Semilské kulturní léto 2020

11.07.2020 16:14:06 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilské kulturní léto 2020

Jaké bude Semilské kulturní léto 2020? Přinášíme kompletní program akcí až do konce srpna!

Prvním pořadem bude beseda s Vagamundos - cestovateli Pavelem Liškou a Janem Revaiem. Pozvánka na letní páteční podvečery je určena především pro příznivce hudby. Připravena jsou i divadelní představení zejména pro děti, ale pobaví i dospěláky.

První pohádka proběhne na Ostrově 17. července, kde v 16 hodin spolu se souborem Loutky bez Hranic zjistíme, že zakopnout v lese o Bludný kořen není žádná legrace. Naštěstí má malý veselý Kašpárek pro strach uděláno. Určitě mu někdo poradí, jak z lesa ven. Bude to Vodník, Hejkal, Rusalka nebo snad Bludička? Bojím se v lese se jmenuje tato pohádková trošku nebezpečná cesta do lesa a zase zpět.

Příjemné hudební chvíle strávíte i s dechovou hudbou Semilská 12, která se rozezní v prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf v pátek 7. srpna od 17 hod. Místní dechovka vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera. V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.

Pro mladší generaci je připravena Letní diskotéka, která se bude konat tentýž večer před KC Golf. 7. srpna od 22 hodin. Megahity od 90. let do současnosti Vám namixují rozhlasové legendy DJ Aleš Mastník a DJ Jarda Hoření.

Dětem i dospělým v pátek 14. srpna zpříjemní den na Ostrově od 16 hodin pohádkový příběh na motivy středověké francouzské legendy Auccasin a Nicoletta. Napínavou i legrační loutkovou rytířskou komedii zahraje divadlo LokVar. Mladý hrabě Aucassin se zamiluje do Nicoletty. Jejich lásce ale není přáno, a tak milenci utečou za moře. V daleké Tramtárii je Nicoletta unesena a zdánlivě nenávratně ztracena. Velká láska nezná překážky a tak se jejich cesty opět sejdou.

Tentýž den 14. srpna od 20.30 hodin roztančí Ostrov pražská kapela Magnum Jazz Bigband, která je složená z mladých hráčů s týmovým duchem a nadšením pro hru. V repertoáru kapely není pouze jazz a swing, ale také latina, funk, rock, dokonce i hip-hop.

V pátek 21. srpna od 20.30 zahraje na Ostrově Suffering Souls. Rockovou kapelu, které to pěkně šlape a má svým fanouškům stále co nabídnout není třeba místním více přibližovat. Hrají skladby předních českých i světových kapel. V případě špatného počasí se zábava konat nebude.

Poslední letní hudební pozvánka je na prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf, kde v neděli 30. srpna proběhne od 14 hod. Memoriál Tomáše Hyky. Vzpomínka na výborného muzikanta není možná jinak než hudbou, kterou tolik miloval... Country odpoledne na počest Tomáše spolupořádají i jeho kolegové ze skupiny Sapr, jíž byl členem a která zahraje jako první. Dále zahraje bluegrassová kapela Burizon, složená z pražsko-semilsko-krupsko-ústeckých muzikantů. Je to instrumentálně i zpěvově vyzrálá kapela s jedním z nejlepších banjistů v republice. Hvězdou hudebního odpoledne bude český folkový a trampský zpěvák, kytarista, textař a písničkář Jaroslav Samson Lenk. Doufejme, že to podle názvů Samsonových písní nebude „Průšvihovej den", ale naopak „Pohoda" a dáme si třeba „Laciný víno".

Na všechny letní akce je vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí proběhne program až na výjimku v KC Golf. „Všem návštěvníkům kulturních akcí přejeme krásné slunné léto a budeme se s nimi rádi setkávat na dalších akcích," uvedl Kolektiv Kulturního centra Golf Semily.

Prázdninový program KC Golf:

Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou úterý 14. července

VANDRÁCI VAGAMUNDOS: Na cestě střední Amerikou
Setkání s protagonisty dobrodružné cesty: Herci Pavel Liška, Honza Révai a kameraman Hynek Bernard tři měsíce vandrovali po střední Americe. Nejdřív byli viděni v Panamě, pak mířili do džunglí Kostariky, vandrovali po velké Nikaragui, přes varování projeli Honduras, pak i zemi plnou vulkánů El Salvádor, nádhernou Guatemalu, maličké Belize a obrovské Mexiko. Vandráci Pavel Liška a Honzou Révai, kteří se svými besedami projeli křížem krážem celou naši republiku, na jedné ze svých posledních přednášek představí i to, co se nevešlo do jejich cestovatelsko-zábavného pořadu na Prima COOL.
Jedná se už o druhý přesun termínu a protože léto vybízí k večerům tráveným venku, bude i milé zpestření beseda Vandráků v parku na Ostrově. Vzhledem k projekcím musí být přizpůsoben i čas začátku na 21.00 hod. K sezení budou zajištěné jak lavičky, tak židle a jsou vítány i vlastní deky. Prostor bude ohrazen. V případě nepříznivého počasí proběhne v sále KC Golf.
Park Ostrov Semily od 21.00 hod. Vstupné: 300 Kč / místenky na vstupenkách neplatí. Podrobná pozvánka

pátek 17. července

BOJÍM SE V LESE
Zakopnout v lese o Bludný kořen není žádná legrace, ale malý veselý Kašpárek má pro strach uděláno. Kdo mu poradí, jak z lesa ven? Vodník, Hejkal, Rusalka nebo snad Bludička? Muzikálová tak trochu nebezpečná cesta do lesa a snad se dostaneme zase zpět...
Park Ostrov od 16.00 hod.

pátek 7. srpna

SEMILSKÁ 12
Tradiční letní promenádní koncert místní dechové hudby, která má za sebou již letitou tradici a vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera.
V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 17.00 hod.

pátek 7. srpna

LETNÍ DISCO - ROZHLASOVÉ LEGENDY
Letní akce pod širým nebem. Hudbu širokého spektra Vám namixuje DJ Aleš Mastník a Jarda Hoření. Zažil jsi mejdany 90. let? Kdo tehdy nechodil do Sauny v Semilech, do Avionu v Lomnici, nebo na Pyrám v Turnově, jako by nebyl. DJ legendy devadesátek Aleš Mastník (RCL, E2, RČH, Čro) a Jarda Hoření (RCL, RČH, Čro) to rozbalí s megahity od 90. let do současnosti. V případě špatného počasí proběhne disco v KC Golf.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 22.00 hod.

pátek 14. srpna

AUCCASIN A NICOLETTA
Pohádkový příběh pro malé i velké se odehrává v prostředí středověké Francie. Loutková rytířská komedie, v níž se mladý hrabě Aucassin zamiluje do Nicoletty. Jejich lásce ale není přáno, a tak milenci utečou za moře. V daleké Tramtárii je Nicoletta unesena a zdánlivě nenávratně ztracena. Velká láska nezná překážky a nakonec se jejich cesty opět sejdou.
Park Ostrov od 16.00 hod.

pátek 14. srpna

MAGNUM JAZZ BIGBAND
Pražská kapela Magnum Jazz Bigband je složená z mladých hráčů s týmovým duchem a nadšením pro hru. V repertoáru kapely není pouze jazz a swing, ale také latina, funk, rock, dokonce i hip-hop.
Park Ostrov od 20.30 hod.

pátek 21. srpna

SUFFERING SOULS
Rockový nářez s kapelou, které to pěkně šlape a má svým fanouškům stále co nabídnout. Hrají skladby předních českých i světových kapel. V případě špatného počasí se zábava nekoná.
Park Ostrov od 20.30 hod.

neděle 30. srpna

MEMORIÁL TOMÁŠE HYKY
Vzpomínka na výborného muzikanta není možná jinak, než hudbou, kterou tolik miloval... Country odpoledne na počest Tomáše s kvalitní hudbou. Hvězdou hudebního odpoledne bude český folkový a trampský zpěvák, kytarista, textař a písničkář Jaroslav Samson Lenk. Dále zahraje skupina Sapr, jíž byl Tomáš členem a bluegrassová kapela Burizon, složená z pražsko-semilsko-krupsko-ústeckých muzikantů. Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr. V případě špatného počasí proběhne akce v KC Golf.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 14.00 hod.

Vstupné dobrovolné (není-li uvedeno jinak). Změna programu vyhrazena. V případě nepříznivého počasí proběhne vybraný program v KC Golf.

Podrobné pozvánky:

Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou

Další tipy na prázdninové akce:

Léto v Semilech 2020

Prázdninový program Turnovské léto 2020

Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Sedmihorské léto 2020 bude! - program 11. ročníku festivalu

Léto v Harrachově 2020

Program Jilemnického léta 2020

Léto na hradech a zámcích

Červencový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020
Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT