VIDEO: Po rekonstrukci otevřeli silnici z Horek do Studence

10.07.2014 16:49:58 | Autor: Martin Král | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Horka u Staré Paky,Studenec

VIDEO: Po rekonstrukci otevřeli silnici z Horek do Studence

Silnice druhé třídy z Horek u Staré Paky do Studence je opět průjezdná. Stavba za 52 milionů korun byla slavnostně předána do provozu ve středu 9. července 2014. Otevření silnice se zúčastnili představitelé obcí dotčených objížďkou, zástupci Libereckého kraje a firmy, která se na opravě podílela.

Na otevření silnice se těšili jak řidiči jedoucí přes Studenec, tak lidé, kteří žijí v blízkosti objížděk. Zvýšený provoz v těchto místech jim komplikoval život od září minulého roku. Zvýšeným provozem na objížďkách trpěly i místní komunikace. S tím se denně potýkaly stovky řidičů. 

V plánu je oprava objížděk, a to celkem za 10 milionů korun. Opravy začnou v nejbližších dnech po otevření silnice a hotové by měly být do konce července.

Pro Naše Pojizeří zpracovala video GymjilTV

Slavnostní předání stavby se uskutečnilo za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France, Královéhradeckých krajských radních Karla Janečka a Josefa Dvořáka, Libereckého krajského radního pro dopravu Vladimíra Mastníka, ředitele KSS LK Jana Růžičky, výkonného ředitele Zdeňka Babky a ředitele oblastního závodu Sever firmy M - Silnice Petra Křenka a dalších hostí 9. července před kostelem ve Studenci.

Ve Studenci navíc vybudovali chodník

Zrekonstruovaná silnice II/293 v úseku Studenec - Horka u Staré Paky je dlouhá zhruba 2,7 km. Akce byla zahájena ve Studenci před poštou (u kostela) a ukončena před křižovatkou se silnicí I/16 v obci Horka u Staré Paky. „V zástavbě Studence byl vybudován chodník a zrekonstruována silnice. Mezi Studencem a Horkami u Staré Paky bylo provedeno stávající šířkové uspořádání s celkovou šířkou asfaltu 7 metrů. V obci Horka u Staré Paky bylo zachováno stávající šířkové uspořádání 8 metrů asfaltu," popsal stavbu ředitel KSS LK Jan Růžička s tím, že součástí rekonstrukce bylo snížení nivelety silnice o zhruba 0,45 metru na úroveň před rokem 1972, od studeneckého kostela po křižovatku s místní komunikací.

Otevření silnice z Horek do Studence<br />Autor: Jiří Langer „V celém úseku bylo obnoveno vodorovné dopravní značení, obnoven povrch vozovky a zrekonstruovány propustky a obnoveno odvodnění celého úseku," doplnil Jan Růžička. Zhotovitelem stavby byla společnost M-Silnice a.s., která vyhrála veřejnou zakázku z předpokládané ceny 93 170 000 Kč s DPH za cenu 52 150 775 Kč s DPH.

V příštích dvou letech se bude pokračovat do Dolní Branné

Nyní je před zahájením II. etapa modernizace navazujících úseků silnice II/293 a silnice II/295 až do Dolní Branné, kde se na úseku silnice II/295 předpokládá i vybudování stoupacího pruhu. S fyzickou realizací úseků silnic se počítá v letech 2014 - 2015.

„Celá akce Rozšíření průmyslové zóny Vrchlabí - jih, regionální infrastruktura, je financována ze 75 % z Programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury Ministerstva průmyslu a obchodu prostřednictvím Agentury CzechInvest z prostředků zvláštního učtu privatizace a z 25 % z prostředků Libereckého, nebo Královéhradeckého kraje," připomněl Vladimír Mastník a dodal, že podíl Libereckého kraje na modernizaci veškerých úseků silnic v celkové délce 7, 88 km na území Libereckého kraje bude do výše 47 milionu Kč.

„Administrací tohoto projektu je pověřen Královéhradecký kraj, a to na základě vládního usnesení č. 641/2008 " doplnil radní. Za nedlouho bude ze stejného programu také dokončena oprava silnice mezi Dolní Brannou a Kunčicemi, která je na území Královéhradeckého kraje.

Celkem bude v kraji letos dokončeno 60 silnic

Podle hejtmana Libereckého kraje Martina Půty bude v letošním roce v Libereckém kraji dokončeno na 60 silničních staveb na komunikacích II. a III. třídy v celkové hodnotě 1 217 620,49 tisíc Kč vč. DPH (bez mostů), podíl kraje činí 732 900,20 tisíc Kč vč. DPH. Pokud by se započetli i rekonstrukci mostů, pak částka dosáhne výše 1 581 385 928 Kč s DPH.

„Letní měsíce jsou samozřejmě pro uzávěrky a rekonstrukce silnic nižších tříd díky vhodnému počasí směrem k veřejnosti i řidičům přece jen nejohleduplnější. Přesto se občanům dotčených měst a obcí jménem Libereckého kraje omlouvám a zároveň děkuji obyvatelům za pochopení pro nezbytná opatření, která jim však v dohledné době zlepší jízdu po nových vozovkách," zdůraznil hejtman.

Předchozí články o rekonstrukci této komunikace:

Na apríla se kvůli rekonstrukci uzavře silnice Horka - Studenec
Rekonstrukce silnice Horka – Studenec bude zahájena během srpna
Dva kraje se budou podílet na modernizaci krkonošských silnic

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn
Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi
Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
Budova semilské radnice se dočkala zateplení a rekonstrukce kotelny
V Turnově připravují nové informační a návštěvnické centrum

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT