Výstava v muzeu mapuje 150 let semilského ochotnického divadla

12.09.2012 22:10:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Výstava v muzeu mapuje 150 let semilského ochotnického divadla

Semilské ochotnické divadlo slaví bezmála 150 let od založení prvního ochotnického souboru v roce 1864. Aktuální výstava v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech mapuje jeho bohatou historii od zakládajících stanov prvního spolku až po současný divadelní spolek Podio.

Na výstavě si můžete prohlédnout originální plakáty, fotografie, režijní a textové knihy, ale i původní kostýmy, líčidla, paruky a rekvizity divadelních her. Vernisáž výstavy proběhla v neděli 9. září a soubor Podio při ní předvedl v galerii mezi fotografiemi originální představení.

„Semilské ochotnické divadlo bylo vždy důležitou součástí městského kulturního dění. Členy divadelních spolků byly významné semilské osobnosti včetně učitelů, lékárníků nebo advokátů. Na základě osobních přátelských vztahů hostovali v ochotnických hrách i známí čeští herci jako Eduard Kohout nebo Jiřina Šejbalová," prozradila kurátorka výstavy Alena Hovorková.

Součástí výstavy budou i besedy se členy divadelního souboru Dio a pozdějšího souboru Podio, návštěvníci tak mohou spolu s herci zavzpomínat na půvabná představení uplynulých desetiletí.

„V říjnu, v době konání výstavy, proběhne v Semilech i známá přehlídka alternativních divadel Semilský paroháč, jejíž vznik se váže právě na semilské ochotníky. Jedno z představení budete moci zhlédnout přímo v Pojizerské galerii," upozornila na vernisáži ředitelka muzea Jana Hájková.

Výstava Semilské ochotnické divadlo bude v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech přístupná až do 29. listopadu 2012 denně od 10 do 16 hodin.

Aktuální výstavy v Semilech: 

FOTO: Semilský fotoklub se usadil až do října v Pojizerské galerii

Program semilského muzea v září + odkazy na předchozí výstavy

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči spouští stanoviště antigenní testy řidičů kamionů v Harrachově
Některé podnikatelské nápady studentů z TUL půjdou na trh
Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu
Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné

Nejčtenější články

27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
27.02.: Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT