VIDEO: Rallyshow zřejmě zakončila závody na sněhu

07.02.2011 11:21:14 | Autor: Karel Čermák a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Semily

VIDEO: Rallyshow zřejmě zakončila závody na sněhu

Místo plánovaného závodu v autoskijöringu ve Škodějově se v sobotu jela na Kozákově Rallyshow. Vzhledem k oblevě to bylo určitě šťastné rozhodnutí, diváci i jezdci si tak mohli ještě užít zimní automobilové závody.

Místem konání tohoto zajímavého motoristického podniku se stala závodní trať po autoskijöringu na Kozákově. Pořadatelé z Motorsportu Chuchelna zde připravili závod ve stylu rally, který se skládal ze tří různých okruhů ve formě rychlostních zkoušek a pořadí bylo poté stanoveno součtem časů z těchto RZ. Na start se postupně  postavilo 45 vozidel s pohonem jedné nápravy a 18 čtyřkolek.

První rychlostní zkouška s tradičním názvem „vrbičky" nasměrovala jezdce do aleje stromů, po krátké přestávce následovala klasická „skijöringová", která  přesně kopírovala zdejší závod aut s lyžaři a  třetí RZ „barák" přinesla závodníkům jízdu v obráceném směru okruhu a byla doplněna o atraktivní zpomalovací retardér. První dvě rychlostní zkoušky se jely na dva okruhy, třetí museli pořadatelé vzhledem k postupujícímu času zkrátit na jednokolový sprint.

Dvoukolky ovládl Miroslav Berka

Mezi dvoukolkami zajel 1.RZ nejrychleji Tomáš Kudrnáč, poté se ale musel sklonit před útokem Miroslava Berky, který jasně ovládl zbytek závodu a zcela zaslouženě zvítězil. Za těmito jezdci pak skončil na třetím  místě Pavel Chlum. Za zmínku určitě stojí i účast jediné ženy ve startovním pořadí. Anežka Jiříková s Peugeotem 205 GTI se mezi muži rozhodně neztratila s umístěním na 17. místě může být určitě spokojená

Čtyřkolky přinesly drama až do konce

V kategorii čtyřkolek dokázal obhájit loňské prvenství Radek Plichta, ale bylo to drama až do samého konce. Vlastimil Boháček a Lukáš Valenta jeho náskok v poslední RZ sice výrazně snížili, na pořadí se ovšem nic neměnilo a v tomto pořadí se tedy jezdci seřadili i na stupních vítězů.

Velmi chvályhodným počinem od pořadatelů pak byla zajímavá dražba. Přítomní diváci si v ní mohli zajistit místo na sedadle spolujezdce  v závěrečné rychlostní zkoušce u tří jezdců a jejich špičkových aut. Zájemci se samozřejmě našli a tak částka 1.600,- Kč putuje do pokladny  Mateřské školky v Chuchelně.

Sice se před víkendem ještě uvažovalo o závodě v autoskijöringu ve Sklenařicích, ale kvůli pokračující oblevě se to zatím zdá jako nepravděpodobné.

Video od Veroniky Truxové

Výsledky rallyshow Kozákov:

Dvoukolky:

  1. 1. Berka Miroslav, Š Favorit 6:58.52
  2. 2. Kudrnáč Tomáš, Renault Clio 2000 7:03.73
  3. 3. Chlum Pavel, Š Favorit 7:05.86
  4. 4. Salaba Karel, Peugeot 309 GTI 2.0 7:07.20
  5. 5. Kinter Vratislav, Citroen AX 7:12.05

Čtyřkolky:

  1. 1. Plichta Radek, Subaru Impreza 2.0 Turbo 6:40.32
  2. 2. Boháček Vlastimil, Audi Coupe S2 2000 6:41.28
  3. 3. Valenta Lukáš, Audi  2200 6:42.25
  4. 4. Ulip Jiři, Audi 2200 6:54.73
  5. 5. Machačný Jiří, Subaru Impreza 2.0 Turbo 6:59.39

Související články: 

FOTO: Třetím dílem pokračoval autoskijöring v Roprachticích

VIDEO: Audi quattro skončilo v kotrmelcích

FOTO: Autoskijöring pokračoval na těžké trati v Jesenném

Chcete vidět skoky na lyžích? Zkuste autoskijöring!

VIDEO: Pohár v autoskijöringu přilákal na Kozákov dva tisíce lidí

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům
FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Každý kilometr pomáhá aneb florbalisté chtějí nasbírat 5 tisíc kilometrů

Nejčtenější články

19.01.: Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT