Videorozhovor: Výškaře Bábu tížily myšlenky na maturitu

25.05.2011 20:52:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Videorozhovor: Výškaře Bábu tížily myšlenky na maturitu

Avizovanou největší hvězdou atletického Memoriálu Ludvíka Daňka měl být Jaroslav Bába, který o víkendu v Ostravě přeskočil laťku ve výšce 231 cm, a splnil tak limit na MS. Závod v Turnově mu ale nevyšel a překonal pouze 220 cm.

Přesto v menší konkurenci turnovský závod vyhrál, ale byl kvůli divákům zklamaný a sám přiznal, že nejvíc jej ovlivnil stres z blížících se maturitních zkoušek.

Proč jste dnes skončil v závodě tak překvapivě brzo?

V Ostravě jsem se už těšil na závod a vše dobře vyšlo, dneska jsem nechytl tu pravou závodní atmosféru, nešlo mi nic, takže jsme se dohodli s trenérem, že to půjdu jako takový trénink.

Mohl to ovlivnit i točící se vítr?

Jo jo, tady mi to trochu vadilo, vítr byl přímo do rozběhu - do obličeje a pak člověk neběží uvolněně, ale trošku to rve. Když to začnu „křečovat", výkon potom není takovej.

Jste v přípravách na maturitu, máte vůbec chuť do skákání?

Spíš jsem dnes myšlenky na skákání opravdu neměl, přišlo mi to, že jsem v takových přípravách - stresovém procesu. Doufám, že to všechno dopadne dobře. Zítra mě čeká jedna část zkoušek, v pondělí druhá a třetí část.

Mítink v Turnově se konal po roční přestávce, myslíte, že má smysl pořádat podobné akce v menším městě?

Určitě to smysl má, atletiku to přiblíží lidem, ty vytáhnou alespoň paty z domu a přijdou se podívat a na zajímavé závody. Byli tu dnes k vidění kvalitní výkony nejen v disku. Atletika je pěkná.

Část rozhovoru na videu


Byl jste tu už víckrát, liší se Turnov něčím od jiných mítinků? Jezdíte sem rád?

Jo jezdím, znám tu hodně lidí, závodí tu hodně kamarádů a není to sem daleko. Jinak to ale beru jako normální závod, není pro mě něčím výjimečný.

Čeká vás kombinace závodů a maturity, jaké výsledky byste bral?

Pro mě je nejdůležitější, abych to už měl za sebou, je mi jedno za kolik. Ale zase tam samozřejmě nechci bejt za vola a chci, aby to nějak vypadalo. Ta maturita je na víc částí, zítra mě čeká první část a v pondělí pak druhá a třetí část. Nebude to pro mě jednoduchý týden.

S jakým umístěním budete spokojen na Diamantové lize?

Doufám, že se přiblížím výkonu v Ostravě, že ze mě spadne tenhle stres a únava, a konečně se budu moc víc soustředit na závody a skákání. Když skočím 231, tak by to mělo do třetího místa, a to bych bral.

Více k Memoriálu Ludvíka Daňka:

Rozsáhlá fotogalerie a video: Turnov viděl rekord mítinku i limity na šampionáty

Fotomomenty i výrazné ženy na Daňkově memoriálu

Více atletiky najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům
FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Každý kilometr pomáhá aneb florbalisté chtějí nasbírat 5 tisíc kilometrů

Nejčtenější články

19.01.: Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT