Z výhry se radoval pouze Jabloneček, Košťálov i Semily bez bodu

18.09.2011 16:49:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Semily,Turnov

Méně vydařený víkend zažili zástupci Pojizeří v krajském přeboru. Tři body si připsal ze sobotních utkání pouze Jabloneček, který zdolal Desnou. Rezerva Turnova i přes převahu získala pouze bod v Hrádku, Košťálov a Semily pak svým soupeřům podlehly.

Největší krize je znát na fotbalistech SK Semily, kteří nebodovali už ve třetím utkání po sobě, dokonce ani nevstřelili gól  a mají ze tří utkání skóre 0:10. Z prvního místa v tabulce se proto propadly až na deváté. Na pěkné čtvrté příčce se i přes prohru v posledním kole stále drží nováček Košťálov.

Až v neděli se hrálo utkání Višňová - Sedmihorky, ve kterém domácí zvítězili 3:0.

Košťálov - Česká Lípa B 1:2 (1:1)

Ve 20. minutě přišel centr do pokutového uzemí kde se nedomluvili brankář s obráncem, míč trefil Poledníka do břicha a od něho se míč odrazil do vlastní branky - 0:1. O deset minut později domácí dokázali vyrovnat na 1:1, Stehlík dostal přihrávku od záložníka a lobem překonal vyběhnutého brankáře hostů. Ve 43. minutě hrubě chyboval Cerman, který ztratil míč, hosté šli sami na brankáře, ale jeden z hráčů naštěstí netrefil branku.

Ve 48. minutě opět hrubě chyboval Kašpar a hosté zaváhání dokázali využít - 1:2. V 71. minutě mohl vyrovnat košťálovský Poledník, ale neproměnil pokutový kop a hosté vzápětí z rychlého protiútoku nastřelili břevno.

Z výhry se radoval pouze Jabloneček, Košťálov i Semily bez bodu„Dnes jsme podali velice špatný výkon. Zápas jsme si takřka prohráli sami hrubými chybami, kterých se musíme příště vyvarovat," uvedl po zápase vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branka Košťálova: 30. Stehlík. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 1:4. Diváků: 90. Košťálov: Průcha - Fejfar, Kašpar, Klazar (82. Hubáček), Grafek - K. Janata, Cerman, Poledník, Sádek - Zboroň, Stehlík. Fotogalerie z utkání

Hrádek - FKP Turnov B 2:2 (2:2)

Hned na začátku se hosté dostali do vedení, když se přes tři hráče uvolnil Zdražil a přesně našel Poláčka na zadní tyči. Domácí vyrovnali v 10. minutě, kdy se prosadil ve vápně Hynek. Ve 25. minutě po přesné přihrávce od Zdražila šel sám na gólmana Jaček a střelou k tyči zvýšil na 1:2. Hned na to se dostal do šance Vít, ale přestřelil. Ve 35. minutě zahrávali domácí standardní situaci, v ní byl stažen Holeček a byla nařízena penalta. Tu brankář Semenský vyrazil, ale bohužel znovu před Rumlera a ten se už podruhé nemýlil - 2:2. Do poločasu měl ještě dvě šance Poláček, ale domácí brankář ho vychytal.

Ve druhém poločase byli hosté lepší a vytvářeli si i šance, v 50. minutě se ve vápně neprosadil Vít a potom i Poláček, dokonce i zkušený Nahodil netrefil odkrytou branku. V 80. minutě se do velké šance dostal Jaček, ale přehození brankáře skončilo vedle. V 90. minutě se Jaček znovu uvolnil, byl zatažen Holečkem, který byl za faul vyloučen, ale příležitost ze standardní situace Turnovští neproměnili.

„V zápase jsme si vytvořili spoustu šancí na výhru, ale domácí vybojovali pro ně cenný bod a dali nám lekci z produktivity, přesně jako v minulém kole Koštálov," poznamenal trenér FKP Turnov B Radek Kotrman.

Branky: 10. Hynek, 35. Rumler - 1. Zdražil, 25. Jaček. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (90. Holeček). Diváků: 100. FKP Turnov B: Semenský - Vondráček, Čermák, Nahodil, Šteffan - Klíma, Smolný, Zdražil, Jaček - Poláček (75. D. Škréta), Vít (60. Žabokrtský).

Pěnčín - Semily 2:0 (1:0)

Domácí Mrklas už ve 2. minutě vstřelili branku, což Pěnčínské navnadilo. Přesto si hosté pár menších šancí vytvořili, nastřelili i břevno po trestném kopu, ale vyrovnat nedokázali. Ve druhém poločase rozhodčí Řeháček nařídil spornou penaltu, ze které Mrklas potvrdil druhým gólem výhru svého týmu.

„Hrál se špatný nepohledný zápas z obou stran, herně jsme si bod zasloužili, ale nedokážeme si poradit  s koncovkou. První tři zápasy nám vyšly, ale od zápasu s Jablonečkem už jde mluvit o krizi. Nyní hrajeme dva zápasy doma a musíme už konečně bodovat," řekl po zápase trenér Semil Procházka a dodal, že uvažuje od doplnění kádru, protože se projevilo, že je to pro mladé hráče z dorostu do krajského přeboru opravdu velký skok. Navíc bude v obraně chybět stoper Feri, který si v Pěnčíně zlomil prsty na ruce, musel jej vystřídat Zounek a jde tak o další citelnou ztrátu pro tým.

Branky: 1. a 49. z penalty Mrklas. Rozhodčí: Řeháček - Huřťák, Klimt, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Semily: Koudelka - Dohnal (46. Jung), Feri (70. Zounek), Kočí, Veg - Fišar, Kobr, Otmar, Hartman (46. Preisler) - Buček, Vrchovský.

Jablonec n. J. - Desná 3:1 (0:0)

Desná měla zvýšenou motivaci, jelikož trenér Zdeněk Bryscejn a Štěpán Zonyga v jejich týmu několik sezon působili. První poločas byla Desná kombinačně zdatnější a dostala se do jedné šance, kterou zlikvidoval Farský. Jabloneček měl problém s přechodovou fází, přesto měl Lukáš Brož dvě čisté brankové příležitosti, jenže v obou trefil jen dobře postaveného Maňáka.

Druhá půle začala pro domácí nešťasně, když ve 49. minutě po herní chybě Hlubuček přehodil Farského a dostal Desnou do vedení. Za čtyři minuty ale Kořínek podrazil nohou Holmana ml. a sudí nařídil pokutový kop, který razantní ranou proměnil Braun. Těsně po rozehrání Rác hrubě urazil rozhodčího, obdržel červenou kartu a oslabil svůj tým. Od této chvíle měli domácí převahu, ale dlouho se nemohli střelecky prosadit.

V 81. minutě konečně Zonyga prošel středem hřiště, jeho přihrávku převzal Holman ml. a střelou levou nohou na bližší tyč prostřelil Maňáka. V 88. minutě Jabloneček rychle rozehrál standardku, Braun zatáhl do vápna, zpětnou přihrávkou uvolnil Šilhána, jehož jedovka skončila na tyči. Míč se ovšem odrazil k volnému Braunovi, který pohodlně zavěsil a definitivně dokonal obrat v utkání. Zápas vyvrcholil o minutu později, když  Štěpánkovi se zatemnila mysl a po souboji začal na zemi škrtit Zonygu. To těžko mohlo ujít hlavnímu rozhodčímu, který mu ukázal červenou kartu.

„Kromě vyloučení hostů nám pomohlo i střídání, když se oba mladí hráči výrazně podíleli na obratu v zápase," uvedl na klubovém webu David Holman starší.

Branky: 53. z penalty a 88. Braun, 80. Holman ml. - 49. Hlubuček. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 5:3, ČK: 0:2 (54. Rác, 89. Štěpánek). Diváků: 230. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Petrouš, A. Brož, Bohatý - Hájek (46. Holman ml.), Zonyga, Nechanský (26. Braun), Šilhán - L. Brož (75. Holman st.), J. Vrána.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola sezony 2011/ 2012