Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

05.09.2019 11:45:51 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V září 2019 vás v Turnově mohou zaujmout výstava Břetislava Jansy, přednášky s Radkem Jarošem a Robertem Schillerem nebo koncerty Michala Hrůzy, Pražského smyčcového dua a Barbory Sulkové a Martina Jozífka.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v září 2019:

Břetislav Jansa slaví 60 let s fotoaparátem výstavou v KC Střelnice

Od 7. srpna do 1. října

Břetislav Jansa - 60 let s fotoaparátem
Kulturní centrum Turnov, Fotoklub Safír a Fotostudio BJ pořádají fotografickou výstavu Břetislav Jansa - 60 let s fotoaparátem. Výstava probíhá od 7. srpna do 1. října ve foyer KC Střelnice. Výstava byla zahájena 7. srpna, ale slavnostní setkání s autorem se uskuteční ve středu 11. září od 17 hodin. Samostatná pozvánka

sobota 7. září

KORUNA HIMALÁJE: Přednáška s horolezcem Radkem Jarošem
Čtrnáct nejvyšších hor naší planety, čtrnáct velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů. Stanout na všech jejich hlavních vrcholech! Výzva, která budila, budí a bude budit respekt v každém horolezci, který upíše svoji duši těm nejvyšším horám. Meta, které dosáhlo bez kyslíkových přístrojů zatím jen ani ne dvěma desítkám horolezců z celého světa. Spousta těch, kteří se za tímto snem vydali, ho nikdy nedosáhne. Cesta dalších navždy skončila za hranicí věčného ledu a sněhu. Desítky pokusů, kdy se člověk vydává do tzv. „zóny smrti". Extrémní klima, mráz, vichřice, ale také jenom třetina kyslíku oproti tomu co dýcháme tady dole. Ve skutečnosti ale vlastně nejde jenom o štíty Himálaje. Čtyři klenoty této koruny se tyčí v pohoří Karakoram, severozápadně od Himálaje.
V roce 2014 Radek Jaroš úspěšně vystoupil na vrchol K2 a stal se teprve 15. člověkem na světě a prvním Čechem, který získal „Korunu Himálaje" - tedy výstupy na všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje.
Přednáška vychází z jeho více než 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce, zážitků a zkušeností nasbíraných v průběhu nespočtu himálajských expedic. Díky Radkově pohledu na svět a jemu přirozené otevřenosti nabízejí nevšední příležitost nahlédnout do zákulisí velkých expedic, klukovských snů a splněných přání. Cestovatelská přednáška. Kino Sféra od 19 hodin. Vstupné 250 Kč / 150 Kč senioři a děti do 12 let. Předprodej vstupenek a informace: patrikspringer@email.cz  nebo na nevyhostena.v@email.cz, tel.: 724 212 886

sobota 14. září

MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY
Stejně jako loni vás čeká koncert skvělého hudebníka a turnovského rodáka v letním kině v rámci Festivalu na Jizeře 2019. Michal Hrůza se vrací s klubovým 90 minutovým setem. Těšit se můžete na průřez tvorbou tohoto skvělého textaře, kytaristy a zpěváka, který je na české hudební scéně již více než dvacet let. Michal Hrůza je jedním ze zakládajících členů skupiny Ready Kirken s nimiž natočil pět hudebních alb a napsal více než padesát písní a textů. Po odchodu z kapely v roce 2006 se vydal na sólovou dráhu a založil Kapelu Hrůzy, s níž vydal čtyři studiové desky. V roce 2017 Michal Hrůza a kapela Hrůzy vydali své páté autorské CD s názvem Sám se sebou Přijďte se pobavit, zazpívat si známé hity a třeba i poznat nové písně na tento úžasný koncert pod širým nebem.
Koncert/ Festival na Jizeře. Letní kino Turnov od 18.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč/ na místě 400 Kč.

Letem sokolím provedou v turnovském divadle dva klauni

pondělí 16. září

LETEM SOKOLÍM
Klaunerie o tom, že lhát se nemá, ani když víte, že máte pravdu. Inscenace Letem sokolím vypráví o podivuhodném přátelství dvou klaunů, náčelníka župy Břéti a jejího jediného aktivního člena Čeňka. Dvojice se ve staré sokolovně urputně snaží připravit na Všesokolský slet. Břéťův sokolský postoj přechází od bohulibého cvičení těla až k dogmatickému prosazování myšlenek zakladatele sokola Miroslava Tyrše, jehož nástupcem se cítí být. Získat uznání pro svou Župu 48 je jeho životním snem. Jeho touha dovede oba cvičence do mezních situací. Nad samotným příběhem však stojí klaunské existence Čeňka a Břéti a jejich permanentně problémového vztahu.
Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 360 Kč/ na místě 400 Kč. Samostatná pozvánka

Tóny důvěrné zazní v pořadu Pražského smyčcového dua

středa 18. září

PRAŽSKÉ SMYČCOVÉ DUO & FRANTIŠEK NOVOTNÝ - TÓNY DŮVĚRNÉ
S ohledem na oblibu hudebně literárních pořadů zařazujeme na úvod abonentního cyklu pořad s básníkem, textařem a rozhlasovým moderátorem PhDr. Františkem Novotným a Pražským smyčcovým duem ve složení doc. Miloš Černý housle a Mgr. Eva Šašinková kontrabas. Duo interpretuje klasické skladby českých i světových autorů, souzvuk nástrojů zajišťuje zvláštní barevnost a vytváří širokou repertoárovou škálu. V programu Tóny důvěrné nás čekají skladby B. Smetany, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, A. Dvořáka a L. Janáčka.
Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč/ na místě 170 Kč. Samostatná pozvánka

sobota 21. září

KOČIČÍ POHÁDKA
Rozverná klasická pohádka plná písniček zahájí letošní sobotní dopolední pohádky.
Klárka má kocourka Fouska, který pořád hledá nová dobrodružství. Na cestách světem potkají řadu nových kamarádů a každému poradí. Kohoutkovi pomůžou najít kouzelnou cestu za sluníčkem, hned nato krásné víle zachrání velkou lásku a svým fištrónem osvobodí začarovaný mlýn od popleteného myšího strašidla. S dobrou náladou a veselou písničkou jde totiž úplně všechno!
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10 hodin. Vstupné 60 Kč.

Robert Schiller vysvětlí, že Německo není jen Eintopf

středa 25. září

ROBERT SCHILLER: NĚMECKO NENÍ JEN EINTOPF
Mnozí z nás Německo navštívili, ale co o něm a jeho obyvatelích víme? Víte, kam v Německu vyrazit za kulturou, do přírody a jakou formu odpočinku vyhledávají Němci? Víte, jak se chovat v německých restauracích a jakou místní specialitu si objednat?
Robert Schiller, který se narodil ve smíšené německo-polské rodině ve Slezsku, vyrůstal v Německu a nyní bydlí a pracuje v Liberci, vám vysvětlí původ českých slov jako "ruksak na vandr" a přesvědčí vás, že Německo není jen Eintopf nebo nákupy v příhraničním supermarketu. Praktické informace, rady a tipy pro návštěvníky podává s decentní přísadou humoru elegantní češtinou s neidentifikovatelným nečeským přízvukem.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč. Samostatná pozvánka

sobota 28. září

DON GIOVANNI | W. A. MOZART
Jedna z nejslavnějších oper Wolfganga Amadea Mozarta na libreto Lorenza da Ponte je založena na legendě o svůdníkovi, který je známý jako Don Juan. Opera měla světovou premiéru v Praze, konkrétně v roce 1787 ve Stavovském divadle a dirigoval ji tam sám Mozart. Od té doby patří tato „pražská" opera k tradičnímu repertoáru mnoha světových operních domů, včetně divadla v Benátkách.
Opera v kině / Záznam z Teatro La Fenice v Benátkách. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč.

středa 2. října

IMUZA UVÁDÍ: BARBORA SULKOVÁ A MARTIN JOZÍFEK
Počínaje touto sezonou THV začíná nová spolupráce s uměleckou iniciativou IMUZA, za níž se skrývají dvě hudební osobnosti - Jana Kubánková a Martin Hybler. V projektu „IMUZA uvádí" chceme posluchačům představit výrazné mladé hudebníky, kteří svými dovednostmi a talentem jednoznačně směřují na dráhu profesionálních umělců a podpořit tak jejich snažení i úspěšný umělecký vývoj.
V letošním roce Vám představíme houslistku Barboru Sulkovou a klavíristu Martina Jozífka. Oba mladí umělci se uvedou jak v náročných sólových skladbách, tak i v komorních dílech společně s Janou Kubánkovou a Martinem Hyblerem. V programu zazní díla J. S. Bacha, L. van Beethovena, S. Rachmaninova, B. Smetany, B. Bartóka, J. Ježka a M. Hyblera.
Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč/ na místě 170 Kč.

ROGER WATERS US + THEM
Roger Waters, hudební génius a jedna z hlavních tvůrčích sil legendárních Pink Floyd, uvádí svůj dlouho očekávaný koncertní snímek Us + Them.  Ve vizuálně dokonalé produkci s dechberoucím zvukem se v něm vrací na koncert v Amsterdamu, kam zavítal v roce 2018 v rámci svého světového turné. Na koncertě tehdy zazněly skladby z nejúspěšnějších alb v kariéře Pink Floyd, konkrétně The Dark Side Of The Moon, The Wall, Animals a Wish You Were Here, stejně jako z Watersovy poslední sólové desky Is This The Life We Really Want? Waters na filmu opět spolupracoval s vizionářským Seanem Evansem - který svůj režisérský talent prokázal už veleúspěšným snímkem Roger Waters The Wall - aby společně v novém, kreativně průkopnickém filmu Us + Them inspirovali Watersovou výjimečně silnou hudbou a předali poselství sounáležitosti, svobody a lásky.
Filmová projekce. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč / 200 Kč.

čtvrtek 3. října

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu! Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? V tom případě neváhejte a přihlaste se do kvízu i vy, je to jednoduché. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KCT a také sleva na útratu v kavárně KUS.
Kvíz. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Robert Schiller vysvětlí, že Německo není jen Eintopf

Tóny důvěrné zazní v pořadu Pražského smyčcového dua

Letem sokolím provedou v turnovském divadle dva klauni

Břetislav Jansa slaví 60 let s fotoaparátem výstavou v KC Střelnice

Závěrečný koncert uzavřel letní sezonu v Synagoze Turnov

Jede jede mašinka v hale nádraží v Turnově

Co jste zmeškali z turnovské kultury v srpnu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Zářijová nabídka kina Sféra v Turnově

Akce Kulturního centra Golf Semily v září

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v září

Přehled akcí: Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Prázdninový program Turnovské léto 2019

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku

Po předjíždění řidič v Huti druhého vybrzdil a narazili do sebe

K dopravní nehodě v obci Huť, která je součástí Pěnčína, došlo v pátek 19. února v 10 hodin. Řidič ohrozil řidiče přejížděného vozidla, před kterého se zařadil po předchozím předjíždění. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené celkové škody činí částku 30 tisíc korun. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 1. března bude v Libereckém kraji fungovat sedm očkovacích center
Na sídlišti v centru Liberce někdo pohazuje návnady na psy se špendlíky
Rodina z Malé Skály hledala osmiletého chlapce
V Semilech kultura žije… pod okny!
Senioři nad 80 let, kteří neobdrželi PIN, se mají znovu registrovat

Nejčtenější články

23.02.: Policisté u chodců v Jablonci a v Lomnici kontrolovali reflexní prvky
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč
25.02.: Tři trestné činy ze čtyř objasněny. Semilská policie bilancovala rok 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT