Volejbalisté TJ Turnov vstoupili do druhé ligy dvěma výhrami v Domažlicích

09.10.2013 10:28:35 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V úvodním utkání nového ročníku 2. ligy zavítali turnovští volejbalisté do západočeských Domažlic na palubovku místní Jiskry, která byla nejúspěšnějším týmem druhé poloviny minulé sezony. Hosté ovšem obě utkání zvládli a mají vstup do soutěže skvělý.

Domácí nastoupili posíleni o nahrávače extraligové Příbrami Kupilíka a smečaře Brabce z prvoligové Plzně. Turnovským naopak chyběl v Nymburce hostující smečař Melich a nemocné libero Vojta. Po vyrovnaném prvním utkání, které bylo jako na houpačce a rozhodovalo se až v pátém setu, se ve druhém utkání projevila větší zkušenost a šíře kádru Turnova, který zvítězil jednoznačně 3:0.

Výborně odehráli obě utkání Konečný s Markem a Lukavec, v dopoledním utkání zahrál dobře na smečařském postu Charousek.

TJ Jiskra Domažlice - TJ Zikuda Turnov 2:3 (-20, 24, -23, 20, -9)

Od začátku utkání si hosté udržovali mírný náskok a s přehledem získali první set. I druhý set byl v režii Turnovských, ale zbytečnými chybami v koncovce ho ztratili a dostali domácí do zápasu. Zlepšeným výkonem však dokázali získat třetí sadu, ale bohužel opět přišel útlum a byl tu pátý set. Vstup se Turnovákům nepovedl a na ukazateli svítil stav 0:3. Od této chvíle však přišlo radikální zlepšení a postupem času se povedlo ztrátu smazat a dovést tie-break do vítězného konce v poměru 15:9. Nutno podotknout, že domácí hráli velmi dobře a především dva dvoumetroví smečaři dělali obraně hostů velké potíže.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Lukavec, Marek (Libero - Strnad). Střídali: Kovář, Maier, Macháč, Folprecht. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

TJ Jiskra Domažlice - TJ Zikuda Turnov 0:3 (-14, -22, -24)

Do druhého utkání nastoupili Turnováci s pozměněnou sestavou a s cílem připsat si další vítězství. Domácí začali utkání velmi špatně a výsledkem byl jednoznačně získaný první set. I v dalších setech nepřišlo žádné výrazné zlepšení domažlických a tak jen díky poklesu koncentrace hostujících hráčů nebyl výsledek jednotlivých setů ještě jednoznačnější.

Sestava Turnova: Folprecht, Lukavec, Kovář, Konečný, Maier, Marek (Libero - Strnad). Střídali: Vacík, Charousek, Macháč, Novák. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

V příštím kole přivítají Turnováci 12. října na domácí palubovce sousední Lokomotivu Liberec s exreprezentantem Matoškou a budou chtít potvrdit dvě venkovní vítězství. Začátky utkání jsou v 9a ve 13 hodin. Souběžné utkání žen TJ Turnov s Rumburkem jsou od 11 a 15 hodin - vždy 30 minut po skončení předešlého utkání.

Další výsledky 1. a 2. kola: Netolice - Ervěnice 3:2 (-12, -21, 22, 21, 15), 3:0 (23, 16, 23), Liberec - Modřany  3:1 (16, -16, 21, 9), 3:2 (-27, 23, 22, -22, 9), Jablonec nad Nisou - Chabařovice  2:3 (24, -24, -18, 16, -14), 0:3 (-23, -22, -14), Sokolov - Mladá Boleslav 3:1 (-15, 21, 22, 24), 1:3 (-13, -19, 18, -19).