednul do sedla BMW 650GS. A protože se mu Révai smál, že má motorku pro děvčata, tak přesedlal na HONDU 1000 Afrika Twin. S tou se vydal na svou velkou cestu.

Honza Révai

V 10 letech poprvé řídil tátova fichtla Jawu 21 a po prvním pádu v zatáčce začal snít o vlastní motorce. Půjčoval si od spolužáků Mustangy, Simsony a dokonce i MZetu. Na svou první motorovou lásku 650GS si musel počkat do třiceti. Po zhruba deseti letech ji přesedlal o třídu výš, a to na 1150 GSA.

Hynek Bernard

Natáčení v náročných podmínkách se stalo Hynkovi profesí a vášní zároveň. Amazonský prales, Sahara, Kalahari či namibijské duny, íránská poušť či Nazca v Peru, Alpy, Himaláje, Andy, Denali či magické Kilimandžáro - to jsou místa, kde měl to štěstí natáčet. Zaměřuje se na krizové či nízkorozpočtové projekty, kde není možnost operovat s rozsáhlým zázemím. Jezdí na KTM 990 Adventure upravené na expediční cesty.

Semilské kulturní léto 2020

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT