Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou

11.07.2020 15:57:27 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Semily

Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou

Vtipní Vandráci umí rozesmát i dojmout publikum svými historkami o tom, jak celého čtvrt roku cestovali z Panamy do Mexika a natáčeli netradiční motocestovatelský dokument. Říkají si Vandráci - Vagamundos! Herci Pavel Liška, Jan Révai a kameraman Hynek Bernard - procestovali Střední Ameriku, aniž by věděli, co je čeká.

Poutníci vyrazili na vlastní pěst, bez štábů, doprovodných vozidel, hotelů a mezinárodní kuchyně jen s tím, co jejich motorky uvezou. Vybavili se kamerami, foťáky a dronem. Chtěli poznat místní kulturu, indiánské legendy a zažít i nečekané. Teď objíždí republiku se svými besedami a předávají dál to, co se nevešlo do seriálu na Prima COOL.

Jednou ze zastávek jsou i Semily, kde se v úterý 14. července v městském parku Ostrov od 21 hodin můžete těšit na kompletní besedu o cestě Vandráků Střední Amerikou s promítáním fotek a dozvíte se podrobně, co je na cestě potkalo, jak ty tři měsíce prožívali... Dozvíte se také, co se do televize nevešlo a co by na veřejnosti nikdy neprozradili.

Pavel Liška

Na motorce jezdí od 9 let. První offroad - lehounký stadión s ručním řazením. Jezdil minikáry za Svazarm Liberec. V roce 2011 usednul do sedla BMW 650GS. A protože se mu Révai smál, že má motorku pro děvčata, tak přesedlal na HONDU 1000 Afrika Twin. S tou se vydal na svou velkou cestu.

Honza Révai

V 10 letech poprvé řídil tátova fichtla Jawu 21 a po prvním pádu v zatáčce začal snít o vlastní motorce. Půjčoval si od spolužáků Mustangy, Simsony a dokonce i MZetu. Na svou první motorovou lásku 650GS si musel počkat do třiceti. Po zhruba deseti letech ji přesedlal o třídu výš, a to na 1150 GSA.

Hynek Bernard

Natáčení v náročných podmínkách se stalo Hynkovi profesí a vášní zároveň. Amazonský prales, Sahara, Kalahari či namibijské duny, íránská poušť či Nazca v Peru, Alpy, Himaláje, Andy, Denali či magické Kilimandžáro - to jsou místa, kde měl to štěstí natáčet. Zaměřuje se na krizové či nízkorozpočtové projekty, kde není možnost operovat s rozsáhlým zázemím. Jezdí na KTM 990 Adventure upravené na expediční cesty.

Semilské kulturní léto 2020

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistr košíkář nesmí postrádat zručnost ani fantazii
V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
HZS Libereckého kraje se připojil k 16 mobilním odběrovým týmům HZS
Podzimní výlety: na Skalní stezku reliéfů i do Oldřichovských bučin
V září probíhala kampaň na zviditelnění neslyšících Deafember

Nejčtenější články

22.10.: Informace z MMN obcím a veřejnosti
21.10.: Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody
23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT