Vítězná série turnovských volejbalistů pokračuje

03.10.2016 21:35:28 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V pátečním utkání nastoupili turnovští volejbalisté proti vedoucímu a dosud neporaženému týmu tabulky 1.ligy, a to farmářskému týmu extraligového Jihostroje České Budějovice, který dokázali porazit 3:1. V sobotním utkání čekal turnovské hráče další soused v tabulce, a to ambiciózní tým zálohy extraligového týmu ČZU Praha nad nímž zvítězili také 3:1 na sety.

TJ Zikuda Turnov - VK EGE České Budějovice B 3:1 (18, 21, -22, 23)

Domácí sestava byla poznamenána absencí blokaře Čermáka, kterého však výborně zastoupil Kovář. Utkání bylo v úvodu první sady vyrovnané a žádnému týmu se nepodařilo vybudovat si výraznější náskok. To se povedlo až domácím ve střední části setu, kdy ze stavu 11:10 odskočili na 14:10. Díky dobrému podání svůj náskok navýšili až na 18:12, a o vítězi prvního setu tak bylo rozhodnuto.

I do druhého setu vstoupili lépe Turnovští a dobrou hrou si vybudovali náskok 11:7. Hosté však zlepšili obranu a postupem času dokázali náskok domácích zlikvidovat, takže za stavu 17:17 se začínalo v podstatě odznova. Rozhodující okamžik nastal při podání Kováře, který výborným servisem soupeře zatlačil a jeho následné útoky končily na připravené obraně domácích. Skóre se ze stavu 18:18 posunulo na 22:18 a to už si Turnováci pohlídali.

Budějovičtí hráči se však nehodlali vzdát a do třetího setu vstoupili výborně. Zlepšenou přihrávkou a tvrdými útoky si vypracovali náskok 3:7, 7:12 a 16:20. Domácí dokázali ještě stav upravit na 20:21, ale více už jim rozjetí hosté nepovolili, a hráče tak čekala čtvrtá sada.

Turnovští se ze třetího setu poučili a začátek čtvrtého dějství si pohlídali. Hned v úvodu si vytvořili dvou bodový náskok, ale poté již probíhala bitva o každý bod a vypracování většího náskoku již domácím hosté nepovolili. Hráči Turnova v tomto setu zlepšili většinu herních činností, více se jim dařila hra v poli, dobře ztrátovali a na útoku byli takřka neomylní. Hosté hráli také dobře, a tak byl k vidění dramatický volejbal. Zajímavou zápletku přinesla samotná koncovka, kdy domácí vedli 24:21, hosté snížili na 24:23, ale následný útok do autu odstartoval radost domácích z cenného vítězství.

Sestava Turnova: Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Kovář (L - Kunc). Střídali: Folprecht, Melich, Bukovjan, Šén.

TJ Zikuda Turnov - Volley Team ČZU Praha B 3:1 (-13, 22, 21, 15)

Hostující tým nabytý hráči juniorské a kadetské reprezentace ČR sliboval velkou kvalitu a to se také v první sadě potvrdilo. Domácí opět postrádali blokaře Čermáka a oproti pátečnímu utkání vstoupili do zápasu se třemi změnami v sestavě, kdy novými tvářemi byli Šén, Melich a Bukovjan, kteří nahradili Bäumelta, Ducháče a Kunce.

Turnovští vstoupili do utkání nervózně, vázla především přihrávka a hosté si dokázali kvalitním servisem vytvořit obrovský náskok, který již nepustili. Domácí však neskládali zbraně, provedli korektury v sestavě, kdy se na palubovce objevil Ducháč, a hra se začala vyrovnávat. Celý set byl vyrovnaný, nikdo se nevzdálil na více než 2 body, ale za stavu 21:22 dokázali domácí ubránit několik útoků hostů a srovnali poměr setů na 1:1.

Třetí set byl opět vyrovnaný, domácí postupně nacházeli herní rytmus a opět dokázali díky dobré obraně ve druhé části setu převážit skóre na svoji stranu a sadu získat. Do čtvrtého setu vstoupili domácí agresivně a hosté jakoby postupně začali ztrácet dech. Hned v úvodu šli Turnováci do vedení 9:3 a 14:8 a postupem času bylo čím dál tím jasnější, že pražští mladíci již nenajdou síly na zvrat a body zůstanou v Turnově. Domácí dotáhli set v poklidu do vítězného konce a potvrdili 2. místo v tabulce.

Sestava Turnova: Fučík, Šén, Starý, Vencovský, Melich, Kovář (L - Bukovjan). Střídali: Folprecht, Ducháč, Kunc, Bäumelt.

Po týdenní pauze čekají Turnováky čtyři utkání na půdě soupeřů. Nejprve zajíždí v příštím kole na palubovku nepříjemného soupeře do Dobřichovic (14. 10. 2016), kde za celou loňskou sezónu nedokázal nikdo zvítězit, v sobotu 15. 10. 2016 poté nastoupí k zápasu v hale oproti loňsku výrazně posíleného týmu MFF Praha. Následně zajíždí do Starého Města (21. 10.) a na hřiště Brna B (22. 10.).

Další výsledky 3. a 4. kola: ČZU Praha B - TJ ČZU Praha 3:1 (11, 20, -23, 14), Tesla Brno - Volleyball Nymburk 0:3 (-21, -23, -20), Brno B - MFF Praha 3:0 (20, 17, 14), VSK Staré Město - Dobřichovice 3:1 (15, 17, -21, 21), Beskydy - VK Choceň 3:0 (15, 18, 20), TJ ČZU Praha - České Budějovice B 3:0 (17, 18, 22), Tesla Brno - VK Choceň 3:1 (18, -30, 21, 12), Brno B - Dobřichovice 3:1 (27, -22, 22, 13), VSK Staré Město - MFF Praha 1:3 (-20, 16, -22, -16), Beskydy - Volleyball Nymburk 3:1 (18, 22, -21, 20).