Zadlužený kominík připravil své klienty o 40 tisíc korun

23.10.2018 10:10:54 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Pojizeří

Zadlužený kominík připravil své klienty o 40 tisíc korun

Policisté v Lomnici nad Popelkou a v Jilemnici přijali letos dohromady čtyři trestní oznámení na 39letého živnostníka, který své zákazníky připravil o 40 tisíc korun. Podezřelý nabízel kominické práce a zmíněné peníze získával od důvěřivých lidí jako zálohy na nejrůznější opravy, které v některých případech ani nepotřebovali.

Muž přitom těžil z toho, že se se svými zákazníky většinou znal více let, a tak nikoho z nich nenapadlo, že s nimi začíná jednat nepoctivě. V obci Pševec v letošním roce vybral například od jedné rodiny zálohu na vyvložkování komínu ve výši 13 000 korun, ale nic pro ně neudělal. Když se mu lidé začali připomínat sms zprávami nebo voláním, tak se zpočátku vymlouval na kdeco, ale později s nimi přestal komunikovat úplně. Podobně připravil zákazníky z Mimoňska o 3000 korun, ze Semilska o 7 000 korun a ze Žďáru u Kumburku o 17 000 korun.

To ale není všechno. Nepoctivý kominík byl za zpronevěru peněz svých klientů pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání 18 měsíců se zkušební dobou na 4 roky. Potrestán byl za to, že od edmi majitelů nemovitostí vybral zálohy na vyvložkování komínu v celkové výši 194 000 korun, které neprovedl a získané peníze použil na uhrazení svých dluhů z podnikání. Do policejního protokolu doslova uvedl, že: "vytloukal klín klínem".

Vzhledem k tomu, že ani po jeho podmíněném odsouzení s okrádáním zákazníků nepřestal, proměnil mu soudce podmíněný trest za nepodmíněný. Ovšem nyní na policii přicházejí další oznámení o neplnění jeho zakázek, takže je velmi pravděpodobné, že se jeho pobyt ve věznici ještě protáhne.

„Případy, které lidé nově hlásí, jsme již kvalifikovali jako podvody, poněvadž kominík dobře věděl, že za vybrané zálohy nenakoupí žádný materiál a ani tudíž neprovede slíbené opravy. Kromě toho mu v červnu 2017 zanikla živnost a na nabízení těchto služeb už neměl žádné oprávnění," potvrdila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Podvedení zákazníci by se vzhledem k nastalým okolnostem měli poohlédnout po jiném kominíkovi, protože 39letý muž ze Semilska svým závazkům jen tak nedostojí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kriminalisté dopadli zloděje, který kradl v Pojizeří i na Jablonecku
Ozbrojený lupič přepadl prodejnu v Libštátě, z místa pak odjel na kole
O víkendu policisté zadrželi pachatele několika krádeží na Turnovsku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Břízkách obdrželi pohár pro vítěze fotbalové divize

Již o minulém víkendu rozhodli fotbalisté Jiskry Mšeno výhrou v sousedních Velkých Hamrech o svém vítězství ve skupině C divizní soutěže. Slavit se má ale doma, a tak k tomu posloužilo domácí utkání s SK Český Brod. Pořadatelé pozvali diváky na tento zápas zadarmo a podávalo se pivo zdarma. Panovalo krásné počasí, trávník byl vzorně připraven a přítomno více jak 300 diváků. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Finanční dotace kraje půjdou i na venkovské školy a hasiče

Krajští radní doporučili v rámci Dotačního fondu Libereckého kraje poskytnout peníze na podporu hasičů, ozdravných pobytů pro hendikepované občany, do Programu obnovy venkova či na podporu regionálních výrobků a tradičních řemesel. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
Turnov zakončil nepovedenou sezonu prohrou s Pardubicemi
Výstava Milování v přírodě je k vidění v železnobrodské galerii
Hasiči zachránili před požárem kostelní věž v Liberci
Skiareál Ještěd hlásí uklizeno a připravuje novou sjezdovku

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
14.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT